Nowe termostatyczne zawory ATM

Zawory mieszające ATM zapewniają stałą temperaturę wody na wyjściu z zaworu (ustawianą w zakresie 20÷43°C lub 35÷60°C) i zapobiegają oparzeniom w instalacjach ciepłej wody użytkowej.

Nowe termostatyczne zawory ATM

Najczęściej wykorzystuje się je wszędzie tam, gdzie niezbędna jest ochrona przed poparzeniem oraz wskazana jest szybka reakcja na zmiany temperatury i ciśnienia cieczy. Z powodzeniem stosuje się je do regulacji temperatury ciepłej wody dostarczanej do baterii umywalkowych i prysznicowych. Mogą być także elementem instalacji ogrzewania podłogowego, gdzie zastępują kosztowne układy regulacji.

Należące do rodziny ProControl termostatyczne zawory mieszające ATM uzupełniono o cztery nowe modele, których cechą charakterystyczną jest jeszcze większy współczynnik przepływu Kvs: 3,2 m3/h oraz 4,2 m3/h. Oznacza to możliwość zastosowania ich w rozbudowanych instalacjach umieszczonych np. w obiektach użyteczności publicznej takich jak: szkoły, urzędy, baseny itp. Zmianie uległ także wygląd korpusu i pokrywki zabezpieczającej. Powiększenie gamy produktów ATM ProControl ułatwia również w znacznej mierze dobór odpowiedniego przyłącza (od 3” do 1 1”).

REKLAMA


Ponadto, w nowych zaworach zachowano wszystkie zalety poprzednich modeli ATM: łatwy i wygodny montaż, precyzyjną nastawę oraz brak potrzeby konserwacji i dodatkowej obsługi.

www.afriso.pl

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Najnowsze