Innowacyjna podłoga – parkiet dwuwarstwowy

Drewniane podłogi wracają do łask nie tylko we wnętrzach luksusowych i prestiżowych – pojawiają się również coraz częściej w naszych domach i mieszkaniach, a nawet w przestrzeniach biurowych.

innowacyjna podloga parkiet dwuwarstwowy 1024x683 - Innowacyjna podłoga - parkiet dwuwarstwowy

Drewno jako materiał wykończeniowy na posadzkę daje bowiem znacznie więcej możliwości i opcji, niż posadzki wykonane z innych popularnych materiałów, a jego uniwersalność sprawia, iż może być podstawą do każdej aranżacji. Drewniane podłogi od zawsze były stosowane w aranżacji wnętrz głowie jako parkiety lite i deski lite szczególnie w miejscach o wyższym standardzie.

Na przestrzeni lat pojawiły się alternatywy prawdziwych podłóg drewnianych jak np. laminaty, a co więcej zaczęto również stosować w budownictwie ogrzewanie podłogowe,  producenci podłóg drewnianych wprowadzili innowacje, które pozwoliły zaspokoić potrzeby nowoczesnego klienta, który szuka dobrej jakości, funkcjonalności oraz stylowego wyglądu.  Można napisać więc, że na podłogi drewniane jest teraz ogromny popyt ze względu ich nowoczesność i uniwersalność. Faktem jest, że tradycyjny parkiet jest już passé, jest po prostu nudny i nie zawsze funkcjonalny.

Tradycyjnie układane parkiety, choć niewątpliwie posiadają wiele uroku i szyku, mają również kilka niepożądanych cech. Najbardziej chyba uciążliwą z nich jest konieczność wykończenia powierzchni parkietu i zabezpieczenia jej lakierem lub olejem. Wiąże się to nie tylko z dodatkowymi kosztami, ale także sporym nakładem czasu i środków, by móc swobodnie korzystać z wnętrza, w którym ułożono tradycyjny parkiet z litego drewna. W ostatnich latach pojawiła się jednak niezwykle ciekawa alternatywa – parkiet dwuwarstwowy, który łączy trwałość tradycyjnego parkietu z łatwością montażu paneli podłogowych. Jak to możliwe? Zapraszamy do lektury!

reklama

Cechy charakterystyczne parkietu dwuwarstwowego

Warstwowe deski podłogowe posiadają kilka unikalnych cech, które w znaczącym stopniu odróżniają je od standardowych deszczułek parkietowych. Deski warstwowe są rzecz jasna wykonane w 100% z naturalnego drewna, jednak nie jest to materiał pochodzący wyłącznie z jednego gatunku. Warstwa wierzchnia, czyli tzw. warstwa użytkowa, jest najczęściej wykonana z drewna szlachetnego o wysokiej trwałości i atrakcyjnym wyglądzie (jak np. dąb), natomiast warstwa dolna (tzw. przeciwprężna) to podkład z wytrzymałego drewna iglastego lub ze sklejki z drewna liściastego.

Taka konstrukcja parkietu dwuwarstwowego pozwala układać go na ogrzewanie podłogowe bez obawy o to, że podłoga się wypaczy lub rozeschnie, nie będzie ulegać nadmiernemu rozprężaniu, co jest ogromną zaletą desek warstwowych. To jednak nadal nie wszystkie atuty tego rozwiązania: kolejnym jest wyjątkowy sposób wykończenia, dzięki któremu parkiet ułożony z desek dwuwarstwowych może być użytkowany bezpośrednio po ułożeniu. Wspomniane wykończenie polega na zabezpieczeniu powierzchni każdej deski dwuwarstwowej kilkoma powłokami (przy użyciu lakieru lub oleju) i utwardzeniu każdej z nich promieniami UV. Nadaje to deskom dużej odporności na ścieranie oraz ewentualne uszkodzenia mechaniczne, a także zapobiega przebarwieniom. 

Kaczkan – polski producent parkietów dwuwarstwowych

Pośród rodzimych producentów podłóg drewnianych wyroby polskiej firmy Kaczkan wyróżniają się pod kilkoma względami. Po pierwsze, deski dwuwarstwowe tej marki są zabezpieczane nawet siedmioma kolejno nakładanymi powłokami lakierniczymi lub olejowymi, co znacząco podnosi walory użytkowe parkietu ułożonego z tak wykończonych elementów.

Drugim wyróżnikiem desek parkietowych Kaczkan jest grubość warstwy użytkowej – wynosi ona od 3 do 6 mm, co w praktyce oznacza, że podłogę będzie można cyklinować i odnawiać co najmniej kilka razy, o ile będzie taka potrzeba albo konieczność. Trzecią cechą drewnianych parkietów warstwowych Kaczkan jest łatwość ich układania oraz możliwość położenia na ogrzewaniu podłogowym. Deski świetnie przepuszczają ciepło oraz nie wypaczają się ani nie rozsychają pod wpływem temperatury z ogrzewania, dzięki czemu podłoga zachowuje swój piękny, wyjątkowy wygląd przez wiele lat.

Ogromną zaletą jest to, że sami produkujemy półfabrykaty w swoim innowacyjnym tartaku, co gwarantuje wysoką jakość podłóg. Precyzyjne ich wykonanie oraz wysokiej jakości surowiec selekcjonowany przez nas to podstawa perfekcyjnego produktu. Proszę wspomnieć o naszej technologii wykańczania parkietów, mamy najwcześniejszą fabrykę w Polsce, technologia zaprojektowaną tylko dla nas, co przekłada się oczywiście na jakość produktów. Dużą zaletą jest nasza paleta barw wywodząca się z kolebki designu – Włoch, to nas wyróżnia od konkurencji, niepowtarzalność wybarwień.

W jakich wnętrzach najlepiej układać parkiet dwuwarstwowy?

Parkiet dwuwarstwowy można bez obaw układać w niemal każdego rodzaju pomieszczeniach – jedynym potencjalnym wyjątkiem są łazienki, choć przy odpowiedniej dozie dbałości o podłogę i w takim wnętrzu deski warstwowe mogą być użytkowane. Bez najmniejszego problemu natomiast parkiet dwuwarstwowy może być układany w salonach, pokojach czy kuchniach. Odpowiednio zadbany będzie cieszył oko przez lata.

Stylistycznie wiele zależy od sposobu wykończenia parkietu. Wspomniana wcześniej marka Kaczkan oferuje na przykład między innymi szczotkowanie, frezowanie, wędzenie i termowanie  czy efekt piły, co w połączeniu z szeroką paletą możliwych wybarwień daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Parkiet dwuwarstwowy to nowoczesne oraz uniwersalne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w każdego rodzaju wnętrzach – od ciepłych, rustykalnych kuchni, przez eleganckie salony aż po wielkie, loftowe przestrzenie o charakterze industrialnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here