Ferro w programie „SAMOspłacający się dom”

  Firma Ferro, będąca liderem rozwiązań ekologicznych redukujących zużycie wody w gospodarstwach domowych, przystąpiła do koalicji Eko-Polska, której głównym zadaniem będzie dążenie do szybkiego przyjęcia i wdrożenia rozwiązań prawnych dotyczących Programu „SAMOspłącający się dom”.

  ferro w programie samosplacajacy sie dom - Ferro w programie „SAMOspłacający się dom”

  Opracowany przez BOŚ Bank program, opiera się na wykorzystywaniu przy inwestycji licznych rozwiązań ekologicznych. Kluczowym elementem jest zastosowanie innowacyjnych instalacji fotowoltaicznych do produkcji prądu. Domowa mikroelektrownia słoneczna może z powodzeniem dostarczać prąd na potrzeby rodziny oraz generować dochody dzięki sprzedaży nadwyżek energii do sieci. Takie możliwości uwzględnia projekt Ustawy o Odnawialnych Źródłach Energii, gwarantując stałą cenę obligatoryjnego odkupu energii w okresie 15 lat. Rodziny uczestniczące w Programie „SAMOspłącający się dom” będą mogły samodzielnie zarobić na spłatę kredytu mieszkaniowego. Dodatkowo, domu zostaną wyposażone w szereg ekologicznych rozwiązań, jak kolektory słoneczne do podgrzewania wody, pompa ciepła, wysokiej klasy energooszczędny sprzęt AGD. Ich zastosowanie istotnie wpłynie na ograniczenie miesięcznych kosztów użytkowania nieruchomości. Program przewiduje budowę 100 000 domów jednorodzinnych w ciągu 5 lat.

  Uczestnictwo w Programie nie wymaga dużego zaangażowania w proces budowy. Warunkiem przystąpienia do projektu jest posiadanie działki budowlanej. Projekty domów i ich wyposażenia są częścią kompleksowego planu opracowanego przez BOŚ Bank przy współpracy z partnerami.

  reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here