Jakie narzędzia muszą się znaleźć w walizce hydraulika?

Hydraulik ma do czynienia z konstruowaniem i przygotowaniem do użycia instalacji wodno-kanalizacyjnych, a także z ich naprawami oraz okresowymi przeglądami. To często wiele złożonych i wymagających prac, do których niezbędne są nie tylko wiedza i doświadczenie, lecz również specjalistyczny sprzęt. Jakie narzędzia są niezbędne w walizce każdego dobrze wyposażonego hydraulika? To nie tylko różne rodzaje kluczy.

Jakie narzędzia muszą się znaleźć w walizce hydraulika?

Klucze niezbędne w pracy hydraulika

Instalacje hydrauliczne to szereg elementów, w tym rur, które znajdują się najczęściej w trudno dostępnych miejscach. Trzeba je przykręcać, odkręcać, wymieniać stare części lub demontować i układać całą instalację od nowa. W walizce hydraulika nie może zatem zabraknąć różnego rodzaju kluczy, które pozwolą na sprawnie i precyzyjnie przeprowadzone prace.

Wśród kluczy pomocne okażą się płaskie, oczkowe, nastawne. Podczas prac hydraulicznych bardzo często widujemy klucze typu szwedzkiego i niezwykle popularne modele tzw. żabki.

REKLAMA

Praca z rurami – jakich narzędzi potrzebuje hydraulik?

Praca z rurami wymaga zastosowania kilku narzędzi. W walizce profesjonalisty nie może zatem zabraknąć kilka specjalistycznych narzędzi.

Przecinarka do rur

Wśród nich znajdują się przecinarki do rur. Pozwalają one zarówno na łączenie, jak i kształtowanie rur. Radzą sobie z docinaniem na pożądaną długość praktycznie każdego orurowania, niezależnie od materiału, z jakiego jest ono wykonane.

Gwintownice

Zarówno na etapie tworzenia instalacji hydraulicznych, jak i podczas wykonywania napraw, niezbędne są gwintownice. Zadaniem takiego sprzętu jest przygotowanie gwintowanego połączenia w rurach stalowych. Wśród gwintownic można znaleźć modele ręczne oraz elektryczne.

Rowkarki

Prace hydrauliczne obejmują wykonywanie połączeń rowkowych, a do tego celu przydaje się rowkarka (żłobiarka). Ten sprzęt wykorzystuje się zarówno podczas napraw, jak i rozbudowy istniejących instalacji. Dużym atutem jest możliwość zastosowania w trudno dostępnych miejscach.

Zgrzewarka i zaciskarka

Do wykonywania złączy – przede wszystkim sztywnych rur bazujących na tworzywach sztucznych – niezbędna jest zgrzewarka. Wraz z nią zwykle współpracuje zaciskarka, która sprawdza się w pracy z rurami giętymi, miedzianymi i plastikowymi.

Giętarka

Giętarka to zaś inwestycja w oszczędność czasu oraz pieniędzy. Narzędzie to nadaje się bowiem do precyzyjnego gięcia rur, co owocuje mniejszą liczbą połączeń, zwiększoną szczelnością oraz ograniczeniem ilości stosowanych kształtek.

Profesjonalne narzędzia w walizce hydraulika – sprawnie przeprowadzane prace

Prace przy instalacjach hydraulicznych to różnorodne zadania, które wymagają klasycznych rozwiązań, a niekiedy nieszablonowego podejścia. Praktyka i wiedza to podstawa, ale nie obejdzie się również bez wspomnianych sprzętów, dzięki którym naprawy, tworzenie instalacji, a nawet przeprowadzenie okresowej kontroli, upłyną sprawnie, bezpiecznie, bez zbędnych dodatkowych nakładów finansowych i czasowych.

Im lepiej wyposażona walizka hydraulika, tym dużo więcej możliwości, także realizowania zadań specjalnych – dla firm, klientów biznesowych oraz indywidualnych.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *