BUD-GRYF Szczecin 2013 oraz ENERGIA

22. Międzynarodowe Targi Budowlane oraz 17. Targi Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej 15-17 marca 2013 Szczecin.

BUD-GRYF Szczecin 2013 oraz ENERGIA

BUD-GRYF SZCZECIN w dwudziestej drugiej edycji to kontynuacja budownictwa energooszczędnego, promocja nowych technologii i materiałów budowlanych, inteligencja budynku, innowacyjne rozwiązania i wszystko to, co powoduje, że użytkowanie tak zbudowanego obiektu to komfort, bezpieczeństwo i funkcjonalność.

Równolegle odbędą się 17. Targi Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej ENERGIA. To wydarzenie dające możliwości prezentowania nowoczesnych technologii, sposobów pozyskiwania i wykorzystywania energii elektrycznej oraz cieplnej ze źródeł odnawialnych i konwencjonalnych, a także jej magazynowania i oszczędzania.

REKLAMA


BUD-GRYF SZCZECIN oraz ENERGIA są miejscem spotkań branży budowlanej i energetycznej, platformą wymiany doświadczeń, okazją do pozyskiwania nowych klientów oraz kompendium wiedzy dla odbiorców. Obie imprezy w ubiegłym roku zgromadziły ponad 220 wystawców i ok. 6 tys. zwiedzających.

Najlepszym przykładem praktycznego zastosowania prezentowanych na targach materiałów i technologii będzie prezentacja „Dom EKOnomiczny i inteligentny”. Kolejny raz zbudowany zostanie na targach dom niskoenergetyczny – wykonany z nowoczesnych materiałów budowlanych, zgodnych ze standardami NF40 i NF15. Nowością będzie zainstalowanie inteligentnych systemów sterowania, zwiększających bezpieczeństwo, funkcjonalność i komfort użytkowania, dostosowujących się do indywidualnych oczekiwań i rytmu życia użytkowników. Połączenie tematu budownictwa niskoenergetycznego i inteligentnych systemów sterowania sprawia, że zaprezentowane będą możliwości efektywnego wykorzystania energii w użytkowanym obiekcie, tak w aspekcie ekonomicznym, jak i ekologicznym.

Rozszerzeniem prezentacji będzie Loża ekspertów, w której głos zabiorą autorytety ze środowiska akademickiego, a także producenci i praktycy.

BUD-GRYF 2012

Idea ekologii będzie także nadrzędnym tematem organizowanej po raz szósty konferencji „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu”. Tu spotykają się przedstawiciele biznesu, nauki i samorządów. Tegoroczne zagadnienia, to m.in.: biomasa, gospodarka odpadami, sieci przesyłowe, efektywność energetyczna, nowa ustawa o odnawialnych źródłach energii.

Targom BUD-GRYF SZCZECIN i ENERGIA towarzyszyć będzie także w tym roku Giełda kooperacyjna sektora budowlanego i energetycznego. To cykliczne wydarzenie organizowane przez ośrodek Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego – SCP. W roku 2012 udział w giełdzie wzięło 50 firm z Polski, Niemiec, Czech i Hiszpanii, łącznie odbywając 120 spotkań biznesowych.

W programie przewidziano szkolenie dla sektora budowlanego „Prawo zamówień publicznych w praktyce postępowań na roboty budowlane” oraz pokazy dekarskie (przygotuje je Polskie Stowarzyszenie Dekarzy). Rozstrzygnięte zostaną także konkursy branżowe: „Wyróżniony Wyrób” i „Godło Złoty Kask”.

Międzynarodowe Targi Szczecińskie
ul. Struga 6-8, 70-777 Szczecin
www.mts.pl , office@mts.pl , 91 464 44 01

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *