De Dietrich Modena – nowa pompa ciepła w ofercie marki De Dietrich

BDR Thermea Poland prezentuje nowe urządzenie marki De Dietrich w segmencie pomp ciepła – pompę powietrze/woda monoblok Modena.

Modena to nowy szereg inwerterowych pomp ciepła powietrze-woda typu monoblok. Urządzenie wykorzystuje czynnik chłodniczy R32, dla którego wskaźnik GWP (wskaźnik ocieplenia globalnego) jest trzy razy niższy niż dla czynnika R410A. Czynnik R32 poprawia także wydajność w trybie ogrzewania, chłodzenia i podgrzewania c.w.u. Szereg obejmuje 5 modeli od 4 do 16 kW, w wersji z zasilaniem jednofazowym i trójfazowym.

Urządzenie ma wydajną pompę obiegową, która wraz z efektywnym sterowaniem sprawdza się w najbardziej wymagających instalacjach. Modena oprócz pompy obiegowej wysokiej mocy wyposażona jest standardowo w czujnik przepływu, naczynie przeponowe o pojemności 8 litrów, zawór bezpieczeństwa, manometr i filtr skośny. Dzięki nowym logikom funkcjonowania oraz modułowości daje możliwość pracy w kaskadzie do 6 pomp ciepła, spełniając wymagania wielu komercyjnych instalacji. Panel zdalnego sterowania pozwala na zmianę konfiguracji instalacji, a także programowanie i sprawdzanie parametrów. Integracja z systemami BMS możliwa jest dzięki protokołowi Modbus.

REKLAMA

De Dietrich Modena - nowa pompa ciepła w ofercie marki De Dietrich
Pompa ciepła De Dietrich Modena

Modena to także wysoka efektywność energetyczna. Modele 4/6/8/10 MR oraz 12/16 TR mają sezonową efektywność energetyczną A+++ przy ogrzewaniu niskotemperaturowym. Urządzenie pracuje w szerokim zakresie temperatur: temperatura zewnętrzna w trybie grzania do -25°C, temperatura zewnętrzna w trybie chłodzenia do +43°C. Pompa wytwarza c.w.u. o temperaturze do 65°C, umożliwia regulację temperatury wody w podgrzewaczu, sterowanie pompą cyrkulacyjną c.w.u. oraz integrację z instalacją solarną Nadaje się do instalacji ogrzewania podłogowego oraz chłodzenia za pomocą klimakonwektorów.

Inteligentne odszranianie jest możliwe dzięki monitorowaniu temperatury otoczenia, temperatury czynnika chłodniczego i wytwarzanej c.w.u. w danym trybie pracy.

Podstawowe funkcje pompy ciepła Modena:

  • zarządzanie ogrzewaniem i chłodzeniem za pomocą 32 krzywych pogodowych,
  • dezynfekcja termiczna,
  • tryb eco,
  • tryb cichy,
  • tryb wakacyjny: zabezpieczenie przeciw zamarznięciu i regulacja c.w.u. za pomocą dedykowanych wartości zadanych, dezynfekcja termiczna na koniec ustawionego okresu.

Szczegółowe informacje na temat urządzenia są dostępne na stronie internetowej: https://dedietrich.pl/produkty/technika-dla-domu/pompy-ciepla/modena/

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *