Wilo-Stratos PICO z 5-cioletnią gwarancją producenta

Wilo-Stratos PICO to seria pomp obiegowych w wersji PREMIUM przygotowanych z największą starannością przez niemieckich inżynierów. Potwierdzeniem bezpieczeństwa i niezawodności pomp Wilo-Stratos PICO jest wydłużona aż do 5 lat gwarancja producenta.

wilo-stratos-pico-z-5-cioletnia-gwarancja-producenta

Pompa Wilo-Stratos PICO składa się z części hydraulicznej, silnika bezdławnicowego z wirnikiem z magnesami trwałymi i elektronicznym modułem regulacyjnym ze zintegrowaną przetwornicą częstotliwości. Zastosowanie konstrukcji bezdławnicowej pozwala na niemal całkowitą redukcję prac serwisowych oraz prawie bezgłośną pracę. Pompy przeznaczone są do transportu czynnika wodnego w niemal każdej instalacji grzewczej oraz chłodniczej o zmiennym natężeniu przepływu. Dozwolone przetłaczane ciecze to woda grzewcza zgodnie z normą VDI 2035 oraz mieszaniny wody i glikolu w stosunku składników maks. 1:1 (wytyczne dot. jakości wody zgodnie z VDI 2035 przełożone zostały na język polski przez PORT PC). Największą różnicą miedzy zwykłą pompą a Wilo-Stratos PICO jest moduł regulacyjny wyposażony w zielony przycisk obsługowy oraz duży i czytelny wyświetlacz do ustawiania wszystkich parametrów. Zastosowanie ekranu LCD pozwala nie tylko na wygodną nastawę parametrów pracy, ale również odczyt takich wartości jak: aktualny pobór mocy elektrycznej w [W] lub aktualnego przepływu w [m/h] i całkowitego zużycia energii elektrycznej w [kWh] od momentu uruchomienia. Wszystkie funkcje można ustawiać, za pomocą jednego zielonego pokrętła! Szeroki zakres regulacji.

Zmienna różnica ciśnień (Dp-v) = tryb pracy dla systemów grzejnikowych

Wartość zadana różnicy ciśnień H powyżej dopuszczalnego zakresu przepływu jest podwyższana liniowo między ˝H i H. Wytworzona przez pompę różnica ciśnień jest regulowana do aktualnej wartości zadanej. Ten tryb regulacji jest szczególnie przydatny w instalacjach grzewczych z kaloryferami, ponieważ przez zawory termostatyczne redukowane są hałasy związane z przepływem cieczy.

Stała różnica ciśnień (Dp-c) = tryb pracy dla systemów płaszczyznowych

Wartość zadana różnicy ciśnień H powyżej dopuszczalnego zakresu przepływu jest utrzymywana stale na poziomie ustawionej wartości zadanej aż do maksimum charakterystyki. Firma Wilo zaleca ten rodzaj regulacji w przypadku obiegów ogrzewania podłogowego lub starszych systemów grzewczych z rurami o znacznych wymiarach oraz w przypadku wszystkich zastosowań bez zmiennej charakterystyki sieci rur, jak np. pompy ładujące bojler.

Praca obniżona: wykrywanie obniżenia nocnego

Przy włączonym nocnym obniżeniu temperatury realizowanym przez kocioł, pompa dostosowuje się do nocnego obniżenia temperatury instalacji grzewczej, reagując na zmiany z czujnika temperatury. Przełącza się wtedy na minimalną prędkość obrotową, pomimo otwarcia zaworów termostatycznych na większe nastawy. Przy ponownym nagrzaniu instalacji, pompa przełącza się automatycznie na ustawiony wcześniej poziom wartości zadanej. Korzystanie z funkcji obniżenia nocnego wymaga zainstalowania pompy na zasilaniu systemu grzewczego, pozwalając na minimalizację zużycia energii. Dla porównania pompy, które nie posiadają funkcji wykrywania „redukcji nocnej” w okresie zmniejszenia temperatury na kotle i otwarcia głowic termostatycznych przechodzą na maksymalne parametry mocy, co wpływa na wzrost rocznych kosztów energii.

Dynamic Adapt

Funkcja dynamicznego dostosowania wartości zadanej w zakresie obciążenia częściowego pompy, przy przepływie mniejszym niż połowa wartości projektowej. Przyjmując za punkt wyjścia ustawioną temperaturę zadaną, pompa analizuje zapotrzebowanie na ciepło i na podstawie tej analizy ustawiona wartość zadana jest na bieżąco korygowana w trybie obciążenia częściowego. Wydajność pompy podlega tym samym stałej optymalizacji w zakresie regulacji, aż do osiągnięcia minimum energetycznego. Przy bardzo małych przepływach pompa przechodzi na hydrauliczny tryb czuwania. Jeżeli przepływ wzrośnie na skutek zwiększonego zapotrzebowania na ciepło, automatycznie wzrasta moc poprzez krótki czas reakcji zapobiega się spadkowi zasilania w systemie grzewczym.

Procedura odpowietrzania

Instalację należy odpowiednio napełniać i odpowietrzać. W tym celu, naciskając i obracając przycisk, wybrać symbol odpowietrzania i włączyć go przez naciśnięcie. Następnie, obracając pokrętło, włączyć funkcję (na wyświetlaczu pojawia się ON). Czas trwania procedury odpowietrzania wynosi 10 minut i jest odliczany na wyświetlaczu. W trakcie procedury odpowietrzania mogą być generowane dźwięki. Operację można przerwać na życzenie, obracając i naciskając przycisk (na wyświetlaczu pojawia się OFF). Funkcja odpowietrzania usuwa nagromadzone powietrze z komory wirnika pompy. Za pomocą tej funkcji nie jest odpowietrzany system grzewczy.

Poprzedni artykułKlimatyzator Haier Dawn od 1 zł na aukcji WOŚP
Następny artykułUniwersalne zawory kulowe HERZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj