Zawory


 • Nowości HERZ – Regulator różnicy ciśnień HERZ 4012

  Nowości HERZ – Regulator różnicy ciśnień HERZ 4012

  Firma HERZ wprowadza na rynek istotną nowość w grupie armatury regulacyjnej – wielofunkcyjny regulator różnicy ciśnień serii 4012. Konstrukcja tego regulatora zawiera funkcje czterech zaworów zintegrowane w jednym: zawór regulacji różnicy ciśnienia zawór regulacyjny zawór strefowy zawór odcinający. Regulator różnicy ciśnień HERZ 4012 idealnie nadaje się do nowych budynków z instalacją grzejnikową, posiadającą rozprowadzenie poziome.…

 • Zabezpieczenie sieci wodociągowych przed przepływem zwrotnym

  Zabezpieczenie sieci wodociągowych przed przepływem zwrotnym

  Na pogorszenie jakości wody pitnej może mieć wpływ zjawisko nazywane przepływem zwrotnym, na skutek którego woda pitna z sieci wodociągowej może zostać skażona zanieczyszczeniami zawartymi w wodzie powracającej do sieci z instalacji wewnętrznej. Dzieje się to, kiedy ciśnienie po stronie sieci wodociągowej jest niższe niż po stronie instalacji wewnętrznej, np. na skutek bardzo dużego poboru wody…

 • Automatyczny odpowietrznik grzejnika – czy warto go zainstalować?

  Automatyczny odpowietrznik grzejnika – czy warto go zainstalować?

  Na rynku pojawiły się nowe, w pełni automatyczne odpowietrzniki AFRISO. Dzięki pełnej automatyzacji i odporności na zanieczyszczenia, gwarantują wygodną eksploatację zabezpieczając instalację przed zapowietrzeniem przez wiele lat. Gdzie, kiedy, do czego i jak stosować zawory odpowietrzające?

 • Regulacja hydrauliczna w instalacjach solarnych – zawory równoważące TacoSetter Bypass Solar

  Regulacja hydrauliczna w instalacjach solarnych – zawory równoważące TacoSetter Bypass Solar

  Efektywne wykorzystanie energii oraz bezpieczeństwo w instalacjach kolektorów słonecznych zależy w dużej mierze od zastosowania odpowiednich rozwiązań równoważących. Sprawdzone zawory TacoSetter Bypass Solar gwarantują wysoką sprawność systemu, dokładną regulację natężenia przepływu i łatwy montaż.

 • Nowe zawory strefowe AZV od AFRISO

  Nowe zawory strefowe AZV od AFRISO

  Wzrastające oczekiwania inwestorów i instalatorów względem instalacji grzewczych, związane miedzy innymi z wydzielaniem stref grzewczych, wymagają od producentów wprowadzania do oferty nowych rozwiązań. Przykładem tego mogą być zawory strefowe AZV – nowość w ofercie Afriso.

 • Nowość od FERRO w armaturze przepływowej

  Nowość od FERRO w armaturze przepływowej

  Firma FERRO wprowadza na rynek funkcjonalne zawory antyskażeniowe. Urządzenia te zabezpieczają instalacje wewnętrzne i zewnętrzne wody pitnej przed zanieczyszczeniami, powstałymi na skutek tzw. przepływu zwrotnego czyli cofnięcia się zanieczyszczonej wody do instalacji. Proces ten prowadzi do wtórnego skażenia wody pitnej.

 • Nowe termostatyczne zawory ATM

  Nowe termostatyczne zawory ATM

  Zawory mieszające ATM zapewniają stałą temperaturę wody na wyjściu z zaworu (ustawianą w zakresie 20÷43°C lub 35÷60°C) i zapobiegają oparzeniom w instalacjach ciepłej wody użytkowej.

 • Zawory przełączające ze sprężyną zwrotną ESBE Seria ZV (Zawory strefowe)

  Zawory przełączające ze sprężyną zwrotną ESBE Seria ZV (Zawory strefowe)

  Esbe wprowadziło do oferty zawory strefowe z serii ZV. Zawory dostępne są w hurtowniach na terenie całego kraju.

 • Esbe wprowadza termostatyczne zawory mieszające z symetrycznym kierunkiem przepływu

  Esbe wprowadza termostatyczne zawory mieszające z symetrycznym kierunkiem przepływu

  Firma ESBE oferuje bogatą gamę zaworów, siłowników i układów regulacyjnych do instalacji grzewcznych i systemów chłodzących. Dostarcza produkty i rozwiązania, które zapewniają komfort, bezpieczeństwo i oszczędność energii. Obecnie ESBE posiada najbogatszą ofertę termostatycznych zaworów mieszających, teraz wprowadza nową serię VTA350 z symetrycznym kierunkiem przepływu. ESBE oferuje w sumie 142 rodzaje termostatycznych zaworów mieszających z różnymi…

 • Termostatyczne zawory mieszające ATM – skuteczna ochrona przed poparzeniem

  Termostatyczne zawory mieszające ATM – skuteczna ochrona przed poparzeniem

  W maju ubiegłego roku firma AFRISO zaprezentowała rodzinę produktów ProControl, która cieszy się sporym zainteresowaniem wśród instalatorów. Seria ProControl to urządzenia przeznaczone do regulowania instalacji grzewczych, chłodzących i ciepłej wody użytkowej. W jej skład wchodzą obrotowe zawory mieszające ARV, siłowniki elektryczne ARM oraz termostatyczne zawory mieszające ATM.


Najnowszy numer

 • Fachowy Instalator 1/2024