Nowe zawory strefowe AZV od AFRISO

Wzrastające oczekiwania inwestorów i instalatorów względem instalacji grzewczych, związane miedzy innymi z wydzielaniem stref grzewczych, wymagają od producentów wprowadzania do oferty nowych rozwiązań. Przykładem tego mogą być zawory strefowe AZV – nowość w ofercie Afriso.

Nowość od FERRO w armaturze przepływowej

Firma FERRO wprowadza na rynek funkcjonalne zawory antyskażeniowe. Urządzenia te zabezpieczają instalacje wewnętrzne i zewnętrzne wody pitnej przed zanieczyszczeniami, powstałymi na skutek tzw. przepływu zwrotnego czyli cofnięcia się zanieczyszczonej wody do instalacji. Proces ten prowadzi do wtórnego skażenia wody pitnej.

Nowe termostatyczne zawory ATM

Zawory mieszające ATM zapewniają stałą temperaturę wody na wyjściu z zaworu (ustawianą w zakresie 20÷43°C lub 35÷60°C) i zapobiegają oparzeniom w instalacjach ciepłej wody użytkowej.

Zawory przełączające ze sprężyną zwrotną ESBE Seria ZV (Zawory strefowe)

Esbe wprowadziło do oferty zawory strefowe z serii ZV. Zawory dostępne są w hurtowniach na terenie całego kraju.

Esbe wprowadza termostatyczne zawory mieszające z symetrycznym kierunkiem przepływu

Firma ESBE oferuje bogatą gamę zaworów, siłowników i układów regulacyjnych do instalacji grzewcznych i systemów chłodzących. Dostarcza produkty i rozwiązania, które zapewniają komfort, bezpieczeństwo i oszczędność energii. Obecnie ESBE posiada najbogatszą ofertę termostatycznych zaworów mieszających, teraz wprowadza nową serię VTA350 z symetrycznym kierunkiem przepływu. ESBE oferuje w sumie 142 rodzaje termostatycznych zaworów mieszających z różnymi wariantami przyłączy, kierunku przepływu, wartości Kvs i zakresów temperatury.

Termostatyczne zawory mieszające ATM – skuteczna ochrona przed poparzeniem

W maju ubiegłego roku firma AFRISO zaprezentowała rodzinę produktów ProControl, która cieszy się sporym zainteresowaniem wśród instalatorów. Seria ProControl to urządzenia przeznaczone do regulowania instalacji grzewczych, chłodzących i ciepłej wody użytkowej. W jej skład wchodzą obrotowe zawory mieszające ARV, siłowniki elektryczne ARM oraz termostatyczne zawory mieszające ATM.

Głowica i zawory termostatyczne firmy Grupa Armatura

Grupa Armatura poszerzyła ofertę armatury grzewczej o wysokiej jakości zawory i głowice termostatyczne, przeznaczone do wszystkich typów instalacji centralnego ogrzewania. Solidne i ergonomiczne rozwiązania gwarantują komfortowe użytkowanie i energooszczędność.

Jak dobrać zawór – przeznaczenie zaworu mieszanie

zawor
Postępując zgodnie z poniższymi wskazówkami można dokonać doboru zaworu obrotowego, grzybkowego, czy termostatycznego mieszającego do każdego rodzaju obiegu grzewczego.

ESBE – Zestawy zaworów obrotowych VRG z siłownikami ARA

Firma ESBE wprowadziła do swojej oferty zestawy zaworów o dużych wartościach Kvs z napędem elektrycznym. Obrotowe zawory mieszające z serii VRG i siłowniki z serii ARA są dostarczane jako zestaw w pojedynczym opakowaniu.

Zawory i siłowniki ProControl firmy AFRISO

Zawory i siłowniki ProControl zaprojektowano w oparciu o bogate doświadczenia we współpracy z instalatorami. Owocem tysięcy rozmów jest zwięzła i klarowna oferta, optymalnie dopasowana do potrzeb wykonawców i użytkowników instalacji. Szczególnie zadbano o łatwy i intuicyjny dobór, montaż i nastawę zaworów i siłowników. Produkty są przyjemne dla oka i przyczyniają się do nowoczesnego i profesjonalnego wyglądu instalacji.

Zobacz także