Esbe wprowadza termostatyczne zawory mieszające z symetrycznym kierunkiem przepływu

Firma ESBE oferuje bogatą gamę zaworów, siłowników i układów regulacyjnych do instalacji grzewcznych i systemów chłodzących. Dostarcza produkty i rozwiązania, które zapewniają komfort, bezpieczeństwo i oszczędność energii. Obecnie ESBE posiada najbogatszą ofertę termostatycznych zaworów mieszających, teraz wprowadza nową serię VTA350 z symetrycznym kierunkiem przepływu. ESBE oferuje w sumie 142 rodzaje termostatycznych zaworów mieszających z różnymi wariantami przyłączy, kierunku przepływu, wartości Kvs i zakresów temperatury.

esbe radzi 3 - Esbe wprowadza termostatyczne zawory mieszające z symetrycznym kierunkiem przepływu

„Esbe wprowadziło serię VTA320 z asymetrycznym kierunkiem przepływu w 2009, jednak ten rodzaj zaworów używany jest głównie w północnej Europie.W Europie centralnej i południowej powszechniej stosowany jest symetryczny kierunek przepływu. Produkty sprawdzają się w aplikacjach c.w.u., gdzie wymagana jest funkcja przeciwopażeniowa, szczególnie dla domów jedno i dwurodzinnych. Widzimy duży potencjał w nowej serii VTA350 w centralnej i południowej Europie”. -mówi Per Thunberg, product manager.

Funkcja mieszania nie jest jedyną cechą termostatycznych zaworów mieszających ESBE. Bardzo ważną cechą o której często się zapomina jest funkcja przeciwopażeniowa i ochrona przed bakteriami Legionella. Obecnie podstawowym wymogiem bezpiecznej instalacji jest ochrona przed poparzeniem i bakteriami Legionella.Ciepła woda musi zostać podgrzana do 60°C aby zapobiec mnożeniu się bakterii Legionella. Jednak woda o takiej temperaturze może poparzyć użytkownika. Montaż zaworu ESBE pozwala na ograniczenie temperatyrt w instalacji. Woda może być podgrzewana do temperatury zabijającej bakterie Legionella i unika się niebezpieczeństwa poparzenia.

reklama

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTłocznia ścieków z separacją ciał stałych typu TSA, TSB
Następny artykułMikroprocesorowe sterowniki od Makroterm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here