Firma Viega rozpoczyna międzynarodową kampanię informacyjną: „Zaprasowywanie zamiast lutowania”

Technologia zaprasowywania to alternatywa dla łączenia rur miedzianych poprzez lutowanie. Jako światowy lider w zakresie technologii zaprasowywania Viega rozpoczyna międzynarodową kampanię informacyjną, która ma pomóc dystrybutorom i instalatorom lepiej zrozumieć korzyści, jakie zapewnia ta nowoczesna technika.

zirma-viega-rozpoczyna-miedzynarodowa-kampanie-informacyjna-zaprasowywanie-zamiast-lutowania

Ponad 20 lat temu Viega po raz pierwszy zaprezentowała innowacyjną technologię zaprasowywania, wprowadzając na rynek system połączeń do rur miedzianych Profipress. Od tego czasu sprawdziła się ona w milionach instalacji na całym świecie, zarówno w budynkach prywatnych, jak i w obiektach publicznych i przemysłowych. Zadecydowały o tym w szczególności dwa czynniki: po pierwsze, szybszy montaż – w zależności od średnicy rur zaprasowywanie zajmuje od 30 do 50% mniej czasu w porównaniu z lutowaniem; po drugie, wyższy poziom bezpieczeństwa podczas pracy – unikamy operowania otwartym ogniem. Dodatkowym zabezpieczeniem jest profil SC-Contur, w który wyposażone są wszystkie kształtki Viega. Gwarantuje on natychmiastowe wykrycie niezaprasowanych połączeń podczas napełniania instalacji. Przy próbie „na sucho”, np. sprężonym powietrzem, następuje wyraźny spadek ciśnienia w zakresie od 110 mbar do 3 bar w przypadku każdej niezaciśniętej złączki.

Oprócz materiałów informacyjnych takich jak foldery, ulotki czy reklamy w prasie branżowej, ważną częścią kampanii jest specjalny film instruktażowy. Na przykładzie typowych sytuacji montażowych pokazano w nim, ile czasu potrzeba do wykonania połączenia zaprasowanego, a ile w przypadku tradycyjnego lutowania. Film pokazujący zalety zaprasowywania poprzez bezpośrednie porównanie z lutowaniem dostępny jest pod linkiem:
www.viega.pl/xchg/pl-pl/hs.xsl/Zaprasowywanie_zamiast_lutowania_ 5316.htm

REKLAMA


Źródło: Viega

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *