Co zrobić z odpadami po rozbiórce domu?

Rozbiórka czy też wyburzenie obiektu wiążę się z ogromną ilością gruzu i śmieci, które należy z takiego terenu po prostu usunąć. W jaki sposób to zrobić, aby uzyskać jak największą skuteczność? Na co postawić, aby gruz wywieźć szybko i sprawnie? Z całą pewnością doskonałą opcją są kontenery na odpady, dzięki którym to wszystko można uzyskać. Wystarczy tylko zamówić kontener o odpowiedniej wielkości, dostosowany do potrzeb konkretnej rozbiórki lub wyburzenia, by bez problemu można było całość odpadów przetransportować w odpowiednie do tego miejsce.

Co zrobić z odpadami po rozbiórce domu?

Gruz nie jest odpadem komunalnym

To, o czym z pewnością każdy powinien wiedzieć i co dla wielu może być nieoczywiste – gruz nie jest odpadem komunalnym. Oznacza to, że wszelkie pokruszone cegły, beton czy kafle, nie mogą być wrzucone do przydomowych kontenerów czy też śmietników. Najlepszą więc opcją są kontenery na odpady, które to oferowane są przez specjalistyczne firmy, zajmujące się ich wywozem. Te dostarczają wybranej wielkości kontener w odpowiednie miejsce, a następnie po jego napełnieniu, odbierają go od klienta i wywożą tam, gdzie dalej gruz jest przetwarzany i wykorzystywany.

Rodzaje gruzu i sposoby

Gruz, który ładowany jest po rozbiórce lub wyburzeniu do kontenerów na odpady, można podzielić na trzy grupy. Do pierwszej zalicza się beton i cegły, do drugiej odpady zmieszane z pierwszej grupy, a także folię, opakowania plastikowe, elementy drewna, szkła i złomu, do trzeciej zaś wszystko to, co znajduje się w drugiej grupie, plus dodatkowo wszelkie wiadra po malowaniu, styropian i inne poboczne odpady.

REKLAMA

Wybierając odpowiednią utylizację gruzu, który jest niezwykle problematyczny, wybrać można między innymi kilka opcji. Z jednej strony można oddać gruz osobom prywatnym lub firmom, które takie odpady zbierają. Z drugiej strony można na własną rękę taki gruz wywieźć do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. I trzecią opcją, jedną z najlepszych są kontenery na odpady, a więc wypożyczenie ich od firmy, która tym zajmuje się zawodowo, by kompleksowo uzyskać pełną usługę, począwszy od przywiezienia kontenera, po jego zabranie.

Gdzie wywożony jest gruz?

Na szczęście gruz może być w większości recyklingowany, częściowo też w ekologiczny sposób utylizowany. Wybierając firmę, która zajmuje się profesjonalnym wywozem takiego odpadu, ta samodzielnie dokonuje recyklingu gruzu, aby dalej otrzymany z niego materiał sprzedać firmom budowlanym, jako niezbędny element przy budowie chodników lub wylewaniu fundamentów.

Choć jest wiele sposobów na to, jak pozbyć się gruzu po wyburzeniu budynku czy jego rozbiórce, to bez wątpienia kontenery na odpady za pośrednictwem profesjonalnej firmy, która w tym się specjalizuje, są najlepszym z możliwych do wyboru wariantem.

Zapraszamy po więcej informacji: kontenery na odpady Poznań.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *