Czy warto kupić panele fotowoltaiczne Ja Solar?

Jest rok 2005. W Szanghaju powstaje firma JA Solar. Duże wsparcie od rządu ChRL, wdrożenie nowoczesnych technologii, dbałość o utrzymanie najwyższych standardów oraz odwaga w ekspansji na zachodnie rynki przyczyniły się do szybkiego rozwoju marki.

Czy warto kupić panele fotowoltaiczne Ja Solar?

Dziś, z 12 fabrykami (oprócz Chin, panele JA Solar produkowane są również w Malezji i Wietnamie) oraz 20 oddziałami na całym świecie, chińskie przedsiębiorstwo jest jednym z liderów branży fotowoltaicznej. Jego produkty cieszą się dużym uznaniem również inwestorów, a w skali światowej co dziesiąta działająca instalacja jest w nie wyposażona. To najlepszy powód, by oferowanymi przez JA Solar panelami zainteresowali się dystrybutorzy.

JA Solar – panele fotowoltaiczne. Nowa definicja „chińskiej jakości”

Niemiecko brzmiąca nazwa, minimalistyczna identyfikacja graficzna i doskonałe towarzyszące panelom JA Solar opinie mogą sprawiać wrażenie, że mamy do czynienia z firmą zza naszej zachodniej granicy. Zdziwienie niektórych inwestorów jest naprawdę spore, kiedy okazuje się, że przedsiębiorstwo pochodzi z Chin. Zastosowane przy ich produkcji technologie w dużej mierze są opracowane w Centrum Badań nad Innowacyjnością Fotowoltaiki, działającym pod egidą samej marki oraz Szanghajskiego Instytutu Fizyki Technicznej Chińskiej Akademii Nauk.

REKLAMA

Dzięki temu aspektowi swojej działalności, a także współpracy z amerykańskimi, australijskimi i holenderskimi naukowcami, JA Solar to producent znany z innowacyjnych rozwiązań. Do Chińczyków należy ponad 300 patentów. Nie tylko pod tym względem marka wyróżnia się w branży fotowoltaiki. Z rocznymi przychodami 3 miliardów dolarów oraz łączną mocą wyprodukowanych modułów na poziomie 29 gigawatów jest jednym z wiodących graczy sektora OZE. Instalator chcący cieszyć się opinią dostawcy najnowszych technologii, po prostu musi mieć fotowoltaikę JA Solar w swojej ofercie (można wyposażyć w nie w hurtowni sklepsoltech.pl)

Panele fotowoltaiczne JA Solar. Zaufanie klientów i wiarygodność w oczach banków

Kolejny powód, by włączyć do swojej oferty panele JA Solar to opinie branżowych specjalistów oraz inwestorów, którzy zdecydowali się już na ich montaż. Wśród tych drugich są zarówno gospodarstwa domowe, jak i duże firmy – w tym te zajmujące się produkcją energii słonecznej. Poza wysoką jakością, zwracają oni uwagę na bardzo dobre wsparcie techniczne na Starym Kontynencie (europejski oddział działa w Monachium) oraz 12-letnią gwarancję.

Do montażu paneli JA wielu inwestorów zachęca też dobra pozycja marki w oczach bankowych analityków. Ugruntowana pozycja rynkowa, rządowe wsparcie, finansowa stabilność, nowoczesne rozwiązania i branżowe wyróżnienia sprawiają, że inwestycje wykorzystujące panele chińskiej firmy są przez nich oceniane jako mało ryzykowne. Uplasowała się ona w TOP5 listy Bloomberga opisującej projekty najczęściej finansowane kredytami terminowymi w ostatnich pięciu latach.

Panel fotowoltaiczny JA Solar – nowoczesność, wydajność i niezawodność

Co konkretnie oferuje JA Solar dystrybutorom i użytkownikom? Poza wysoką jakością, jednym z najważniejszych atutów marki jest różnorodność jej produktów. Obok klasycznych, mono- i polikrystalicznych modułów, w jej ofercie dostępne są również wykorzystujące innowacyjne technologie:

  • panele z ogniw ciętych na pół (half-cut): wyróżnia je mniejsza tendencja do nagrzewania, lepsza wydajność i większa wytrzymałość. Lepiej też sprawdzają się w miejscach zacienionych lub narażonych na zabrudzenia;
  • panele dwustronne (bifacial): dzięki możliwości absorpcji promieni odbitych od podłoża, wody lub fasady budynku, są o 25 procent wydajniejsze;
  • panele o zwiększonej liczbie szynoprzewodów (multibusbar): ich zastosowanie pozwala ograniczyć straty energii oraz zwiększyć wydajność modułów;
  • panele o zwiększonej absorpcji promieni (PERC): przystosowane do odbioru promieni o różnej długości fal, co znacząco zwiększa ich wydajność.

Mimo wszystkich wspomnianych zalet, panel JA Solar jest zwykle znacznie tańszy od konkurencyjnych produktów o podobnej specyfikacji. Bardzo korzystny stosunek ceny do jakości, długa jak na panele z Państwa Środka gwarancja oraz dobre wsparcie sprawiają, że grono użytkowników modułów JA stale się powiększa. Włączenie ich do swojej oferty z dużym prawdopodobieństwem przyniesie firmie instalacyjnej nowych klientów.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *