Baterie umywalkowe SCHELL MODUS E – wszechstronne rozwiązanie sanitarne

Baterie MODUS E łączą ekstremalną trwałość z wysoką oszczędnością Fot. SCHELL
Baterie MODUS E łączą ekstremalną trwałość z wysoką oszczędnością Fot. SCHELL

Dziś trudno wyobrazić sobie nowoczesne toalety publiczne bez baterii sterowanych na podczerwień. Rosnące zainteresowanie tego typu rozwiązaniami spowodowało potrzebę stworzenia wszechstronnej armatury dedykowanej tego typu obiektom. Musi ona łączyć w sobie funkcjonalność i prostotę montażu z wysoką odpornością na uszkodzenia oraz niezawodnością działania, a ponadto powinna cechować się oszczędnością i przystępną ceną. Wszystkie oczekiwania projektantów, instalatorów i inwestorów spełnia armatura umywalkowa MODUS E firmy SCHELL.

Baterie MODUS E Trend łączą ekstremalną trwałość z wysoką oszczędnością wody Fot.SCHELL
Baterie MODUS E Trend łączą ekstremalną trwałość z wysoką oszczędnością wody
Fot. SCHELL

Bezdotykowe baterie elektroniczne mają przede wszystkim zapewniać optymalne zużycie wody w obiektach publicznych, a przez to redukować koszty eksploatacyjne całego budynku. Ze względu na intensywność użytkowania powinny być bezawaryjne i posiadać solidną konstrukcję, która jest odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne i skutecznie chroni wrażliwe moduły elektroniczne. Z drugiej jednak strony instalatorzy oczekują łatwości montażu, intuicyjności programowania, zaś inwestorzy – atrakcyjnej ceny. Firma SCHELL wzięła pod uwagę wszystkie te aspekty przy projektowaniu armatury umywalkowej z serii MODUS E. Baterie są dostępne w trzech odmianach stylistycznych i konstrukcyjnych: MODUS E, MODUS E Trend oraz wylewek naściennych na wodę zmieszaną. Prostota formy, praktyczność montażu, trwałość oraz najniższy na rynku przepływ wody na poziomienawet 1,33 l/min powoduje, że rozwiązania te wyznaczają nowe trendy w swojej kategorii.

MODUS Trend E – optymalny kierunek oszczędzania

Modele z linii MODUS Trend E charakteryzują się uniwersalnym, solidnym wyglądem pasującym do większości wnętrz toalet publicznych. Jej korpus został wykonany z wysokogatunkowego mosiądzu w procesie odlewu, dlatego jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Niezawodny moduł elektroniczny jest dobrze chroniony w specjalnej komorze wewnątrz obudowy baterii, a sensor został zabezpieczony przed celową blokadą, np. poprzez zaklejenie. Armatura SCHELL MODUS zapewnia korzyści finansowe, ze względu na niską objętość przepływu wody na poziomie 3 l/min w standardzie. Stosując specjalny perlator, parametr ten można dodatkowo obniżyć do minimalnej wartości 1,33 l/minutę. W ten sposób rozwiązanie to wpisuje się doskonale w założenia zrównoważonego budownictwa i może stanowić dodatkowy atut podczas certyfikacji budynku w systemach LEED czy BREEAM. W zależności od rodzaju budynku czy instalacji można wybrać wariant z mieszaczem w formie dźwigni na boku obudowy lub na wodę zmieszaną. Oprócz wykonań z zasilaniem sieciowym, dostępne są także modele na baterie alkaliczne, dzięki czemu rozwiązanie to może być stosowane nie tylko w budynkach nowych, lecz także modernizowanych. Dodatkowym atutem jest także funkcja oszczędzania energii podczas bezczynności i zabezpieczenie przed błędną biegunowością, które zapewnia wysoką niezawodność instalacji.

REKLAMA

Baterie MODUS E zwracają uwagę atrakcyjnym wyglądem i praktycznymi funkcjami zapewniającymi higienę Fot. SCHELL
Baterie MODUS E zwracają uwagę atrakcyjnym wyglądem i praktycznymi funkcjami zapewniającymi higienę Fot. SCHELL

MODUS E – oszczędna elegancja

Wszędzie tam, gdzie trwałość i oszczędność jest równie ważna, jak elegancki design, doskonałe zastosowanie znajdzie bateria MODUS E. Armatura zwraca uwagę charakterystyczną, ściętą wylewką o subtelnym wyglądzie. Obudowa o specjalnie wyprofilowanym kształcie jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Tak samo jak wszystkie baterie z linii MODUS została ona wykonana z mosiądzu najwyższej jakości oraz z wykorzystaniem niezawodnego osprzętu elektronicznego. Precyzyjny mechanizm uruchamiania na podczerwień oraz specjalny perlator pozwalają zmniejszyć zużycie wody do minimum, co ma znaczenie zwłaszcza w łazienkach, z których na co dzień korzysta wiele osób. Bateria jest również dostępna w wersji z mieszaczem lub na wodę zmieszaną, dzięki czemu można wybrać najlepiej dopasowane rozwiązanie. Maksymalną higienę zapewnia dodatkowa funkcja przepłukiwania antystagnacyjnego. Bateria uruchamia się po 24 godzinach od ostatniego użycia, zapobiegając zastojom wody i namnażaniu się drobnoustrojów w wewnętrznej instalacji.

Wylewka elektroniczna MODUS E HD-K Fot. SCHELL
Wylewka elektroniczna MODUS E HD-K Fot. SCHELL

MODUS E HD-K – doskonałość wytrzymałej formy

MODUS E HD-K to bateria naścienna o charakterystycznej, minimalistycznej formie odpornej na wszelkie akty wandalizmu. Solidna wylewka została wykonana z dbałością o każdy szczegół z wysokogatunkowego chromowanego mosiądzu, dzięki czemu jest bardzo wytrzymała i odporna na akty wandalizmu nawet w wymagających zastosowaniach. Na końcu korpusu został umieszczony dyskretny sensor podczerwieni, co chroni go przed ewentualnym uszkodzeniem. Bateria jest uruchamiania bezdotykowo po umieszczeniu dłoni w jego zasięgu, który można skalibrować w zakresie od 2 do 13 cm. W zależności od wymagań można wybrać model o długości 187 lub 230 mm. Dwa warianty pozwalają na indywidualne dopasowanie rozwiązania do wymogów montażowych i rozmiarów umywalki. Pomimo bardzo oszczędnego i minimalistycznego wyglądu armatura kryje w sobie wszystkie charakterystyczne dla serii elektronicznych rozwiązań SCHELL MODUS E inteligentne funkcje zapewniające trwałość i oszczędność, włącznie z opcją przepłukiwania antystagnacyjnego i automatycznego zamknięcia wody w przypadku celowej blokady sensora.

Więcej informacji
www.schell.eu/polska-pl/produkty/umywalka/armatury-umywalkowe/modus.html

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *