Zestaw bruzdownica i odkurzacz

Niezbędny sprzęt w pracy instalatora

Bruzdownica, to elektronarzędzie ułatwiające wykonywanie wgłębień, bruzd pod rury w ścianach, sufi tach i podłogach. Silnik elektryczny bruzdownicy o mocy 2200 W napędza dwie tarcze diamentowe o średnicy 150 mm. Przy współpracy z odkurzaczem o dużej mocy jest to maksymalna moc dająca bezpieczeństwo wytrzymania urządzenia na wielu budowach. Odstęp między tarczami (szerokość bruzdy) regulowany jest dzięki zastosowaniu metalowych tulei dystansowych o szerokości 2,6: 5,4: 10,8 i 22,7 mm, dając możliwość regulacji szerokości bruzdy od 2,6 do 46,5 mm. Pożądaną głębokość bruzdy płynnie reguluje się, przy pomocy łatwo dostępnego pokrętła w zakresie 10 – 50 mm. Wirujące tarcze (6400 obr./min.) zabudowane są osłoną, z której wychodzi wylot – podłączenie do rury ssącej odkurzacza.

Zestaw bruzdownica i odkurzacz

Podstawa bruzdownicy wyposażona jest w 5 niesymetrycznie rozmieszczonych dużych, solidnych kółek. Umożliwią one bardzo precyzyjne przesuwanie narzędzia nawet po nierównym podłożu. Zamontowane dwie libelki ułatwiają precyzyjne cięcie w poziomie i pionie.
Materiał pozostały pomiędzy szczelinami jest następnie usuwany przy pomocy dłuta.

Zastosowanie bruzdownicy ułatwia szybkie i precyzyjne wycinanie bruzd o żądanej szerokości i głębokości. A dzięki zwartej podstawie i jej małych wymiarach mamy możliwość pracy bardzo blisko krawędzi ściany (od 27 mm.) i podłogi, sufitu (20 mm.).

REKLAMA


Ponieważ podczas cięcia powstają duże ilości pyłu, dlatego zalecane, wręcz konieczne dla optymalnej pracy, jest podłączenie odkurzacza. Nadmiar nieodsysanego pyłu powoduje mniej wydajną pracę tarcz, zwiększenie ich temperatury, a co za tym idzie zmniejszenie trwałości (= wyższe koszty eksploatacji) przez szybsze zużycie segmentów na tarczach. Urządzenie pracujące bez odkurzacza wyrzuca pył zmniejszając komfort pracy. Bruzdownica SPIT D88E wyposażona jest w dwie tarcze ø 150 i system DIAQUICK pozwalający na prostą wymianę tarczy bez używania do tego jakichkolwiek narzędzi.

Zestaw bruzdownica i odkurzacz

Kolejną zaletą tej bruzdownicy jest jej waga: 7 kg, co przy rzadko spotykanych bruzdownicach na tarcze o ø 150 mm, jest bardzo dobrym wynikiem. Pozwala to na pracę bez nadmiernego wysiłku wkładanego w cięcie bruzdy. SPIT D88E posiada funkcję stopniowego rozruchu oraz ochronę elektroniczną przeciw przeciążeniu i przegrzaniu. Bruzdy wykonywane przy użyciu SPIT D88E na budowach to rozwiązanie bardzo wygodne, gdyż mamy możliwość zrobienia głębokich bruzd dających zapas na kable lub rurki i tynk, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, pozwalającym na dokładne umieszczenie okablowania w bruździe i łatwą ewentualną korektę. Dzięki dwóm rękojeściom, narzędziem łatwo jest manipulować i wygodnie trzymać, a jego waga nie powoduje nadmiernego zmęczenia. Wymiana tarcz (bez zbędnych narzędzi) to także duża zaleta SPIT D88E.

Odkurzacz AC 1600 = 1600W posiada mocny silnik i unikalny systemem automatycznego czyszczenia filtrów co 2 minuty wykonanej pracy tnącej. Pozwala to pracownikowi zająć się wyłącznie pracą, a nie pilnowaniem filtrów, które przy dużym zapyleniu w odkurzaczach bez tego systemu pracują mniej wydajnie, nadmiernie przeciążają urządzenie, co w efekcie może uszkodzić silnik. Ponadto dobre odprowadzanie urobku ma wpływ na żywotność tarcz, która może zwiększyć się nawet o 30%, co przy intensywnych pracach, używaniu dużej ilości tarcz w skali roku może dać znaczne oszczędności.

Wszystkich użytkowników ucieszy 5- metrowa, antystatyczna solidna rura ssąca odkurzacza oraz 8 metrowy kabel elektryczny (pozwala na pracę daleko od gniazd).

Duże kółka odkurzacza, płynna regulacja mocy ssania, gniazdo do podłączenia elektro narzędzia, bezpiecznik z kontrolką, filtry w standardzie, możliwość pracy na sucho i na mokro powodują, że zestaw ten bardzo dobrze sprawdza się w trudnych warunkach budowy.

Podziękowania za spostrzeżenia i opinie dla Pana Lecha Bocheńskiego z firmy Regen Sp. Zo.o.
Dariusz Wilim

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *