Plast-Box SA we współpracy z Gamratem wchodzi na nowy rynek

  Plast – Box SA zamierza stać się producentem elementów wykonanych z tworzyw sztucznych, przeznaczonych do systemów rynnowych i rurowych firmy Gamrat. Poszerzenie przez potentata z Pomorza dotychczasowego zakresu działalności o elementy z PVC to bezpośrednia konsekwencja powiązań kapitałowych ze spółką Gamrat, ale także zapowiedź nowego kierunku rozwoju słupskiej spółki.

  Krzysztof Pioro - Plast-Box SA we współpracy z Gamratem wchodzi na nowy rynekKrzysztof Pióro

  Zrealizowanie przez słupską spółkę projektu nowych produktów z PVC to zarówno sposób na zacieśnienie relacji partnerskich z firmą Gamrat, jak i dowód na umiejętność szybkiego rozpoznania przez firmę Plast – Box SA nowych wyzwań i możliwości.

  „Jesteśmy przekonani, że dzięki rozpoczęciu produkcji elementów z PVC uda nam się osiągnąć bardzo interesujące dodatkowe przychody dla spółki już w przyszłym roku, a co ważne zaczniemy budować w ten sposób zupełnie nową gałąź naszej działalności. Do produkcji dedykowanych wyrobów z tworzyw sztucznych, o których mowa, zostaną wykorzystane maszyny i gniazda produkcyjne najnowszej generacji z parku maszynowego w Słupsku. Inwestycje w dostosowanie jednej maszyny do nowej produkcji to kwoty relatywnie niskie w stosunku do wagi całego przedsięwzięcia.” – mówi Krzysztof Pióro, Prezes spółki Plast – Box SA. Decyzja o podjęciu się realizacji projektu produkcji w Słupsku elementów dla firmy Gamrat wiąże się z decyzją o odłożeniu, przynajmniej do przyszłego roku, współpracy obu spółek na Ukrainie.

  reklama

  „Starannie planujemy nasze działania, rozsądnie rozkładamy siły . Nie chcemy jednocześnie realizować dwóch zupełnie nowych, trudnych przedsięwzięć. A zatem obecnie skupiamy się we współpracy z Gamratem na uruchomieniu produkcji dla nich w Polsce, a w przyszłym roku podejdziemy do współpracy z wykorzystaniem naszej spółki na Ukrainie. Wejście w produkcję elementów do systemów rynnowych Gamratu to dla Plast-Boxu tak duża szansa, że chcemy ją w pełni wykorzystać. Pozyskujemy nowe know-how, wprowadzamy nowe produkty, zupełnie inne od obecnych, uczymy się pracować z nowym dla nas materiałem, wkładamy nogę w drzwi zupełnie nieznanego dotąd dla nas ogromnego rynku ” – dodaje Prezes Plast – Box SA.

  W najbliższym czasie Plast – Box SA będzie wytwarzał elementy do systemów rynnowych i rurowych wyłącznie dla firmy Gamrat. Perspektywicznie słupska spółka planuje również rozpocząć produkcję takich produktów dla innych odbiorców.

  Nowe perspektywy rozwoju oraz obecna nowoczesna i szeroka oferta produktowa Plast – Box SA to podstawa do optymistycznych prognoz finansowych na najbliższe lata. Firma już teraz, po bardzo dobrym roku 2011, realizuje wzrostową tendencję w przychodach i zyskach, zapowiadając utrzymanie pozytywnego trendu na cały rok 2012. Nowe dedykowane produkty pomogą utrzymać się na fali wzrostowej w roku 2013 i w latach kolejnych.

  www.plast-box.com

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułHELIOS RenoPipe – nowy system rozprowadzania powietrza
  Następny artykułWentylacja hybrydowa Schiedel Flow

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here