HELIOS RenoPipe – nowy system rozprowadzania powietrza

Przez ostatnie lata renowacja energetyczna budynków sprowadza się głównie do ochrony przed utratą ciepła. Cechą charakterystyczną jest wykonywanie dodatkowych warstw izolacji cieplnej, montażu szczelniejszych okien i drzwi, które chronią budynek przed niekontrolowanymi stratami ciepła i przyczyniają się do zmniejszenia kosztów zużycia energii.

Fot. 1. Elementy systemu RenoPipe.Fot. 1. Elementy systemu RenoPipe.

Stosowane obecnie rozwiązania powodują, że budynki stają się w dużym stopniu szczelne, co uniemożliwia dopływ świeżego powietrza do mieszkań i właściwe działanie wentylacji grawitacyjnej. Brak prawidłowo działającej wentylacji jest przyczyną powstawania wielu szkód budowlanych spowodowanych nadmiarem wilgoci, pleśnią oraz grzybami.

Szkody budowlane, a przede wszystkim brak dopływu świeżego powietrza do mieszkań, niezbędnego do zapewnienia komfortu i zdrowego funkcjonowania, stały się impulsem do powstania rewolucyjnego systemu rozprowadzania powietrza RenoPipe firmy HELIOS.

REKLAMA


Ocieplone fasady budynków, szczelne okna i drzwi wraz z systemem RenoPipe sprawiają, że renowacja energetyczna budynków spełnia wszelkie standardy i wymogi techniczne.

Rewolucyjny system RenoPipe pozwala w sposób niezwykle prosty i przemyślany na wykonanie instalacji wentylacji mechanicznej bez znacznej ingerencji w strukturę budynku. Elementy systemu wykonane są ze spienionego polistyrenu (EPS). Dzięki temu kształtki i kanały charakteryzują się wysoką termoizolacyjnością, co eliminuje koszt dodatkowych izolacji. Ponadto są one lekkie i łatwe w montażu.

Dyskretne rozprowadzenie instalacji stanowi jednocześnie eleganckie wykończenie mieszkania. Zastosowanie sytemu RenoPipe eliminuje konieczność wykonywania sufitów podwieszanych, niezbędnych w przypadku tradycyjnego rozprowadzenia kanałów wentylacyjnych. Pozwala to na szybki i komfortowy montaż bez dodatkowych prac wykończeniowych. System rozprowadzania powietrza RenoPipe wykonany z kształtek gładkich lub profilowanych można dodatkowo malować, co jeszcze bardziej wpływa na jego estetykę i możliwości wkomponowania w wystrój mieszkania. Elementy RenoPipe można indywidualnie dopasowywać, docinać w zależności od potrzeb.

Fot. 2. Schemat wentylacji budynku wyposażonego w system RenoPipe.Fot. 2. Schemat wentylacji budynku wyposażonego w system RenoPipe.

Dzięki wykorzystaniu szybkozłączy montaż jest prosty i wygodny. Polega on na przymocowaniu klamry montażowej do sufitu, a następnie szybki montaż kanału poprzez „kliknięcie”.

Montaż natynkowy na styku sufitu i ściany gwarantuje równe i eleganckie wykończenie. Asymetryczne uszczelnienia pomiędzy kształtkami powodują absolutną szczelność całego systemu dystrybucji powietrza.

System dystrybucji powietrza nawiewanego RenoPipe w połączeniu z urządzeniami odzysku ciepła KWL firmy Helios gwarantują komfort w każdym mieszkaniu. Zużyte powietrze bezpośrednio z kuchni, łazienki lub WC przepływa przez rozdzielacz do wymiennika, gdzie następuje odzysk ciepła i wstępne podgrzanie zimnego powietrza z zewnątrz.

Instalacja wyciągowa realizowana jest w systemie RenoPipe poprzez koncepcję kratek higienicznych wyposażonych w filtry.

Fot. 3. Montaż systemu RenoPipe jest wyjątkowo prosty.Fot. 3. Montaż systemu RenoPipe jest wyjątkowo prosty.

Podsumowując należy stwierdzić, że system RenoPipe to przede wszystkim oszczędność miejsca, kosztów oraz czasu montażu. Stanowi on prosty i tani sposób na zapewnienie poprawnie działającej wentylacji w budynkach. Dzięki zastosowaniu unikalnego systemu RenoPipe firmy Helios renowacja energetyczna budynków osiągnęła perfekcję.

Krzysztof Drab
ISTPOL
www.istpol.pl
www.el-team.com.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *