Wyposażenie magazynu – jak je skompletować?

  Jednym z podstawowych oczekiwań w stosunku do sprawnie działającego magazynu, jest jego wyposażenie. Bez odpowiednio dobranych regałów magazynowych, szaf, stojaków do składowania i urządzeń do przewożenia, magazyn nie spełni swoich funkcji.

  Wyposażenie magazynu - jak je skompletować?
  1. Jak wybrać regały magazynowe, stojaki do przechowywania?
  2. Jak to przewieźć? 

  Jak wybrać regały magazynowe, stojaki do przechowywania?

  Porządny regał, półka magazynowa, stojak do przechowywania to elementy, na których nie warto oszczędzać, szczególnie jeśli magazyn przechowuje duże ilości towaru albo bardzo ciężkie produkty. Najbardziej popularnym rozwiązaniem są półki z metalowych rurek, które zapewniają odpowiednią wytrzymałość w stosunku do wagi przechowywany przedmiotów. Jednocześnie dość łatwo je przestawiać, przemontowywać, dostosowywać do zmieniających się oczekiwań i warunków. Drewniane półki to przeszłość, do której nie ma powrotu również ze względu na bezpieczeństwo przeciwpożarowe – przekonują specjaliści z LOG-SYSTEM.

  Jedną z najpopularniejszy opcji są regały konturowane składające się ze stelaża i ramy podpierającej półki. Budulcem dla półek jest w takim przypadku najczęściej blach przypominające metalowe profile. Dobrze, aby regały w magazynie były o dość uniwersalnych rozmiarach, przechowywanie produktów jest w takiej sytuacji znacznie łatwiejsze, natomiast nie należy lekceważyć także ochrony przedkorozyjnej. Dobrze, aby metal był piaskowany i malowany proszkowo, co ochroni go przed działaniem rdzy.

  Szafy są czasami niezbędne do archiwizacji dokumentów lub przechowywania cenniejszych narzędzi, natomiast warto wybrać albo jak najlżejszy jej model albo ustawić ją tak, aby przenoszenie jej nie było zbyt często konieczne. Po stojaki natomiast sięgnąć warto przy większych gabarytowo przedmiotach (np. pleksi, szyny metalowe). Tutaj kryterium wyboru powinna być możliwość szybkiej regulacji wysokości ramienia i – podobnie jak w przypadku półek – ochrona antykorozyjna.

  Jak to przewieźć? 

  Wózki do przewożenia, inaczej tzw. paleciaki, to najważniejszy sprzęt na magazynie. Bez nich przewiezienie przechowywanych materiałów w inne miejsce może być trudne. Po wózki widłowe sięga się przy większych przestrzeniach. Poruszać się nimi może tylko grupa wykwalifikowanych pracowników. Wózki są w stanie transportować towary ważące do kilkudziesięciu ton. Używa się ich zazwyczaj do rozładunku materiału w magazynach i fabrykach. Nie da się tego jednak zrobić bez profesjonalnie dobranych palet, o zakupie których również należy pamiętać.  

  Artykuł napisany z pomocą: skuteczni.pl

  Poprzedni artykułTo warto wiedzieć, czyli dostęp do bieżącej wody i odprowadzanie ścieków z domowej instalacji kanalizacyjnej
  Następny artykułPompa ciepła – obalamy mity

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj