HELIOS RenoPipe – nowy system rozprowadzania powietrza

Przez ostatnie lata renowacja energetyczna budynków sprowadza się głównie do ochrony przed utratą ciepła. Cechą charakterystyczną jest wykonywanie dodatkowych warstw izolacji cieplnej, montażu szczelniejszych okien i drzwi, które chronią budynek przed niekontrolowanymi stratami ciepła i przyczyniają się do zmniejszenia kosztów zużycia energii.

helios reno pipe nowy syste - HELIOS RenoPipe - nowy system rozprowadzania powietrzaFot. 1. Elementy systemu RenoPipe.

Stosowane obecnie rozwiązania powodują, że budynki stają się w dużym stopniu szczelne, co uniemożliwia dopływ świeżego powietrza do mieszkań i właściwe działanie wentylacji grawitacyjnej. Brak prawidłowo działającej wentylacji jest przyczyną powstawania wielu szkód budowlanych spowodowanych nadmiarem wilgoci, pleśnią oraz grzybami.

Szkody budowlane, a przede wszystkim brak dopływu świeżego powietrza do mieszkań, niezbędnego do zapewnienia komfortu i zdrowego funkcjonowania, stały się impulsem do powstania rewolucyjnego systemu rozprowadzania powietrza RenoPipe firmy HELIOS.

reklama

Ocieplone fasady budynków, szczelne okna i drzwi wraz z systemem RenoPipe sprawiają, że renowacja energetyczna budynków spełnia wszelkie standardy i wymogi techniczne.

Rewolucyjny system RenoPipe pozwala w sposób niezwykle prosty i przemyślany na wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej bez znacznej ingerencji w strukturę budynku. Elementy systemu wykonane są ze spienionego polistyrenu (EPS). Dzięki temu kształtki i kanały charakteryzują się wysoką termoizolacyjnością, co eliminuje koszt dodatkowych izolacji. Ponadto są one lekkie i łatwe w montażu.

Dyskretne rozprowadzenie instalacji stanowi jednocześnie eleganckie wykończenie mieszkania. Zastosowanie sytemu RenoPipe eliminuje konieczność wykonywania sufitów podwieszanych, niezbędnych w przypadku tradycyjnego rozprowadzenia kanałów wentylacyjnych. Pozwala to na szybki i komfortowy montaż bez dodatkowych prac wykończeniowych. System rozprowadzania powietrza RenoPipe wykonany z kształtek gładkich lub profilowanych można dodatkowo malować, co jeszcze bardziej wpływa na jego estetykę i możliwości wkomponowania w wystrój mieszkania. Elementy RenoPipe można indywidualnie dopasowywać, docinać w zależności od potrzeb.

helios reno pipe nowy 1 - HELIOS RenoPipe - nowy system rozprowadzania powietrzaFot. 2. Schemat wentylacji budynku wyposażonego w system RenoPipe.

Dzięki wykorzystaniu szybkozłączy montaż jest prosty i wygodny. Polega on na przymocowaniu klamry montażowej do sufitu, a następnie szybki montaż kanału poprzez „kliknięcie”.

Montaż natynkowy na styku sufitu i ściany gwarantuje równe i eleganckie wykończenie. Asymetryczne uszczelnienia pomiędzy kształtkami powodują absolutną szczelność całego systemu dystrybucji powietrza.

System dystrybucji powietrza nawiewanego RenoPipe w połączeniu z urządzeniami odzysku ciepła KWL firmy Helios gwarantują komfort w każdym mieszkaniu. Zużyte powietrze bezpośrednio z kuchni, łazienki lub WC przepływa przez rozdzielacz do wymiennika, gdzie następuje odzysk ciepła i wstępne podgrzanie zimnego powietrza z zewnątrz.

Instalacja wyciągowa realizowana jest w systemie RenoPipe poprzez koncepcję kratek higienicznych wyposażonych w filtry.

helios reno pipe nowy 2 - HELIOS RenoPipe - nowy system rozprowadzania powietrzaFot. 3. Montaż systemu RenoPipe jest wyjątkowo prosty.

Podsumowując należy stwierdzić, że system RenoPipe to przede wszystkim oszczędność miejsca, kosztów oraz czasu montażu. Stanowi on prosty i tani sposób na zapewnienie poprawnie działającej wentylacji w budynkach. Dzięki zastosowaniu unikalnego systemu RenoPipe firmy Helios renowacja energetyczna budynków osiągnęła perfekcję.

Krzysztof Drab
ISTPOL
www.istpol.pl
www.el-team.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here