Instalacje kontrolowane

Nieprzewidziany wyciek wody lub oleju, przekroczenie granicznych wartości poziomu cieczy w zbiorniku czy zbyt niskie ciśnienie medium w instalacji grzewczej, solarnej lub olejowej? Jak zapobiegać takim niepożądanym sytuacjom? Z pomocą przychodzą nowoczesne systemy monitorujące przez 24h na dobę pracę i szczelność domowych instalacji – proste i bezpieczne.

Instalacje kontrolowane

Innowacyjny, bezprzewodowy system nadzoru instalacji budynku AFRISOLab oparto na radiowej technologii przesyłu danych EnOcean. Rozwiązanie to, przeznaczone do automatyzacji budynku, umożliwia sterowanie i kontrolę urządzeń systemu ogrzewania i wody użytkowej, instalacji solarnych, systemów magazynowania oleju oraz wielu innych elementów. Inteligentny system obejmuje stały monitoring zamontowanej w domu instalacji oraz niezwłoczne informowanie o ewentualnych awariach czy wyciekach (np. przy pralce, zmywarce, zaworach itp.), zapewniając domownikom komfort i bezpieczeństwo. Wszelkie komunikaty są przekazywane zaraz po wykryciu za pośrednictwem darmowej aplikacji AFRISOlab, która może być zainstalowana na smartfonie lub tablecie. Wszelkie parametry pracy instalacji i stany urządzeń mogą być wyświetlane na dowolnym ekranie lub telewizorze.

Wykorzystanie technologii EnOcean daje nieograniczone możliwości rozbudowy systemu, pozwalając na samodzielny dobór modułów, dostosowany do aktualnych i przyszłych potrzeb użytkowników. Ponadto, technologia EnOcean działa przy niezwykle niskim zużyciu energii, którą czerpie z paneli słonecznych. Wprowadzenie systemu na rynek polski planowane jest na ten rok.

REKLAMA


Link do filmiku obrazującego pracę systemu:
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=m2YRzHiPD8c#

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *