Bezproblemowy montaż brodzików na równi z podłogą

Brodziki płaskie z renomowanej firmy – montowane na równi z podłogą, do połowy lub stawiane na posadzce – gwarancją bezproblemowego montażu.

Fot. 1. Brodziki prysznicowe płaskie pozwalają na kreatywne zaaranżowanie przestrzeni łazienkowej. Fot: DURAVITFot. 1. Brodziki prysznicowe płaskie pozwalają na kreatywne zaaranżowanie przestrzeni łazienkowej. Fot: DURAVIT

Nowocześnie zaaranżowana łazienka to połączenie dobrego designu oraz funkcjonalności. Coraz częściej pojawiają się w niej rozwiązania interesujące pod względem wzorniczym, ale i zapewniające użytkownikom komfortowe korzystanie z nich. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się brodziki prysznicowe płaskie, które pozwalają na kreatywne zaaranżowanie przestrzeni łazienkowej. Na uwagę zasługują rozwiązania Duravit, wyróżniające się ciekawym wzornictwem, ale także bezproblemowym montażem.
Popularność brodzików płaskich zlicowanych z podłogą lub nieznacznie wyniesionych ponad jej poziom wynika z możliwości aranżacyjnych, jakie zyskujemy poprzez instalację takiego rozwiązania. Na ich popularność wpływ ma również uproszczenie sposobu instalacji – zainstalowanie brodzika zamontowanego w podłodze jeszcze do niedawna wiązało się z wieloma problemami. Brodziki płaskie renomowanej firmy to rozwiązania zapewniające instalatorowi wykonanie szczelnej, bezpiecznej zabudowy. Natomiast użytkownicy zyskują nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń łazienkową, wyposażoną w bezawaryjnie działające urządzenia. Brodziki posiadające fabrycznie wykonane skosy są tak wyprofilowane, że zapewniają bezproblemowy odpływ wody do syfonu.

Bezproblemowy montaż na posadzce

Fot. 2. Dodatkową zaletą powłoki antypoślizgowej jest łatwość jej czyszczenia. Fot: DURAVITFot. 2. Dodatkową zaletą powłoki antypoślizgowej jest łatwość jej czyszczenia. Fot: DURAVIT

Instalacja brodzika tak, aby był zlicowany z górną linią posadzki nie stanowi problemu w przypadku nowo powstającego budynku. Już na etapie projektowania uwzględnia się przygotowanie odpowiedniego wybrania, w którym brodzik zostanie zatopiony wraz z syfonem i systemem odpływowym. Problem pojawia się wówczas, gdy brodzik zlicowany z podłogą należy zamontować w budynku już istniejącym, z wykonaną posadzką, na stropie. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zazwyczaj skucie istniejącej już posadzki w miejscu przeznaczonym pod instalację lub też podniesienie poziomu podłogi do żądanej wysokości.
Odpowiedzią na problemy instalatorów są nowe wpuszczane w podłogę brodziki Duravit. Dzięki temu, że podłoże montażowe zostało w nich zredukowane do minimum możliwa staje się instalacja brodzika bezpośrednio na wyłożonym płytkami ceramicznymi podłożu. Montażowi na równi z podłogą albo tak, aby rant nie znacznie wystawał ponad podłogę sprzyja także ich niewielka głębokość: dla modeli P3 Comfort głębokość wynosi 47 mm, dla DuraPlan – 35 mm, powiększona o wysokość syfonu odpływowego.
Brodziki Duravit zostały opracowane w ten sposób, że możliwy jest ich montaż w trzech wariantach: na równi z górną krawędzią posadzki, wbudowany do połowy posadzki lub na posadzce. Wyposażone w ramę z regulacją wysokości zapewniają powstanie idealnego wgłębienia na brodzik i doskonałe pozycjonowanie syfonu. Natomiast zestaw przelewowo-odpływowy, zintegrowany z brodzikiem, zapobiega ewentualnym problemom wynikającym z trudności dotyczących właściwego uszczelnienia odpływu.

Szczelność systemu

Fot. 3. Brodziki oferowane są wraz z kompletem akcesoriów zapewniających ich prawidłowe, bezawaryjne funkcjonowanie. Fot: DURAVITFot. 3. Brodziki oferowane są wraz z kompletem akcesoriów zapewniających ich prawidłowe, bezawaryjne funkcjonowanie. Fot: DURAVIT

Brodziki oferowane są wraz z kompletem akcesoriów zapewniających ich prawidłowe, bezawaryjne funkcjonowanie. Tylko kompatybilność elementów oraz ich właściwy montaż, zgodnie z instrukcją dołączoną do produktu, są w stanie zapewnić spełnienie wymagań dotyczących bezpieczeństwa użytkowania i szczelności systemu.
Podczas montażu brodzików płaskich zalecane jest zastosowanie syfonów z dostępem od góry. Dzięki temu łatwiej jest go czyścić, a w razie konieczności możliwe jest wymontowanie syfonu i jego ponowny montaż. Dla ochrony łazienki przed ewentualnym zalaniem warto zdecydować się na zainstalowanie odpływu o większej średnicy. W rozwiązaniach proponowanych przez Duravit znajdziemy odpływy o średnicy 90 mm, co w zupełności spełnia wymagania stawiane instalacji brodzików płaskich.

Bezpieczeństwo użytkowania i łatwość czyszczenia

Fot. 4. Brodziki posiadające fabrycznie wykonane skosy są tak wyprofilowane, że zapewniają bezproblemowy odpływ wody do syfonu. Fot: DURAVITFot. 4. Brodziki posiadające fabrycznie wykonane skosy są tak wyprofilowane, że zapewniają bezproblemowy odpływ wody do syfonu. Fot: DURAVIT

Brodziki DuroPlan Duravit wykonane zostały z akrylu, materiału charakteryzującego się szczególnymi właściwościami, jeżeli chodzi o czyszczenie. Brud nie przylega do materiału, dzięki czemu wykonane z niego elementy czyści się bardzo łatwo, za pomocą miękkiej szmatki. Jako materiał o połyskującej powierzchni sprawia, że łazienka nabiera eleganckiego wyglądu. Do produkcji P3 Comfort zastosowano nowoczesny materiał, jakim jest Dura- Solid A®. Ten naturalny materiał mineralny zapewnia trwałość, wysoką stabilność i odporność na poślizg. Dzięki temu brodzik prysznicowy P3 Comfort oferuje czysty komfort – w wyglądzie, odczuciu oraz funkcjonalności.
Stonetto, zapewniający użytkownikom całkowicie nowe i naturalne wrażenia pod prysznicem, wykonany został z DuraSolid Q®. Matowa powierzchnia o wyglądzie naturalnego kamienia charakteryzuje się właściwościami antypoślizgowymi klasy B, dzięki czemu możliwa jest bezpieczna kąpiel bez konieczności stosowania dodatkowej powłoki.
Brodziki prysznicowe Duravit mogą posiadać fabryczne zabezpieczenie w postaci antypoślizgowej powłoki „Antislip”. Decydując się na takie rozwiązanie brodzik pokryty zostanie przeźroczystą powłoką, spełniającą wymagania zawarte w normie DIN 51097/EN 13485:2005, która przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa. Ponadto powłoka „Antislip” wyróżnia się trwałością, łatwością w czyszczeniu i jest przyjazna środowisku.

Źródło: Duravit

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *