Zanim kupisz polisę sprawdź, kto ma najlepszą likwidację szkód i kto naprawdę dba o Twoje bezpieczeństwo?

  W tym roku nagroda Polskiej Izby Motoryzacji ponownie dla STU Ergo Hestia!

  zanim kupisz polise sprawdz kto ma najlepsza likwidacje szkod i kto naprawde dba o twoje bezpieczenstwo - Zanim kupisz polisę sprawdź, kto ma najlepszą likwidację szkód i kto naprawdę dba o Twoje bezpieczeństwo?

  1 grudnia 2015 roku, podczas X Dyskusyjnego Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych, Polska Izba Motoryzacji już po raz dziesiąty ogłosiła wyniki Badania Satysfakcji ze współpracy Warsztatów Naprawczych z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi. Łącznie oceniano 20 firm ubezpieczeniowych (w kol. alfabetycznej): ALLIANZ, AVIVA, AXA, BENEFIA, BRE UBEZPIECZENIA, COMPENSA, CONCORDIA, ERGO HESTIA, GENERALI, GOTHAER, INTERRISK, LIBERTY UBEZPIECZENIA, LINK4 , MTU , PROAMA, PZU, TUW TUW, TUW TUZ, UNIQA, WARTA.

  W mijającym już roku nagrodę główną – statuetkę Złotego Zderzaka – otrzymało STU Ergo Hestia, którego ocena średnia wyniosła 3,923 (3,41 w 2014 roku), na drugim miejscu, tak ja i przed rokiem, znalazł się stały bywalec podium czyli TUiR Allianz z oceną 3,919 (3,26 w 2014 roku). Trzecie miejsce zajęło tym razem PZU z wynikiem na poziomie 3,80 (2,94 w 2014 roku).

  Przypomnijmy, że skala była od 1 do 5, gdzie jeden było oceną najniższą a pięć najwyższą.

  W tym roku warsztaty naprawcze niechętnie wystawiały wysokie noty firmom ubezpieczeniowym. Stąd tak wyważone średnie dla pierwszej trójki.

  Złoty Zderzak to jedyne w Polsce badanie, w którym warsztaty naprawcze oceniają firmy ubezpieczeniowe. Klient naprawiający swój samochód w warsztacie często wybiera opcję naprawy bezgotówkowej i chce by to warsztat w jego imieniu załatwił wszelkie formalności z ubezpieczycielem. W praktyce oznacza to, że klient jest w serwisie tylko dwa razy: zostawia rozbity samochód a potem odbiera naprawiony. Klient często nie zdaje sobie sprawy, ile pracy wykonuje za niego warsztat. Dlatego ocena procesu likwidacji szkód dokonywana przez warsztaty jest obiektywna i rzeczowa. To właśnie po tym jak jest likwidowana szkoda można poznać, jak profesjonalny jest ubezpieczyciel i czy rzeczywiście dba o bezpieczeństwo swoich klientów.

  zanim kupisz polise sprawdz kto ma najlepsza likwidacje szkod i kto naprawde dba o twoje bezpieczenstwo 2 - Zanim kupisz polisę sprawdź, kto ma najlepszą likwidację szkód i kto naprawdę dba o Twoje bezpieczeństwo?
  zanim kupisz polise sprawdz kto ma najlepsza likwidacje szkod i kto naprawde dba o twoje bezpieczenstwo 3 - Zanim kupisz polisę sprawdź, kto ma najlepszą likwidację szkód i kto naprawdę dba o Twoje bezpieczeństwo?

  W tegorocznej edycji Badania oceniane były między innymi:
  1. Ogólna jakość współpracy
  2. Poziom kompetencji i rzetelność
  3. Sprawność przebiegu likwidacji szkód
  4. Prawidłowość i szybkość pełnych wypłat
  5. Uznawanie stosowania części oryginalnych
  6. Uznawanie stawek RBG
  7. Uznawanie kosztu za wynajem samochodu zastępczego
  8. Liczba skarg, odwołań i pozwów.

  Zdecydowanie słabiej niż przed rokiem warsztaty oceniły rozliczenia kosztów wynajmu samochodu zastępczego. Średnia w tym pytaniu nie przekroczyła w tym roku 2,79 pkt. (3,2 pkt. w 2014).

  A jak wypadł Twój ubezpieczyciel? Sprawdź w zestawieniu wszystkich ocenianych firm!

  zanim kupisz polise sprawdz kto ma najlepsza likwidacje szkod i kto naprawde dba o twoje bezpieczenstwo 1 - Zanim kupisz polisę sprawdź, kto ma najlepszą likwidację szkód i kto naprawdę dba o Twoje bezpieczeństwo?

  Przypomnijmy, że w bieżącym roku sponsorem nagrody była firma Audatex, serdecznie dziękujemy!
  Zwycięzcom gratulujemy, a warsztatom dziękujemy za czynny udział w badaniu. Następne już w przyszłym roku! Więcej informacji na stronie www.pim.pl i www.forumubezpieczen.com

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułKontakt
  Następny artykułCiepło dla podopiecznych SOS Wioski Dziecięcej w Biłgoraju

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here