Czy grzejniki szklane to dobry wybór do domu?

Szkło jest często wykorzystywanym materiałem jeśli chodzi o elementy wystroju wnętrza. Nadaje pomieszczeniom eleganckiego wyrazu, jednocześnie stanowiąc nowoczesne rozwiązanie. By szklane produkty były wytrzymałe, muszą być wykonane w precyzyjny sposób. Niewiele osób słyszało jeszcze o szklanych grzejnikach, które od pewnego czasu są dostępne na rynku.

Czy grzejniki szklane to dobry wybór do domu?

Zalety szklanych grzejników

Popularnymi elementami wyposażenia wnętrz stworzonymi ze szkła są m.in. lustra, meble, podłogi czy obrazy dekoracyjne. Spełniają one swoje funkcje i cieszą oko. Nowością są grzejniki szklane, które także mają wiele zalet. Pierwszą i najważniejszą kwestią jest ich energooszczędność. Te kaloryfery zapewniają szybki wzrost temperatury w pomieszczeniu. Wszystko dzięki dużym zdolnościom szkła do akumulacji i oddawania ciepła. Utrzymuje się ono na powierzchni całego grzejnika na skutek zjawiska naturalnej konwekcji. To sprawia także, że powieszone na kaloryferze ręczniki schną szybko. Kolejna kwestia to bezpieczeństwo. Do produkcji kaloryferów używa się szkła hartowanego, które jest odporne na uderzenia i wahania temperatur. Z tego materiału wykonuje się też m.in. okna czy drzwi antywłamaniowe. Nie rozbija się on na ostre kawałki mogące zranić, lecz na drobne fragmenty nie stanowiące zagrożenia. Grzejniki ze szkła są antystatyczne i łatwe do czyszczenia. Nie przyciągają kurzu, co jest dobrą informacją szczególnie dla alergików. Dzięki gładkiej powierzchni można bez problemu utrzymać je w czystości. Wygodne jest także ustawianie temperatury. Nowoczesne modele są wyposażone termostaty elektroniczne programowane pilotem lub termostaty bezprzewodowe instalowane na ścianie, które obsługują jeden lub większą liczbę grzejników. Cechuje je prostota użytkowania i montażu. Możliwe jest również zintegrowanie ich z programatorami czasowymi, które pozwolą na dokładne ustawienie temperatury grzania w ciągu całego dnia.

Duży wybór wzorów

Grzejniki ze szkła dostępne są w wielu różnych wariantach kolorystycznych. Mogą mieć nietypowe wzory, które sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w oryginalny sposób. Spodoba się to szczególnie osobom lubiącym wnętrza w nowoczesnym stylu. Szklane kaloryfery można z łatwością dopasować do innych elementów wyposażenia, takich jak szklane kabiny prysznicowe czy lustra łazienkowe. Płyta może mieć front gładki lub dekoracyjny. Szklane kompozycje sprawiają, że wnętrze wydaje się większe i bardziej przejrzyste. Dlatego jest to dobre rozwiązanie również do mieszkań o niewielkiej powierzchni.

REKLAMA

Największy wybór grzejników w Polsce – Artykulłygrzewcze.com

Podsumowanie

Szklane grzejniki nie są jeszcze tak popularne jak inne warianty tych urządzeń. Warto jednak poznać szereg ich zalet, do których należą energooszczędność, bezpieczeństwo, antystatyczność, łatwość w utrzymaniu czystości i oryginalny wygląd. Z biegiem czasu grzejniki ze szkła mogą stać się coraz częściej wybieraną alternatywą dla innych modeli. Dzięki hartowaniu szkła nie trzeba bać się o to, że materiał łatwo ulegnie uszkodzeniu.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *