Klimatyzator Gree Pular – jeszcze więcej funkcji w standardzie basic

Bestsellerowy klimatyzator Gree PULAR – dostępny dotychczas tylko w systemie RAC, od początku 2022 roku wzbogacił ofertę jednostek wewnętrznych w systemach Multi Free Match Plus. Dzięki temu może być stosowany w instalacjach LCAC dla różnego typu pomieszczeń domowych, jak i komercyjnych. Przyglądnijmy się zatem bliżej, dlaczego warto postawić właśnie na ten model.

Gree Pular – jeszcze więcej funkcji w standardzie basic

Zmiany klimatu w Polsce z roku na rok są coraz bardziej odczuwalne – mamy znacznie więcej dni z uciążliwymi upałami, z którymi próbujemy sobie radzić na różne sposoby. Nie jest więc zaskoczeniem, że montaż klimatyzatorów w domach, mieszkaniach, a także pomieszczeniach komercyjnych jest coraz powszechniej stosowany i nie jest rozwiązaniem zarezerwowanym już tylko dla osób z bardzo zasobnym portfelem. Oferta modeli klimatyzatorów różnych marek jest bardzo szeroka, niewątpliwie jednak najczęściej wybierane są urządzenia podstawowe, jako modele stosunkowo niedrogie oraz proste w konstrukcji i obsłudze. Klimatyzatory z serii basic wyposażone są najczęściej w podstawowe funkcje i średnie parametry pracy.

Bestseller w kompaktowej formie

Urządzeniem, które zmieniło oblicze segmentu podstawowych klimatyzatorów, jest właśnie Gree Pular. Model ten zaprezentowany został jako nowość w sezonie 2021 i szybko okazał się bestselerem. Klimatyzator ten charakteryzuje się najmniejszą jednostką wewnętrzną w całej ofercie Gree. Szerokość jednostki jest nawet o ponad 25 cm mniejsza niż innych modeli (Soyal, Amber Prestige) i wynosi jedynie 704 mm dla modelu o najmniejszej wydajności 2,5 kW. Pozwala to niewątpliwie na łatwy montaż oraz dyskretne wkomponowanie klimatyzatora w dowolnym pomieszczeniu. Matowe wykończenie białego panelu urządzenia stanowi nowoczesny akcent w klasycznym designie klimatyzatora.

REKLAMA

Gree Pular – jeszcze więcej funkcji w standardzie basic

Szerokie opcje sterowania

Gree Pular dedykowany do grupy urządzeń podstawowych wyróżnia się jednak możliwościami zdecydowanie wyższymi niż podstawowa półka. Model ten daje między innymi znacznie szersze opcje sterowania. Poza standardowym i wygodnym pilotem bezprzewodowym klimatyzator wyposażony został fabrycznie w moduł WiFi. Dzięki temu możliwe jest zarządzanie jego pracą z dowolnego miejsca, nie tylko w domu, ale też poza nim przy pomocy bezpłatnej, dedykowanej aplikacji Gree+. Gree Pular, w przeciwieństwie do podstawowych modeli Gree, można natomiast doposażyć opcjonalnie również w sterowniki przewodowe naścienne, zarówno indywidualne jak i centralne. Dzięki nim możliwości zwiększają się m.in. o tygodniowy regulator czasowy, sterowanie do 32 urządzeniami jednocześnie, czy wprowadzenie korekcji temperatury odczytanej z pomieszczenia. Model ten ponadto obsługuje opcjonalne moduły pozwolenia na pracę, wykorzystywane do integracji klimatyzatora np. z modułami karty hotelowej, czy modułami otwarcia okna, a także bramkę BMS BACnet, pozwalającą na zarządzanie urządzeniami z poziomu komputera, czy sterowniki pracy naprzemiennej dedykowane do realizacji pracy rotacyjnej do 4 urządzeń.

Jeszcze więcej funkcji

Gree Pular jest ponadto wyposażony w funkcje i tryby dotychczas niedostępne dla podstawowych modeli. Poza standardowymi funkcjami takimi jak tryb oszczędności energii, utrzymanie +8°C, czy funkcja cichej pracy, klimatyzator posiada m.in. możliwość aktywowania samooczyszczania. Dzięki niemu klimatyzator jest w stanie przeprowadzić kilkudziesięciominutowe oczyszczanie wymiennika jednostki wewnętrznej zapewniając czystość urządzenia oraz świeżość nawiewanego powietrza. Funkcja ta jest całkowitą nowością od roku 2021 i występuje jedynie w trzech modelach ściennych Gree. Co więcej Gree Pular, jako jedyne urządzenie serii basic, posiada automatyczne żaluzje pionowe i poziome oraz 7 biegów wentylatora, przez co możliwa jest wyjątkowo precyzyjna kontrola, zarówno kierunku, jak i siły nawiewu powietrza. Dzięki wyżej wspomnianym cechom Gree Pular wprowadza serię klimatyzatorów podstawowych na zupełnie nowy poziom, gwarantując nowe, szersze możliwości w przystępnej cenie.

Gree Pular – jeszcze więcej funkcji w standardzie basic

Zdrowie przede wszystkim

Wśród wymagań, które coraz częściej są stawiane przez klientów przed klimatyzatorami jest funkcja oczyszczania i uzdatniania powietrza, którym oddychamy. Na tym polu model Pular może również pochwalić się możliwościami znacznie wyższymi niż podstawowe klimatyzatory. Poza wyposażeniem w klasyczny, siatkowy filtr wstępny, Pular może wykorzystywać dodatkowe filtry opcjonalne. Ich szeroki wybór (filtr węglowy, antybakteryjny, katechinowy, filtr z jonami srebra oraz fotokatalityczny) pozwala na dostosowanie odpowiednej opcji do wymagań użytkowników. Co więcej w standardzie Gree Pular posiada jonizator powietrza, wspomagający zwalczanie bakterii i mikroorganizmów. Opcjonalnie można ten proces wzmocnić poprzez doposażenie klimatyzatora w lampy LED UV, również dostępne w ofercie Gree. Dzięki promieniom UV padającym na dodatkowy filtr, występująca reakcja fotokatalityczna jest w stanie skutecznie oczyszczać powietrze z wirusów i drobnoustrojów.

Gree Pular – mimo, że dedykowany jako podstawowe urządzenie w ofercie Gree – zaprojektowany został tak, by sprostać nie tylko najważniejszym wymaganiom klientów. Dzięki dbałości zarówno o styl, możliwości oraz funkcje, jest on najciekawszym urządzeniem serii basic także dla przestrzeni komercyjnych, biurowych oraz usługowych.

www.gree.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *