Awarie w domu – jak szybko im zaradzić?

Na pewno każdy z nas niejednokrotnie spotkał się z sytuacją, w której w naszym domu coś się zwyczajnie popsuło. Wówczas najczęściej wzywamy fachowca, który profesjonalnie zajmuje się usterką – nie każdy zna się przecież na naprawie pralki, czy lodówki. Jednak niektóre drobne naprawy warto wykonać samemu – można zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Podpowiadamy jak szybko zaradzić niektórym awariom w domu.

Awarie w domu - jak szybko im zaradzić?
Fot. pixabay.com

Najczęstsze awarie

W naszych domach znajdują się sprzęty i przedmioty, które, według opinii wielu ludzi, psują się częściej niż inne. Jakie usterki pojawiają się w domu najczęściej? Jest to przede wszystkim:

  • przeciekający kran,
  • zatkany odpływ,
  • nieszczelne okna,
  • przepalona żarówka,
  • przeciekająca spłuczka.

Oczywiście to tylko krótka lista, ponieważ takich awarii może być o wiele więcej. Dysponując odpowiednim zaangażowaniem, chwilą uwagi – i niejednokrotnie – odpowiednim narzędziem, jesteśmy w stanie naprawić dużą część takich awarii samodzielnie.

REKLAMA

W co wyposażyć dom na czas awarii?

Wiadomo, że nie ma co się zaopatrywać w ogromne zestawy narzędzi, jeśli i tak nie wiemy, jak dobrze ich użyć, a przyjeżdżający fachowiec na pewno i tak zabierze potrzebne ze sobą. W takim razie dobrze by było wiedzieć, na co konkretnie warto się przygotować. Szczególnie warto wspomnieć o czymś takim jak zasilanie awaryjne pieca, w które zdecydowanie warto się wyposażyć, jeśli nasz piec jest wrażliwy na niespodziewane przerwy w dostawie prądu. Korzystanie z awaryjnego zasilania nie wymaga to szczególnych umiejętności, a z ewentualnym podłączeniem może nam ktoś pomóc – taki system jest natomiast w stanie zaoszczędzić sporo nerwów, strachu i gotówki. W końcu nieraz prąd jest odcinany z naszego domu bez wcześniejszego uprzedzenia. Może się tak zdarzyć np. podczas burzy. Prostownik jest kolejnym narzędziem, które warto w takiej sytuacji zakupić.

Konkretne narzędzia

Śrubokręt – warto jest zaopatrzyć się w kilka podstawowych rodzajów śrubokręta w domu. Ogromna liczba różnych sprzętów za podstawowy element zabezpieczający ma zwykłą klapkę, która trzyma się wyłącznie na kilka śrubek. Z pomocą tego narzędzia wymienienie baterii w różnych urządzeniach nie będzie stanowić problemu.

Klucz uniwersalny – przyda się on zwłaszcza jeśli wciąż korzystamy w kuchenek zasilanych gazem. Klucz uniwersalny jest dosyć istotnym narzędziem, które powinno znaleźć się w każdym domu bądź mieszkaniu. To właśnie z jego pomocą będziemy w stanie poradzić sobie z różnymi nakrętkami, jeśli nie posiadamy dużego, specjalnego zestawu kluczy płaskich.

Srebrna taśma klejąca – może być szczególnie przydatna w sytuacjach, kiedy kran bardzo przecieka i jesteśmy w stanie tego sami naprawić, a na specjalistę trzeba długo czekać. Wtedy, zamiast patrzeć jak nasze oszczędności ulatują do odpływu, warto skorzystać z takiej taśmy, która sobie wyśmienicie poradzi do przyjazdu fachowca.

Kombinerki – nie są koniecznością, ale ze względu na swoją uniwersalność, potrafią być bardzo użyteczne przy wielu różnych naprawach.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *