Czy zakup maszyn budowlanych jest bardziej opłacalny niż wynajem?

  Obydwie możliwości mają swoje wady i zalety. Na zakup maszyn zazwyczaj decydują się duże przedsiębiorstwa i firmy korzystające z nich regularnie. Z kolei dzięki opcji wynajmu można za stosunkowo niską kwotę wypożyczyć np. mini żurawia, który zostanie przetransportowany w dowolne miejsce.

  czy zakup maszyn budowlanych jest bardziej oplacalny niz wynajem 1024x682 - Czy zakup maszyn budowlanych jest bardziej opłacalny niż wynajem?

  Kiedy warto kupować maszyny budowlane?

  Wartości inwestycji budowlanych wynoszą nierzadko setki tysięcy złotych. Do wykonywania prac niezbędne są ładowarki, koparki, dźwigi i inny ciężki sprzęt. To właśnie od jakości tych narzędzi będzie zależeć, czy prace zostaną ukończone zgodnie z określonym terminem. Z tego powodu większość dużych przedsiębiorstw zazwyczaj kupuje maszyny, gdyż jest to dla nich bardziej opłacalne. Firmy te korzystają z nich regularnie, więc w ich przypadku koszty wynajmu przez dłuższy czas byłby zbyt wysokie i często przekraczałby nawet wartość zakupu maszyn. Oprócz tego firmy posiadające własne parki maszynowe nie są niczym ograniczone. Niekiedy firma zajmująca się sprzedażą i wynajmem sprzętu, np. Uplifter, może wypożyczyć dany sprzęt wyłącznie na określony czas. A to z kolei nie zawsze będzie „na rękę” każdej firmie.

  Zakup nowych maszyn jest także luksusem. Urządzenia te są nowe, sprawne i gotowe do wydajnej pracy od momentu, gdy tylko trafią na plac budowy. Nie trzeba ich wcześniej remontować ani serwisować. Co więcej, w razie awarii właściciel ma gwarancję, że usterka szybko zostanie naprawiona. Z kolei takiego komfortu nie ma osoba, która kupiła używaną maszynę. Oczywiście, sprzęt z drugiej ręki jest nierzadko w świetnym stanie technicznym, lecz mimo wszystko w tym przypadku wystąpienie awarii jest zawsze większe, niż w przypadku fabrycznie nowych maszyn.

  Jakie są zalety wynajmu maszyn budowlanych?

  Przede wszystkim klient firmy zajmującej się wynajmem ma stały dostęp do profesjonalnego serwisu. Oznacza to, że w razie awarii usterka zostanie szybko naprawiona lub przynajmniej otrzyma maszynę zastępczą. Jest to przywilej, który mają także właściciele nowych urządzeń. Wypożyczalnie wiedzą, że od jakości oferowanego sprzętu będzie zależeć ich renoma, więc regularnie serwisują pojazdy. Ponadto, po każdym zleceniu wymieniają płyny eksploatacyjne. Dzięki temu ich klienci wynajmują maszyny, które są od razu gotowe do pracy. Jest to dla nich wygodne, gdyż bezzwłocznie mogą zacząć z nich korzystać. Rzecz jasna, wynajem maszyn budowlanych jest o wiele tańszy niż zakup zarówno nowych, jak i używanych pojazdów.

  reklama

  Kolejną zaletą wynajmu maszyn jest szybki transport. Klient po prostu wskazuje miejsce, na które firma dostarczy wybrany przez niego pojazd. W ten sposób może realizować usługi nie tylko na terenie kraju, ale również za granicą i zaoszczędzić przy tym mnóstwo czasu i pieniędzy. Jeżeli dodamy, że nowoczesne wypożyczalnie maszyn budowlanych oferują nowe urządzenia, to jest to następny argument potwierdzający, że warto korzystać z ich ofert. 

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here