Armatura przemysłowa: jak dobrać złącze camlock?

Armatura przemysłowa to produkty, których używanie jest coraz popularniejsze w przemyśle chemicznym, budownictwie, przemyśle petrochemicznym, a nawet spożywczym. Wytrzymałe kwasoodporne złącza wykonane ze stali nierdzewnej mają swoje szerokie zastosowanie w kontakcie z czynnikami takimi jak woda, silne środki chemiczne, paliwo, olej, czy podczas przepływu gazów. Mamy pewność, że dzięki swojej wysokiej odporności na korozję, sprawdzą się w tak trudnych warunkach. Tylko odpowiedni produkt jakim są złącza camlock będzie podstawą bezpieczeństwa. 

Armatura przemysłowa: jak dobrać złącze camlock?

Nasz wybór produktów powinien zostać dostosowany do warunków, w jakich będzie pracować, w jakiej temperaturze oraz pod jakim ciśnieniem przewodów (na przykład sprężonego powietrza). Tylko prawidłowe rozmiary złączy będą gwarancją bezpieczeństwa przepływu substancji gazowych, stałych i ciekłych. Maksymalne ciśnienie robocze to jeden z ważniejszych parametrów. Stąd są to produkty idealnie sprawdzające się w środowisku, w którym występuje dużo zanieczyszczeń. Idealnie sprawdzają się w instalacjach zaopatrujących wozy asenizacyjne, cysterny, w podłączeniach zbiorników w których wymagana jest częsta wymiana węży i niemożliwość użycia tylko jednego przewodu. 
Złącze camlock występuje w różnych wariantach. Złącza camlock występują w wersji z gwintem zewnętrznym BSP i gwintem wewnętrznym, z przyłączem kołnierzowym, z króćcem do węża i jako zaślepki.  Część żeńska to gniazdo szybkozłącza i męska, czyli wtyk złącza. Typ A – męski, złącze camlock typ B – żeński, typu C – żeński na wąż, typ D – żeński z GW, typ DC – zaślepiający żeński, typ DP – korek męski,typ E – męski na wąż, typ F – męski z GZ. Wykonane są z mosiądzu lub stali szlachetnej. W zależności od typu mogą być używane z łącznikami różnych rodzajów.
W twojej przeglądarce znajdzie złącze camlock typ, który będzie dostosowany do produktów, które wybierzesz.

Złącza Camlock – Wymiary

Dołączając do swojej listy zakupowej produkt jakim są złącza camlock, powinniśmy mieć na uwadze że ich wymiary to prawie 11 opcji do wyboru. Kategorie związane są z ciśnieniem roboczym, m.in. 10 bar.
W wersjach polipropylenowych nieco niższym. O szczegóły i wymiary, w zależności od interesujących nas funkcji możemy zapytać korzystając z zakładki „wyślij zapytanie”, albo dość łatwo zmierzyć je sami. Złącza camlock wykonane z polipropylenu są nieco inne, nie ma określonego ogólnego standardu, stąd złącze może być różnych rozmiarów w przypadku różnych producentów. 

REKLAMA

Złącza Camlock – Cennik 

W związku ze specyfiką asortymentu, na stronie nie ma podanego bezpośredniego cennika. Każde zapytanie jest rozpatrywane indywidualnie w zależności od potrzeb – wymagane jest minimum działań ze strony klienta.
Strona internetowa zwiera rozbudowaną ofertę, ale po złożeniu zapytania otrzymujemy szczegółową pomoc techniczną oraz produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb, które określa cena netto. Szczegóły takie jak dostawa również ustalane są wysłaniu zapytania. Nie jest potrzebna rejestracja, zdarzają się produkty na specjalne zamówienie, niedostępne na stronie internetowej. 

Węże

Jednym z rodzajów węży do wody są węże asenizacyjne określane jako do beczkowozów i szamba, ssąco-tłoczne do wody oraz cieczy spożywczych. Materiał z jakiego jest wykonany gwarantuje sprawną pracę w przyłączu węża do zbiorników, w temperaturze od -5C do +60C. Kategorie węży sklep oferuje dzieląc je według funkcji i przede wszystkim na rodzaj cieczy, które mają być nim transportowane. Węże wykonane są najczęściej z materiału takiego jak PCV lub guma. W przypadku tego rodzaju produktów ważna jest jego elastyczność, grubość ścianki i promień gięcia. 

Akcesoria do złączy camlock

W tej grupie znajdziemy między innymi zaślepki, uszczelki, rączki i sworzeń.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *