5 rzeczy, których nie wiedziałeś o zmywarkach do zabudowy

Zmywarka do naczyń w ciągu kilku ostatnich lat stała się praktycznie standardowym wyposażeniem kuchni. Choć gotowanie dla wielu osób jest czystą przyjemnością – zmywanie naczyń należy raczej do uciążliwych obowiązków. Zmywarka to urządzenie, które znacząco usprawnia przygotowywanie dań. Wiele osób dopiero projektujących swoją kuchnię decyduje się na zakup zmywarki do zabudowy. Sprzęt tego typu instalowany jest w meblach – więc praktycznie nie rzuca się w oczy. Co warto wiedzieć przed zakupem zmywarki do zabudowy?

5 rzeczy, których nie wiedziałeś o zmywarkach do zabudowy

1. Zmywarka do zabudowy posiada dwa rodzaje programatorów

Kupując zmywarkę do zabudowy, należy wybrać jeden z dwóch rodzajów programatorów. Pierwszy z nich określany jest jako zintegrowany – nie jest widoczny po zamknięciu zmywarki. Jest to rozwiązanie niezwykle estetyczne – zmywarki tego typu praktycznie nie widać, na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest ona po prostu kolejną szafką. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele urządzeń z programatorem zintegrowanym – producenci stawiają raczej na to rozwiązanie, gdyż jest ono zdecydowanie bardziej estetyczne niż programator z panelem widocznym. Zmywarka do zabudowy – w szczególności ze zintegrowanym panelem – to bardzo estetyczny sprzęt, nienaruszający designu kuchni. Jeśli zależy wam na designie – sprawdźcie zmywarki Bosch.

2. Zmywarki dostępne są w trzech ustandaryzowanych rozmiarach

Niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego rozmiaru zmywarki. Najpopularniejsza jest zmywarka 45 lub 60 centymetrów. Rozmiar 45 cm mieści w środku 10 kompletów naczyń, a 60 cm 15 kompletów. Jako komplet uznaje się talerz duży, głęboki oraz deserowy, filiżankę, szklankę i komplet sztućców. Te dwa rozmiary są niezwykle uniwersalne i doskonale sprawdzą się zarówno dla pary, jak i nieco większej rodziny. Osoby mieszkające w pojedynkę często decydują się na zakup zmywarki w wersji kompaktowej – ich kształt i wymiary przypominają piekarnik. Jeżeli mieszkanie jest niewielkie i liczy się w nim każdy centymetr, warto zdecydować się na zakup urządzenia tego typu.

REKLAMA

3. Obecność dodatkowych programów

Nowoczesne modele zmywarek do zabudowy posiadają coraz większą liczbę przydatnych na co dzień funkcji. Ekonomicznym rozwiązaniem jest na przykład możliwość zmywania połowy wsadu – dzięki temu nie istnieje konieczność czekania na zapełnienie się zmywarki. Coraz większa liczba producentów decyduje się też na umieszczenie w zmywarce czujników analizujących poziom zabrudzeń naczyń i twardości wody – wszystkie te nowoczesne funkcje pozwalają na zmniejszenie kosztów codziennego korzystania z urządzenia.

4. Poziom hałasu, a kuchnia otwarta

Decydując się na montaż zmywarki w kuchni otwartej, należy zwrócić szczególną uwagę na poziom hałasu produkowanego podczas pracy urządzenia. Głośna praca zmywarki może bardzo uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie. Modele charakteryzujące się najcichszą pracą, legitymują się wydawaniem dźwięku na poziomie 40 decybeli. Czynnik ten nie jest zbyt istotny jeżeli kuchnia jest oddzielna – wtedy nawet głośne odgłosy wydawane przez zmywarkę nie będą uprzykrzały życia domowników.

5. Duże znaczenie klasy energetycznej

Zastanawiając się nad zakupem zmywarki, należy pamiętać o tym, że jej użytkowanie w porównaniu ze zmywaniem ręcznym może zmniejszyć poziom zużycia wody nawet czterokrotnie. Jednak warto wybierać możliwe najwyższą klasę energetyczną, aby możliwie najbardziej zmaksymalizować oszczędność. Symbol określający najbardziej efektywną zmywarkę to A+++.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz