Dezynfekcja to konieczność

Od kiedy ludzie poskromili wodę i zaczęli jej używać w gospodarstwie domowym, magazynować i podgrzewać borykali się z problemami jej trwałości w niezmienionym lub ulepszonym stanie. Dziś nazywany to uzdatnianiem.

BRIT-STER Britex

Niestety woda, nawet uzdatniona zalegająca dłuższy czas w zbiornikach, potocznie mówiąc, psuje się. Wpływ na taki stan rzeczy mają bakterie rozwijające się w sprzyjających dla nich warunkach. Odczuwamy to w jej smaku i zapachu. W skrajnych przypadkach chorujemy głównie na zatrucia. Zbiorniki, instalacje jak i wszystkie elementy armatury i gospodarstwa domowego, które do pracy potrzebują wody powinny być systematycznie czyszczone – dezynfekowane. Samo płukanie wodą nie wystarczy.
W miejscach mało dostępnych tworzą się gniazda bakterii, które mogą być usunięte tylko specjalnymi preparatami.

W dzisiejszych czasach, kiedy mamy do czynienia z powodziami i podtopieniami problem ten narasta. Na takich terenach dezynfekcja jest koniecznością.

Wychodząc naprzeciw użytkownikom firma Britex w swojej ofercie posiada tabletki BRIT-STER, które sterylizują i dezynfekują instalacje wodne i klimatyzacji, likwidując skażenia mikrobiologiczne jak np. bakterie Legionella Pneumolia, Coli, BRS i inne, pleśnie oraz wirusy.
– Zapobiegają zagrożeniu zdrowia i życia, likwidują przykry, śmierdzący zapach wody (siarkowodór, metan).
– Proste dozowanie zapobiega ryzyku przedawkowania a co za tym idzie zwiększonej korozji, co jest częstym zjawiskiem przy stosowaniu roztworów na bazie podchlorynu sodu (tzw. chlorków).
Tabletki BRIT-STER można stosować do wodnych instalacji domowych (w tym wanien z hydromasażem, jacuzzi, basenów, zasobników, podgrzewaczy), jak i do dużych instalacji wodnych oraz, i tu uwaga na czasie, do dezynfekcji i sterylizacji wielu typów instalacji klimatyzacji w pomieszczeniach domowych i usługowych. klimatyzacji.

REKLAMA


BRIT-STER a preparaty z podchlorynem sodu czyli potocznie zwanym chlorem czy chlorkiem

Tabletki BRIT-STER po dodaniu do wody szybko się rozpuszczają, mają o wiele mocniejsze działanie biocydowe niż podchloryn sodu lub jemu podobne (różne preparaty czyszczące i wybielające) ale jednocześnie są one o wiele mniej korozjotwórcze.
Roztwory podchlorynu sodu degradują się z czasem i w określonych warunkach tracą swoją moc. Są niebezpieczne (żrące) oraz trudne do magazynowania a ich zbiorniki powinny posiadać odpowietrzniki. Tabletki BRIT-STER są w postaci stałej, łatwe do transportu- w przeciwieństwie do płynnych preparatów z chlorem. Stężenia podchlorynu sodu są różne, przez co jest trudno o dokładne dozowanie poziomu czynnego chloru.

Aktywny składnik BRIT-STER to Dichloroizocyjanuran sodu zgodny z PN-EN 12931

Więcej na: www.ferdom.pl/index.php?a=opis&k=113&id=25

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *