Nowa generacja grzejników kanałowych

Mini Canal DBE i Micro Canal – dwa nowe grzejniki kanałowe firmy Jaga – wyznaczają nowe trendy w technologii i użytkowaniu tych urządzeń. Małe, inteligentne, bardziej wydajne niż klasyczne jednostki kanałowe, oferują ciepło o znakomitych parametrach i w znacznie niższej cenie.

Grzejnik kanałowy Jaga - Mini Canal DBE Grzejnik kanałowy Jaga – Mini Canal DBE

Mini Canal DBE to bardzo wydajne urządzenie o kompaktowych wymiarach, łączące w sobie dwie nowoczesne technologie opracowane przez firmę Jaga. Jedna z nich związana jest z wymiennikiem ciepła o małej pojemności wodnej (Low H2O). Dzięki niemu grzejnik szybko nagrzewa się i stygnie. Druga, wykorzystana została w systemie Dynamic Boost Effect (DBE), który poprawia wydajność grzejnika nawet trzykrotnie. Jednostka DBE, montowana bezpośrednio na wymienniku ciepła, składa się z wysokiej klasy wentylatorów sterowanych mikroprocesorem. Gdy temperatura ustawiona na termostacie jest niższa od zadanej uruchamiają się wentylatory, które nadmuchując ciepłe powietrze zwiększają wydajność grzejnika.
Większa wydajność Mini Canal DBE to szereg korzyści zarówno estetycznych (grzejnik może być dużo mniejszy), jak i ekonomicznych. Mini Canal DBE o wydajności ok. 3500 W będzie miał trzykrotnie mniejsze gabaryty niż grzejnik o tej samej mocy bez systemu DBE (dla porównania odpowiednio: 14x210x34 cm / 19x410x42 cm). Urządzenie z DBE będzie też prawie o połowę tańsze. Źródłem potencjalnych oszczędności jest też to, że odpowiednio dobrany gabarytami i mocą grzejnik Mini Canal DBE może pełnić rolę jedynego źródła ciepła w pomieszczeniu.

Grzejnik kanałowy Jaga - Micro Canal Grzejnik kanałowy Jaga – Micro Canal
Grzejnik kanałowy Jaga - Mini Canal DBE Grzejnik kanałowy Jaga – Mini Canal DBE
 

Micro Canal to obecnie najmniejszy i najbardziej wydajny grzejnik kanałowy na rynku. Istotną zmianą w jego konstrukcji jest też to, że został przygotowany jako system modułowy – elementy o różnej długości można ze sobą łączyć w linii prostej i pod kątem, co stwarza nowe możliwości aranżacji grzejnika kanałowego w pomieszczeniu.

REKLAMA


Micro Canal Grzejnik kanałowy Jaga – Micro Canal

Standardowej wielkości moduł Micro Canal to jednostka o długości metra, głębokości 6 cm i szerokości 13 cm, która ma wydajność cieplną na poziomie1000 W. Wysoka wydajność związana jest również z zastosowaniem systemu wentylatorów bębnowych. Wentylatory te, stworzone specjalnie na potrzeby grzejnika Micro Cana,l są wytrzymałe (ich żywotność szacowana jest na 50 tys. godzin) oraz bardzo ciche – poziom hałasu pracującego grzejnika nie przekracza 25 decybeli.
Dodatkowym atutem tego grzejnika, szczególnie dla instalatorów, jest podwójne koryto, dzięki któremu grzejnik można lepiej wypoziomować i utrzymać w czystości podczas montażu.

Źródło tekst i foto: ANB

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *