Drabiny dla fachowców na każdą powierzchnie remontu

Ilość narzędzi potrzebnych w pracy budowlańca może przerażać kogoś spoza branży. Jednak każde z nich ma odpowiednie zastosowanie, dotyczy to zwłaszcza drabin. Podczas remontu warto mieć ich kilka. Dobrze jest też wybrać sprzęt, który sprawdzi się na długie lata i w różnych sytuacjach. Inwestycja w drabinę powinna być dobrze przemyślana. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, na co zwrócić uwagę.

Drabiny dla fachowców na każdą powierzchnie remontu

Jakie drabiny warto kupić do prac remontowo-budowlanych

Myśląc o sprzęcie dla przedsiębiorstwa ogólnobudowlanego należy wziąć pod uwagę charakter wykonywanych prac. Wyposażenie potrzebne przy murowaniu będzie inne, niż to przydatne na dachu albo przy wykończeniu wnętrz. Przyjrzyjmy się zatem jakie drabiny można znaleźć w sklepach.

Na pierwszy plan wysuwają się drabiny drewniane. To doskonały kompromis między ceną a wagą. Porządna, rozkładana drabina starczy na lata, idealnie sprawdzi się przy robotach wykończeniowych. W razie potrzeby można ją też łatwo naprawić tym, co pod ręką – drewno jest łatwe w modyfikacjach. Dobra drewniana drabina posłuży latami, pod warunkiem odpowiedniego przechowywania i konserwacji. Nikomu wszak nie trzeba przypominać, że drewno nie lubi wilgoci, a co jakiś czas trzeba je ponadto zakonserwować impregnatem. Niestety drewnianą drabinę trudno wyczyścić z zabrudzeń, np. plam z farby, ale praktyka pokazuje, że na budowie to nie jest wielkie zmartwienie.

REKLAMA

Zdecydowanie najbardziej poręczne, ale też najdroższe okażą się drabiny wykonane z aluminium. Biorąc pod uwagę, że przy pracach wykończeniowych ekipa musi mieć kilka tego typu sprzętów koszt niektórych rozwiązań może wręcz przerażać. Jednak inwestycja zdecydowanie zwróci się w komforcie pracy. W porównaniu jednak do drewna aluminium jest dość delikatne, a nie ma co ukrywać – na budowie czy podczas remontu sprzęt nie ma lekko. Drabinę łatwo uszkodzić w czasie transportu, a poobijać sprzęt można w każdej sytuacji, wystarczy chwila nieuwagi.

Jakie typy drabin sprawdzą się w ekipie remontowej?

Kupując drabiny trzeba przede wszystkim postawić na atest. Sprawdzony produkt daje gwarancję bezpieczeństwa i posłuży na lata. Wyposażone w odpowiednie certyfikaty powinna być zwłaszcza drabina rozsuwana, która pozwala wspiąć się na naprawdę pokaźne wysokości. Sprzęt nie może zawieść w sytuacji, gdy jest na nim człowiek, dlatego na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać.

Taka drabina pozwoli nawet na wspinaczkę po dachu, niektóre modele pozwalają nawet na rozłożenie w kształt litery „A”, co zdecydowanie ułatwia pracę.

Żaden remont nie obędzie się też bez dobrej drabiny jednostronnej. Warto kupić kilka takich sprzętów w różnych rozmiarach, by nie przestawiać ich z miejsca w miejsce i by do dyspozycji miało ją naraz kilku pracowników. To zdecydowanie ułatwi prace we wnętrzach, ale też przy elewacjach.

Czy w ekipie fachowców znajdzie się miejsce na zwykłą, drabinę prostą? Zdecydowanie tak! Nie wszędzie wszak potrzebne są skomplikowane rozwiązania, do szybkich robót wystarczy prosty sprzęt, który łatwo przetransportować na plac budowy i z miejsca w miejsce po obiekcie.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *