DAB Divertron – nowy wymiar sprawności elektronicznych wielostopniowych zatapialnych pomp głębinowych

Na co zwrócić uwagę przy wyborze tego rodzaju rozwiązań?

W domach jednorodzinnych pompy głębinowe stosuje się w dwóch przypadkach. Pierwszym zadaniem pompy, jest kompleksowe zaopatrzenie domu w wodę ze studni. W drugim, pompa głębinowa służy do czerpania wody z ujęcia podziemnego do użytku na zewnątrz budynku, w szczególności do nawadniania ogrodu.

DAB Divertron – nowy wymiar sprawności elektronicznych wielostopniowych zatapialnych pomp głębinowych
Fot. DAB PUMPS

Pompa w studni głębinowej jest montowana nawet kilkanaście metrów pod ziemią. To znacząco utrudnia dostęp do urządzenia i jego regularną konserwację, dlatego wybierając pompę do studni głębinowej warto zwrócić uwagę na jej konstrukcję i budowę. Jak dobrać pompę, aby zapewnić jej wieloletnią bezawaryjną eksploatację?

Pompy głębinowe różnią się od siebie pod względem konstrukcji, rozmiaru, wydajności i przeznaczenia. Wszystkie powyższe parametry wpływają na pracę urządzenia w danym środowisku. Studnie głębinowe i ujęcia zewnętrzne różnią się od siebie stopniem czystości, a co za tym idzie czystością tłoczonej wody. To bardzo ważne, żeby dobrana pompa głębinowa była przeznaczona do tłoczenia medium o danej klasie czystości, zwłaszcza w przypadku czerpania wody do użytku na zewnątrz budynku z ujęcia podziemnego, które pod względem klasy czystości nie musi spełniać surowych norm dla wody pitnej.

REKLAMA

Nowa generacja pomp Divertron to lepsza wydajność energetyczna oraz zoptymalizowany montaż i konserwacja
Nowa generacja pomp Divertron to lepsza wydajność energetyczna oraz zoptymalizowany montaż i konserwacja

Na prawidłową i bezawaryjną pracę pompy głębinowej składa się kilka czynników. Urządzenie powinno być wykonane z wysokiej jakości materiałów o podwyższonej odporności na ciągłą pracę w warunkach wodnych. O jego jakości świadczy również zastosowanie nowoczesnych technologii w silniku i elementach hydraulicznych. Bardzo ważne są również zabezpieczenia, które m.in. chronią pompę przed pracą na sucho i zapobiegają powtarzaniu się procedur rozruchowych. To zapewnia płynną pracę urządzenia, jednocześnie wydłużając cykl życia pompy i zmniejszając potrzebę jej częstej konserwacji. Takie zabezpieczenia znajdziemy m.in. w nowym typoszeregu pomp Divertron.

Warto również zwrócić uwagę, że pompy Divertron są idealne do montażu w zbiorniku, dzięki czemu mają szerokie zastosowanie w ogrodnictwie czy w ponownym wykorzystaniu wody deszczowej.

Budowa pompy Divertron nowej generacji.
Budowa pompy Divertron nowej generacji.

Pierwsza generacja pomp Divertron została opracowana w 2007 r., wyznaczając nowy standard na rynku: typoszereg pomp zatapialnych z wbudowanym elektronicznym systemem załączania i wyłączania. Po 15 latach i po ponad 1 milionie zainstalowanych urządzeń, nadszedł czas, aby ponownie podnieść poprzeczkę. Ciągłe badania i rozwój doprowadziły DAB do wprowadzenia na rynek drugiej generacji pomp Divertron. Nowy typoszereg został ulepszony pod względem wydajności energetycznej, co oznacza zwiększenie sprawności i zmniejszenie zużycia energii. Nowy Divertron został, z dużym wyprzedzeniem, dostosowany do kolejnych przepisów MEI dotyczących efektywności energetycznej. Jednocześnie konstrukcja nowego Divertrona została udoskonalona a montaż i konserwacja urządzenia zostały zoptymalizowane i ułatwione.

Zintegrowany układ elektroniczny zarządza ZAŁ/WYŁ pompy automatycznie, w zależności od zapotrzebowania na wodę, bez konieczności instalowania zewnętrznego sterownika. Zapobiega to pracy pompy na sucho w przypadku długotrwałego braku wody. Łatwiejszy w instalacji, a także bezpieczniejszy w użytkowaniu. W nowej wersji pompy Divertron wyłącznik pływakowy (jako dodatkowa opcja) działa w połączeniu ze zintegrowanym układem elektronicznym, zapewniając podwójną ochronę przed pracą na sucho oraz zapobiegając powtarzaniu się procedur rozruchowych. Zapewnia to doskonałą i płynną pracę, wydłużając cykl życia pompy oraz zmniejsza jej obciążenie i potrzebę częstej konserwacji. To długoterminowa i naprawdę dobra inwestycja.

Wirniki z technopolimeru zapewnia wyższą sprawność przy niższym zużyciu energii.
Wirniki z technopolimeru zapewnia wyższą sprawność przy niższym zużyciu energii.

W szybki i łatwy sposób można też uzyskać dostęp do kondensatora bezpośrednio z zewnątrz, bez konieczności demontażu całego urządzenia. Dzięki temu konserwacja jest szybka i funkcjonalna. Nowy wysuwany uchwyt ułatwia przenoszenie pompy, a hak został zaprojektowany w taki sposób, aby w łatwy sposób za pomocą linki, można było opuścić pompę do zbiornika lub studni.

Wirniki z technopolimeru powstały w oparciu o dogłębne badania nad dynamiką płynów, w celu zwiększenia ich wydajności: wyższa sprawność przy niższym zużyciu energii. Silnik został przeprojektowany, aby zmniejszyć zużycie energii elektrycznej oraz poprawić wydajność pompy.

dabpumps.com.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *