Inteligenta bateria kuchenna

Dom inteligentny to pojęcie bardzo szerokie i jednocześnie przyszłościowe. Tworzenie systemów sterujących wszystkimi funkcjami budynku do duża inwestycja i jeszcze większe wyzwanie projektowe. Dlatego warto się wspierać pojedynczymi rozwiązaniami, które podniosą komfort życia i pomogą w oszczędzaniu energii. Jednym z takich urządzeń może być inteligentna bateria kuchenna Oras Optima wprowadzona niedawno do sprzedaży.

Inteligenta bateria kuchenna

Produkty z linii Optima zostały zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić wygodne i ekologiczne użytkowanie. Uruchamia się ja na dwa sposoby. Pierwszy z nich – ręczny – uruchamia wodę poprzez uchwyty do zimnej i ciepłej wody. Nie przez przypadek je rozdzielono. Badania wskazują, że właśnie podczas przygotowywania posiłków często potrzebna jest tylko zimna woda i w takich sytuacjach baterie jednouchwytowe nie zawsze zdają egzamin. Druga metoda uruchomienia strumienia wody jest bezdotykowa i wykorzystuje wbudowany sensor. Ta opcja jest szczególnie przydatna podczas prac kuchennych brudzących dłonie. Woda o optymalnej temperaturze (wcześniej ustawionej zgodnie z potrzebami użytkowników) wyleci z kranu po przysunięciu do niego dłoni. Elektroniczne sterowanie wodą pozwoli zaoszczędzić zarówno wodę jaki i energię.

Inteligenta bateria kuchenna

Ten model baterii wyposażony jest w wysoką na 29,4 cm obrotową wylewkę. Jej kąt obrotu ustawiony jest fabrycznie na 120° ale równie dobrze może być zmieniony na 60 lub 80°. Jeśli to konieczna można również unieruchomić kran.

REKLAMA


Baterię można nabyć z elektronicznym wyświetlaczem (wskazującym temperaturę) i systemem ostrzegania przed zbyt gorącą wodą lub bez tych dodatków. Dodatkowymi inteligentnymi rozwiązaniami w tym produkcie są: dioda pokazująca poziom zużycia baterii zasilającej wylewkę i blokada fotokomórki przydatna przy czyszczeniu kranu.

 

 

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *