Ile wody zużywa myjka ciśnieniowa?

Czyszczenie samochodu myjką ciśnieniową to skuteczny sposób na usunięcie wszelkich zabrudzeń. Na rynku dostępne są różne modele tych urządzeń. Wybór tego konkretnego nie jest zatem wcale taki łatwy, jak mogłoby to się wydawać. Tym bardziej że musi być to myjka dopasowana do czyszczenia karoserii samochodowej. Warto zatem wiedzieć, na jakie parametry zwrócić uwagę i ile taka myjka ciśnieniowa zużywa wody.

Ile wody zużywa myjka ciśnieniowa?

Jakie ciśnienie w myjce?

Aby myjka ciśnieniowa mogła usuwać zabrudzenia z karoserii samochodu, musi poddawać wodę wysokiemu ciśnieniu. Co jednak ważne, ciśnienie to nie może być zbyt duże. W takim bowiem przypadku mogłoby dojść do uszkodzenia lakieru. Jakie zatem ciśnienie będzie optymalne? Do standardowego mycia i usunięcia niewielkich zabrudzeń z powodzeniem zastosować można myjkę o ciśnieniu na poziomie 120 barów. Jeśli jednak zajdzie potrzeba usunięcia dużo większych zabrudzeń, w tym zaschniętego błota, wówczas myjka musi cechować się większym ciśnieniem. Dobrym rozwiązaniem będzie wówczas wykorzystanie myjki o ciśnieniu 200 barów. Pamiętać jednak trzeba, aby wówczas auto myć nieco ostrożniej. Wszystko po to, aby niechcący nie uszkodzić powłoki lakierniczej. Można także wybrać wyjście pośrednie, czyli myjkę o ciśnieniu 150 barów. Najlepiej, aby była to myjka Karcher, która cechuje się wysoką jakością i wydajnością.

Jaka moc myjki ciśnieniowej?

Obok ciśnienia drugim ważnym parametrem przy wyborze myjki jest jej moc. Jeśli chodzi o mycie auta, to w zupełności wystarczy myjka ciśnieniowa o mocy 1300 W. Urządzenie o takiej mocy w zupełności wystarczy do umycia samochodu. Oczywiście na rynku dostępne są również myjki ciśnieniowe o znacznie większej mocy. Przykładowo myjka Karcher K7 ma moc aż 3000 W. Takie urządzenie może się przydać do czyszczenia naprawdę zabrudzonego auta. Będzie wówczas dużo wydajniejsze w porównaniu z myjką o mocy 1300 W. Oprócz samej mocy urządzenia warto jeszcze zwrócić uwagę na dodatkowe elementy. W przypadku mycia samochodu ważne jest, aby myjka zapewniała odpowiedni komfort jej użytkowania. Dobrym rozwiązaniem będzie zatem wybór modelu z długim kablem. Dzięki temu myjka ciśnieniowa będzie bardziej mobilna. Nie mniej ważna jest także waga urządzenia. Im mniejsza, tym oczywiście lepiej. Pozwoli to na łatwiejsze przemieszczanie myjki ciśnieniowej.

REKLAMA

Myjka ciśnieniowa – ile zużywa wody?

Na pytanie, ile wody zużywa myjka ciśnieniowa, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Zależy to bowiem od kilku czynników. Zużycie wody uzależnione jest m.in. od ciśnienia, mocy, końcówki pistoletu, a także od tego, w jaki sposób użytkuje się myjkę ciśnieniową. Jeśli nie chce się, aby urządzenie zużywało zbyt duże ilości wody, to dobrym rozwiązaniem będzie wybór myjki, której wydajność tłoczenia mieścić będzie się między 300 a 500 litrów na godzinę. Taką myjką bez przeszkód dokładnie umyje się cały samochód, a przy tym nie zużyje się zbyt dużo wody.

Jaki producent myjki ciśnieniowej?

Na rynku dostępne są myjki ciśnieniowe różnych producentów. Aby mieć jednak pewność, że wybiera się urządzenie wydajne, skuteczne i oszczędne, postawić należy na producenta sprawdzonego i renomowanego. Nie da się ukryć, że taką firmą na pewno jest Karcher. Wśród wielu urządzeń, które marka ta oferuje, na szczególną uwagę zasługuje myjka Karcher K3. Model ten idealnie sprawdzi się w przypadku mycia samochodu.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *