Bezdotykowe baterie wyznaczają nowe standardy przestrzeni publicznych

W postcovidowej rzeczywistości toalety stały się newralgicznym miejscem w budynkach publicznych. Dziś absolutnym wymogiem jest wyposażanie ogólnodostępnych przestrzeni sanitarnych w urządzenia i udogodnienia gwarantujące najwyższy poziom higieny. Zapewniają ją nowoczesne armatury wyposażone w czujniki podczerwieni, które z jednej strony pozwalają na bezdotykową obsługę, a z drugiej – ograniczają zużycie wody. Elektroniczne baterie umywalkowe serii XERIS, PURIS i CELIS firmy SCHELL oferują wszystkie te korzyści, a dodatkowo posiadają jeszcze bardziej zaawansowane, inteligentne funkcje.

Mycie rąk nadal pozostaje jednym z podstawowych środków zapobiegających zakażeniu. Na zdjęciu bezdotykowa bateria elektroniczna SCHELL CELIS E. Fot. SCHELL
Mycie rąk nadal pozostaje jednym z podstawowych środków zapobiegających zakażeniu. Na zdjęciu bezdotykowa bateria elektroniczna SCHELL CELIS E. Fot. SCHELL

Dla większości z nas dbałość o higienę rąk w miejscach publicznych stała się pierwszoplanową potrzebą. Odruch długiego mycia czy dezynfekcji dłoni już na dobre zakorzenił się w naszych przyzwyczajeniach i prawdopodobnie pozostanie z nami na dłużej. Dlatego firmy i instytucje wyraźnie dostrzegają konieczność wyposażania pomieszczeń sanitarnych w nowoczesne baterie bezdotykowe, które nie tylko gwarantują najwyższy poziom higieny, lecz również jej racjonalne zużycie. Warto zauważyć, że także sami użytkownicy budynków wymagają tego, aby ogólnodostępne łazienki i toalety były wyposażone w armaturę, którą można obsługiwać bezdotykowo, co eliminuje jakiekolwiek ryzyko ewentualnego skażenia rąk. Nowoczesne wyposażenie łazienki stało się tym samym ważnym elementem wizerunkowym instytucji i firm.

Bezdotykowe baterie czyli higiena przede wszystkim

Pandemia koronawirusa wymusiła zmiany w naszych dotychczasowych przyzwyczajeniach, szczególnie tych higienicznych. Wirus przenosi się bowiem nie tylko drogą kropelkową, ale także, w zależności od warunków otoczenia, może bardzo długo przetrwać na różnego rodzaju powierzchniach. Dlatego tak ważna jest bieżąca dezynfekcja – zarówno rąk, jak i często dotykanych powierzchni. Zwłaszcza łazienka, ze względu na panującą w niej temperaturę i wilgotność, dostarcza idealnych warunków do rozwoju drobnoustrojów. Pomiędzy kolejnymi dezynfekcjami może jednak upłynąć sporo czasu, a mycie rąk jest nieskuteczne, jeśli po ich spłukaniu i wysuszeniu dotkniemy np. skażonej obudowy armatury sanitarnej.

REKLAMA

Bateria SCHELL PURIS E. Fot. SCHELL
Bateria SCHELL PURIS E. Fot. SCHELL

Dlatego standardem w miejscach publicznych stają się bezdotykowe rozwiązania uruchamiane na podczerwień, które mogą oferować także dodatkowe funkcje higienizacji. Firma SCHELL oferuje kompletne portfolio elektronicznych armatur do różnego rodzaju budynków. Rozwiązania  z inteligentnymi programami, jak np. automatyczne płukanie antystagnacyjne czy dezynfekcja termiczna doskonale sprawdzą się w designerskich łazienkach w hotelach, biurach, restauracjach i salonach SPA, ale też w newralgicznych pod względem higieny pomieszczeniach sanitarnych w szpitalach, przychodniach czy na dużych obiektach sportowych.

Innowacyjne modele bezdotykowych baterii

Armatury sterowane na podczerwień uruchamiają wypływ wody w momencie pojawienia się rąk w zasięgu sensora, a zamykają po ich odsunięciu. Dzięki temu łączą w sobie maksymalną higienę i oszczędność nawet do 60% w porównaniu z tradycyjnymi modelami jednouchwytowymi. Dodatkowo posiadają niski przepływ wody, co ma spore znaczenie zwłaszcza w często użytkowanych obiektach. W ofercie firmy SCHELL można znaleźć wybór aż pięciu modeli elektronicznych baterii umywalkowych, które różnią się między sobą designem, rozmiarami czy dodatkowymi funkcjami, jak np. wbudowany termostat. W ergonomicznych modelach SCHELL PURIS E starannie zrównoważono kwestie komfortu użytkowania i oszczędności. Cechują się niskim przepływem na poziomie zaledwie 5 litrów na minutę, co gwarantuje rozsądne gospodarowanie wodą.

Bateria SCHELL XERIS E z podłączonym modułem SCHELL SSC Bluetooth®. Fot. SCHELL
Bateria SCHELL XERIS E z podłączonym modułem SCHELL SSC Bluetooth®. Fot. SCHELL

Na szczególną uwagę zasługuje armatura XERIS E, która jest dostępna w różnych wymiarach od S do L, dzięki czemu można ją łatwo dobrać do rozmiarów umywalki. Bateria o eleganckim wzornictwie sprawdzi się w salonach SPA czy prywatnych gabinetach. Model z wbudowanym termostatem w wersji XERIS E-T zapewnia dodatkową ochronę przed poparzeniem, dzięki ograniczeniu temperatury wypływającej wody do 38°C, dlatego może być stosowany także np. w szkołach czy domach opieki. Dobrym rozwiązaniem do często użytkowanych łazienek będzie również bateria SCHELL CELIS E o masywnej, ergonomicznej budowie odpornej na wszelkie uszkodzenia. Co ważne, instalacja wszystkich tych rozwiązań nie wymaga kosztownych przeróbek i prowadzenia dodatkowych przewodów elektrycznych, gdyż są one dostępne także w wykonaniach zasilanych na baterię alkaliczną.

Centralne sterowanie armaturą

Nowoczesne baterie elektroniczne w efektywny sposób łączą komfort i pełne bezpieczeństwo użytkowania z racjonalnym gospodarowaniem wodą. Armatura elektroniczna SCHELL kryje w sobie jednak jeszcze więcej funkcji – można nią sterować za pośrednictwem inteligentnego systemu zarządzania instalacją wodną SCHELL SWS. Rozwiązanie to umożliwia łączenie w sieć, programowanie i monitorowanie pracy wszystkich elementów armatury elektronicznej za pośrednictwem centralnego serwera. Dzięki możliwości ustawienia płukania antystagnacyjnego instalacji w regularnych interwałach czasowych czy przeprowadzania okresowej dezynfekcji termicznej zapewnia maksymalną higienę w łazienkach publicznych. Jest to ważne zwłaszcza wtedy, gdy są one okresowo nieużywane podczas przestojów.

Ciekawym uzupełnieniem systemu zarządzania wodą SWS jest usługa chmury – SMART.SWS. Dzięki niej pracownicy obsługi mogą z dowolnego miejsca i o każdej porze dokonywać przeglądu parametrów pracy armatury nawet w wielu budynkach. Inteligentną armaturę elektroniczną SCHELL można także programować za pomocą telefonu, dzięki bezpłatnej aplikacji i inteligentnemu modułowi SCHELL SSC Bluetooth®, który może być podłączany do baterii elektronicznych SCHELL na stałe lub na czas programowania.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *