Daikin – innowator w branży

  Firma Daikin jest światowym liderem na rynku rozwiązań klimatyzacyjnych, chłodniczych, wentylacyjnych oraz grzewczych. Swoją pozycję zawdzięcza wysoko zawansowanym technologiom stosowanym we wszystkich produktach, innowacyjnym rozwiązaniom oraz profesjonalizmowi.

  daikin innowator w branzy - Daikin – innowator w branży

  Nowy czynnik chłodniczy

  Daikin jest znana ze swojego pionierskiego podejścia do rozwoju produktów, dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie projektowania i produkcji urządzeń w technologiach grzewczych i chłodniczych. Częścią zaangażowania firmy Daikin w zagadnienia dotyczące ochrony środowiska jest dążenie do projektowania systemów, które wywierają mniejszy wpływ na środowisko. Wybór czynnika chłodniczego jest elementem o kluczowym znaczeniu w dążeniu do maksymalizacji efektywności energetycznej i minimalizacji wpływu tych systemów na globalne ocieplenie. Przy wyborze czynnika chłodniczego do systemu pompy ciepła, należy wziąć pod uwagę wskaźnik obciążenia środowiska naturalnego przez urządzenie chłodnicze w ciągu całego okresu jego eksploatacji. Opiera się on na:

  • Bezpośrednim wpływie emisji czynnika chłodniczego na globalne ocieplenie – R32 charakteryzuje niska wartość współczynnika GWP
  • Pośrednim wpływie zużycia energii przez cały cykl eksploatacji produktu – produkty na czynnik chłodniczy R32 są w stanie osiągnąć wyższe poziomy efektywności zarówno w trybie częściowego, jak i pełnego obciążenia
  • Efektywności wykorzystania zasobów naturalnych – R32 to jednoskładnikowy czynnik chłodniczy, którego recykling nie jest skomplikowany

  Daikin jest pierwszą firmą na świecie, która wprowadziła na rynek już teraz, tak szeroki zakres urządzeń split pracujących na ten czynnik. Jest to znaczny krok w przyszłość mając na uwadze przyszłe cele nowych europejskich przepisów F-gas.

  Najnowsze rozwiązania Daikin w systemach VRV

  Pod koniec 2015 roku firma Daikin wprowadziła do sprzedaży nową generację systemów VRV.
  Pierwsza seria to całkowicie nowy mini VRV IV-S przeznaczony dla mniejszych aplikacji. Nowe jednostki zaprojektowane zostały jako zintegrowany system klimatyzacji, ogrzewania i wentylacji dla biur i apartamentów. Znacząco rozbudowano typoszereg agregatów:

  • agregaty jednowentylatorowe o mocy 12,0 i 14,0 kW (4 i 5 HP w wersji Compact – typ RXYSCQ-TV1)
  • agregaty dwuwentylatorowe o mocy 12 do 33,5 kW (seria RXYSQ-T).

  Kolejną nowością na rynku jest całkowicie nowa koncepcja systemu VRV do całkowitej zabudowy wewnątrz budynku. W nowym systemie VRV-i („i” z ang. invisible – niewidoczny) jednostka zewnętrzna jest podzielona na 2 części: komorę sprężarki i sekcję skraplacza w wersji kanałowej. Ta unikalna konstrukcja daje możliwości na zastosowanie klimatyzacji tam, gdzie nie ma możliwości posadowienia agregatu zewnętrznego, oferując standardy i technologie doskonale znane z VRV IV, np. Zmienna Temperatura Czynnika (VRT)

  Dlaczego system Daikin?

  Kompleksowa oferta w szerokim portfolio firmy pozwala zapewnić rozwiązania do wszystkich rodzajów obiektów zarówno w zakresie klimatyzacji, wentylacji, chłodnictwa jak i ogrzewania. Globalny zasięg oraz bardzo ścisła współpraca na etapie projektowym to dodatkowe atuty dla potencjalnych klientów. Ponadto systemy Daikin są:

  • idealnym rozwiązaniem do każdego zastosowania dzięki szerokiemu asortymentowi dostępnych produktów zarówno do grzania, jak i chłodzenia.
  • dzięki wysokiej efektywności energetycznej do A+++ i funkcjom oszczędzania energii, jak czujnik inteligentne oko i tygodniowy zegar programowany zapewniają obniżenie wysokości rachunków za energię.
  • intuicyjne w sterowaniu poprzez aplikację na smartfon lub łatwy w obsłudze sterownik.
  • Dedykowane do zapewniania doskonałego klimatu w pomieszczeniach takich jak sypialnie: niski poziom głośności „cichy jak szept”, serwerownie: doskonały nawiew powietrza.

  Źródło: Daikin

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułTargi Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2016
  Następny artykułLiczy się projekt, czyli o kominkach z DGP

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here