Ekologiczne i oszczędne – kondensacyjne kotły gazowe De Dietrich

  Najnowsze osiągnięcia technologiczne pozwalają na ogrzewanie pomieszczeń stosując rozwiązania przyjazne dla naszego środowiska. Automatycznie sterowane kondensacyjne kotły gazowe pozwalają cieszyć się stałym komfortem cieplnym, bez obaw o wysokie koszty eksploatacyjne.

  Ekologiczne i oszczędne – kondensacyjne kotły gazowe De Dietrich
  Kocioł Lumea MPX. Fot. DE DIETRICH

  Kotły gazowe są bardzo ekonomiczne i ekologiczne, ponieważ należą do niskotemperaturowych źródeł ciepła. W kotłach kondensacyjnych ciepło wytwarzane podczas spalania wykorzystywane jest ponownie. Skroplona para wodna pochodząca ze spalin trafia z powrotem do instalacji c.o., dzięki temu urządzenia tego typu cieszą się dużo większą wydajnością, a my oszczędzamy przy tym opłaty za gaz. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest brak nieprzyjemnego zapachu oraz nieczystości, dlatego instalując piec nie musimy wyznaczać osobnego pomieszczenia. Nowoczesne urządzenia posiadają automatyczny program sterujący, co sprawia, że są łatwe w obsłudze i po zaprogramowaniu pracują samodzielnie. Kotły kondensacyjne są zdecydowanie mniej awaryjne niż inne urządzenia na paliwo stałe oraz nie wymagają częstych przeglądów. Przekonaj się, jakie rozwiązanie sprawdzi się w Twoim domu.

  Jakie kotły możemy wybrać?

  MCR Home
  Niewielki, naścienny 2-funkcyjny kocioł kondensacyjny o nowatorskim projekcie i bardzo zwartej konstrukcji: 395 x 700 x 297 mm, a także nadzwyczaj lekki – waży zaledwie 26 kg. Konstrukcja palnika cylindrycznego zapewnia większą kulturę pracy i mniejszy hałas, a stabilny płomień minimalizuje emisję NOx i CO do atmosfery. Maksymalna temperatura pokrywy w MCR Home nie przekracza 20°C. Koncepcja tzw. „zimnych drzwi” pozwala na zmniejszenie strat promieniowania aż o 75%. Sprawia, że straty są mniejsze zarówno w trybie czuwania, jak i podczas pracy pod pełnym obciążeniem. Co niezwykle ważne, MCR Home jest bardzo wygodny w obsłudze. Z przodu kotła znajdują się pokrętła regulacji temperatury dla ogrzewania i ciepłej wody, przycisk serwisowy, przycisk resetu oraz czytelny wyświetlacz LCD. Kocioł posiada klasę energetyczną A zarówno dla c.o., jak i c.w.u.

  Ekologiczne i oszczędne – kondensacyjne kotły gazowe De Dietrich
  Kondensacyjny kocioł gazowy Evodens. Fot. DE DIETRICH

  Lumea MPX
  Kocioł Lumea MPX dzięki kompaktowym wymiarom, dedykowany jest zarówno dla nowych instalacji, jak i tych modernizowanych. Estetyczna, a zarazem zwarta konstrukcja umożliwia łatwy montaż kotła nawet w małych pomieszczeniach. Średnioroczna efektywność energetyczna kotła to aż 93%, co przekłada się na wysoką sprawność sięgającą 109%. Niezawodność urządzenia gwarantują sprawdzone technologie i materiały m.in. wymiennik kotła i palnik cylindryczny ze stali szlachetnej. Urządzenie jest również ciche za sprawą wewnętrznej izolacji dźwiękochłonnej. Na wyposażeniu znalazł się też nowatorski system Gas Adaptive Control (GAC), który gwarantuje optymalizację spalania dzięki elektronicznej kontroli i zaworowi elektronicznemu gazu. System w sposób ciągły kontroluje i optymalizuje proces spalania. GAC ułatwia również uruchomienie kotła, ponieważ nie ma konieczności regulacji manualnej, kalibracji czy wymiany dysz. Lumea MPX charakteryzuje się także dużymi możliwościami modulacji od 14 do 100% mocy. Dla łatwiejszej obsługi kocioł wyposażono w konsolę z cyfrowym, podświetlanym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym.

  Ekologiczne i oszczędne – kondensacyjne kotły gazowe De Dietrich
  MCR Home. Fot. DE DIETRICH

  Evodens AMC
  Kondensacyjny kocioł gazowy z serii Evodens AMC kontynuuje najlepsze tradycje kotłów De Dietrich z segmentu premium. Urządzenie dostępne jest w wersji jedno- i dwufunkcyjnej, charakteryzuje się klasą efektywności energetycznej: “A” dla c.o. i “A” dla c.w.u. (“B” dla wersji BIC). Warto zwrócić uwagę na niską emisję zanieczyszczeń i roczną sprawność eksploatacyjną wynoszącą aż do 109%. Całość uzupełnia palnik gazowy ze stali nierdzewnej z całkowitym wstępnym zmieszaniem, modulujący od 22 do 100% mocy oraz moduł hydrauliczny wyposażony w zespół do zdalnego, automatycznego napełniania instalacji. Kocioł został wyposażony w konsolę sterowniczą DIEMATIC Evolution, charakteryzująca się intuicyjnym dostępem do wszystkich ustawień urządzenia oraz czujnik zewnętrzny.

  Informacje o najnowszych
  produktach znajdziesz na stronie:
  www.dedietrich.pl/kotly-gazowe

  Poprzedni artykułO czym należy pamiętać montując i demontując rusztowania?
  Następny artykułCzym są kamery IP? Funkcje i możliwości

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj