Czym są szynoprzewody?

Szynoprzewody to rodzaj przewodów elektrycznych, które dostarczają energię do zakładów przemysłowych, handlowych oraz usługowych. Coraz częściej znajdują zastosowanie także w warunkach domowych. W dzisiejszym artykule dowiesz się, czym są przewody szynowe i jakie są ich największe zalety.

Czym są szynoprzewody?

Szynoprzewody oświetleniowe to praktyczne rozwiązanie, które sprawdza się zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i w domach prywatnych. Składają się z dwóch części: szyny podłączonej do źródła prądu oraz oprawy. Do czego służą szynoprzewody? Kiedy warto zdecydować się na to rozwiązanie montażowe?

Szynoprzewody – co to takiego?

Przewody dostępne u producenta na stronie www.electris.pl składają się z listwy przewodzącej prąd do lamp, systemów zawiesi oraz elementów montażowych. Wykonane z miedzi znajdują zastosowanie w przemyśle energetycznym. Można stosować je tym samym do budowy szaf i rozdzielnic prądowych. Posiadają jednolitą strukturę. Najczęściej produkowane są w kształcie rury lub ceownika.

REKLAMA

Ten rodzaj sztywnych przewodów odznacza się przy tym uniwersalnością zastosowań. Jest chętnie wykorzystywany w dużych obiektach o charakterze handlowo-usługowym. Pozwala na zasilanie wielu odbiorów, w tym jedno- i trójfazowych. Możliwe jest zatem skuteczne zmniejszenie ilości kabli oraz przeprowadzenie ponownej rekonfiguracji, w zależności od potrzeb. Mogą być instalowane także w domach, gdzie duże pomieszczenia na mniejsze strefy.

Jakie są główne zalety zastosowania szynoprzewodów?

Jedną z głównych zalet jest możliwość wybory rozwiązania jedno- i trójfazowego. Pierwszy z nich pozwala na zapalenie wszystkich źródeł prądu w pomieszczeniu, natomiast drugi umożliwia stworzenie trzech niezależnych obiegów elektrycznych. Przewody trójfazowe świetnie sprawdzają się w większych pomieszczeniach, w których nie zawsze zachodzi potrzeba włączania wszystkich lamp jednocześnie.

Na rynku dostępny jest szeroki wybór przewodów szynowych o różnej mocy. W zależności od wybranego natężenia nadają się do tworzenia oświetlenia, odbiorników o dużej mocy lub przesyłania energii na większe odległości. Z łatwością dopasujesz również odpowiednie akcesoria, które ułatwią maksymalne wykorzystanie potencjału szynoprzewodów. Na rynku znajdziesz m.in. głowice zasilające, moduły o charakterze trójnikowym, łączniki elastyczne oraz uchwyty mocujące do instalacji.

Czy szynoprzewody nadają się do cięcia?

Jedną z ich podstawowych zalet jest wspomniana uniwersalność zastosowań. Budowa umożliwia precyzyjne docinanie i przycinanie, dzięki czemu nie będziesz ograniczony wymiarami narzuconymi przez producenta. Z łatwością dopasujesz tym samym szynoprzewody do kształtu i wielkości konkretnego pomieszczenia. Dodatkowo instalacje bazujące na przewodach szynowych można z łatwością modyfikować oraz powiększać. Sprawdzą się zarówno w domu, jak i w lokalach usługowych, które planujesz rozbudowywać. Warto przy tym podkreślić, iż są przeznaczone do montażu w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak kuchnia i łazienka, co dodatkowo rozszerza zakres ich użytkowania.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz