Wywiad z Adamem Hrynkiewiczem, zwycięzcą pierwszych Mistrzostw Polski Instalatorów

104

Adam Hrynkiewicz z Piekar Śląskich jako pierwszy w historii targów INSTALACJE wywalczył Mistrzostwo Polski Instalatorów. Zajęło mu to 2 minuty 21 sekund i 36 set. sekundy. Twierdzi, że wygrał dzięki wsparciu przyjaciela i drżeniu rąk. A dlaczego? Przeczytajcie poniżej…

Małgorzata Dobień: W 2008roku przyjechał pan na targi INSTALACJI z jakimi założeniami? Planował już Pan wtedy udział w Mistrzostwach?

Adam Hrynkiewicz: Na targi w Poznaniu zostałem zaproszony przez firmę partnerską INSTAL BUD z Piekar Śląskich. Jechaliśmy typowo rekreacyjnie (nawet nic nie wiedziałem o planowanych mistrzostwach) odwiedzając jak większość zainteresowanych stoiska wystawców. Przemieszczając się po Targach dotarliśmy do bazy rejestrującej uczestników do eliminacji organizowanych Mistrzostw.

REKLAMA


M.D. Co tak naprawdę skłoniło Pana do wzięcia udziału w zawodach? Czy nagroda główna była magnesem?

A. H. Uczestnictwo w Mistrzostwach wyszło zupełnie przypadkowo. Razem z kolegą postanowiliśmy wziąć udział w eliminacjach, sprawdzając swoje umiejętności i …zakwalifikowałem się do finału. Daleko w myślach była główna nagroda.

M.D. Czy nie przestraszył się Pan tak licznej konkurencji?

A. H. Nawet nie byłem świadomy tak wielkiej frekwencji uczestników. Widziałem tylko że jest nas – zawodników dużo i każdy będzie walczył.

M.D. Pamiętam, że podczas kolacji z finalistami panowała dość napięta atmosfera. Wszyscy już pewnie myśleli o następnym dniu i czekających zmaganiach. Jakie było wtedy Pana nastawienie?

A. H. Nie uczestniczyłem w kolacji finalistów, chociaż byłem zaproszony. Będąc w tym czasie w domu ciężko zastanawiałem się czy jechać na finał, czy nie jechać?

M.D. W dzień finału napięcie rosło z minuty na minutę. Wreszcie przyszedł moment oficjalnego ogłoszenia wyników i… wielka radość, czy zaskoczenie? Jak się czuł ten najlepszy z najlepszych?

A. H. Przed finałem pamiętam rozmowę z Robertem Tomaszkiewiczem (prezes firmy Target Press – organizatora MPI przyp. Red.) który stwierdził, że wygra ten, komu się ręce trzęsą najbardziej. Miał rację. Po ogłoszeniu wyników byłem bardziej zaskoczony niż szczęśliwy. Nie wierzyłem w to co się stało. Miałem najlepszy czas. Przypomnę 2 min. 21 sek. 36 set.sek. na wagę zwycięstwa. Korzystając z okazji chciałbym podziękować mojemu ,,trenerowi’’ JACKOWI za indywidualny doping w finale. Dzięki KULUŚ.

M.D. Czy sukces ten w jakiś sposób wpłynął na Pana życie zawodowe?

A. H. Oczywiście ale nie w wielkim stopniu. To wielkie uczucie być tym najszybszym, najlepszym PIERWSZYM MISTRZEM POLSKI INSTALATORÓW. Jestem po prostu dumny z siebie.

M.D. A czy nagroda główna, Volkswagen Caddy Maxi Combi sprawdził się w pracy?

A. H. Tak. Autko bardzo praktyczne, wygodne – polecam.

M.D. Przed nami kolejne Mistrzostwa. Co by Pan poradził zawodnikom startującym w zawodach?

A. H. Koledzy i koleżanki. Nie myślcie o głównej wygranej. Moje motto to „LUZIK”. Powodzenia wszystkim startującym.

 

103

Adam Hrynkiewicz

MPI 2010

Adam Hrynkiewicz z Piekar Śląskich jako pierwszy w historii targów INSTALACJE wywalczył Mistrzostwo Polski Instalatorów. Zajęło mu to 2 minuty 21 sekund i 36 set. sekundy. Twierdzi, że wygrał dzięki wsparciu przyjaciela i drżeniu rąk. A dlaczego? Przeczytajcie poniżej…

[Czytaj więcej…]

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *