Jakie wymiary mają palety drewniane?

Palety drewniane zyskały przez ostatnie lata na popularności. Wykorzystywane są nie tylko przez firmy logistyczne, ale także do prywatnego użytku. Cenione są zarówno za swoją wytrzymałość, jak i łatwość transportowania towaru. Przez zwiększone zainteresowanie paletami drewnianymi, obecnie na rynku dostępnych jest kilka rozmiarów palet. Przed wyborem odpowiednich – warto zaznajomić się z wymiarami.

Jakie wymiary mają palety drewniane?

Jakie palety są najpopularniejsze? 

Drewniane palety cieszą się największa popularnością wśród użytkowników i to je najczęściej spotyka się w sklepach czy centrach logistycznych. Dlaczego? Ponieważ charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością na ciężar towaru, który utrzymują, pomimo swojej niskiej wagi. Najpopularniejsze są europalety, które posiadają standardowy wymiar
120 × 80 × 14 cm, przez co bardzo często wykorzystuje się je do załadunku czy rozładunku towaru oraz do przewozu wózkiem widłowym. Europaleta przystosowana jest do obciążania do 1500 kg. Kolejną popularną paletą jest paleta ISO, czyli paleta przemysłowa. Wymiar tego typu palet to 100 × 120 cm. Od europalet różnią się brakiem znaczka EURO – tym samym ich cena jest znacznie niższa, co nie oznacza jednak gorszego wykonania. Palety stosowane w przemyśle technicznym oznaczane są skrótem CP, a ich wymiary to 120 × 100 cm. Wyróżniają się one umiejscowieniem desek oraz jakością i sposobem wykonania. Podlegają też innej obróbce technicznej. Warto wspomnieć również o paletach niestandardowych, których wymiary i sposób wykonania dostosowany jest do indywidualnych potrzeb Klienta. Taka paleta może posiadać inny układ desek oraz klocków. 

Czym charakteryzuje się dobra paleta drewniana? 

Dobra paleta powinna zostać odpowiednio dostosowana do jej przeznaczenia — powinna zatem posiadać proporcjonalne wymiary do przewożonego towaru. Przy wyborze palet, powinniśmy kierować się też jakością jej wykonania. Co to znaczy? Drewno, które zostało użyte do produkcji, powinno być najwyżej jakości. W ten sposób uda nam się pozyskać produkt, który nie pęknie pod naciskiem ciężaru towaru, a tym samym – nie będzie jednorazowego użytku. Warto zwrócić również uwagę na sposób, w jaki palety zostały obrobione – ułatwi nam to wybór tej odpowiedniej. Jest to istotne, zwłaszcza kiedy palety narażone są na niesprzyjające czynniki atmosferyczne, co wpływa na zużycie produktu. Przy zakupie palet drewnianych warto wybierać miejsca, które wykorzystują odpowiedniego rodzaju drewno oraz wykonują palety przy wykorzystaniu najnowszych technologii — pozwoli to na dłuższą eksploatację. Warto zwrócić uwagę na palety drewniane w Sosnowcu lub okolicach. Jednym z miejsc wartych uwagi w tej kwestii jest Centrum Budowlane Narmal, które zajmuje się produkcją palet dostosowanych do indywidualnych potrzeb Klienta, dbając przy tym o najwyższą jakość.

REKLAMA

Palety drewniane cenione są na rynku za swoją wytrzymałość oraz możliwość ułatwienia transportu produktów. Warto przed zakupem poznać wymiary palet i dobrać te odpowiednie dla siebie. Jeśli jednak w ofercie nie znajdziemy konkretnego rozmiaru — nic straconego. Wystarczy wybrać opcję palety na wymiar.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *