Znakomity komfort i cicha praca – GRUNDFOS

Nowy, cichy silnik z trwałymi magnesami w komfortowym typoszeregu Grundfos COMFORT PM pozwala zminimalizować pobór mocy do 5- ,5 W. W połączeniu z inteligentną funkcja AUTOADAPT pompy COMFORT PM wyznaczają nowy standard energooszczędnej cyrkulacji ciepłej wody użytkowej w domach jednorodzinnych.

Znakomity komfort i cicha praca

Dzięki nowemu, wysokosprawnemu silnikowi z magnesami trwałymi, typoszereg pomp COMFORT PM oferuje teraz dwa nowe warianty pomp do cyrkulacji ciepłej wody użytkowej. Z poborem mocy rzędu tylko 5 – ,5 W zarówno pompy COMFORT z AUTOADAPT PM, jak i pompy COMOFRT PM ze stałą prędkością obrotową, mogą znacząco redukować zużycie energii. W eksploatacji pompy COMFORT z AUTOADAPT PM, koszt energii elektrycznej wynosi zaledwie 4 – PLN rocznie (przy cenie 0,60 PLN/kWh i średnim dziennym czasie pracy 3 godz.). W porównaniu z pracującymi w trybie ciągłym pompami konwencjonalnymi oznacza to redukcję kosztów energii elektrycznej rzędu 96%. Ponadto oszczędności energii cieplnej sięgają nawet 4 %.

Pompa COMFORT BA z funkcją AUTOADAPT i pracująca w trybie ciągłym pompa COMFORT B mają taką samą kompaktową budowę i zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym ułatwieniu ich montażu – nawet w ograniczonych przestrzeniach. W obu modelach napięcie zasilania jest doprowadzane przez znakomicie sprawdzoną w praktyce wtyczkę ALPHA.

Pompy COMFORT są dostępne z zaworem zwrotnym (X) i bez zaworu zwrotnego.

www.grundfos.com/moderncomfort

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *