Inteligentne sterowanie powietrznymi pompami ciepła SAS VESTA

Nowoczesne pompy ciepła muszą być wyposażone w intuicyjny system sterowania, który maksymalnie ułatwi użytkownikowi korzystanie z urządzenia.

Inteligentne sterowanie powietrznymi pompami ciepła SAS VESTA
Fot. 1. Regulator PLUM ecoTRONIC 200

Pompy ciepła SAS VESTA w standardzie posiadają regulator ecoTRONIC 200, który został opracowany w celu znaczącego zwiększenia wydajności powietrznych pomp ciepła. Regulator z możliwością sterowania pogodowego posiada ekran dotykowy, na którym w sposób jasny i czytelny wyświetlane są ikony i edytowalne parametry, zgrupowane na dynamicznym schemacie instalacji hydraulicznej. W swojej podstawowej konfiguracji urządzenie to może sterować dwoma obiegami grzewczymi. Regulator ecoTRONIC 200 dokonuje pomiarów temperatury i ciśnienia sprężonego, jak też rozprężonego czynnika roboczego. Urządzenie wykorzystuje odczyty wartości temperatury zewnętrznej w celu określenia, jakie w danym momencie występuje zapotrzebowanie na ciepło w ogrzewanym budynku. Urządzenie posiada też funkcję zabezpieczającą parownik przed zamarzaniem. Jest ona oparta na odczycie temperatury z czujnika, który zamontowano w parowniku. Najważniejszą cechą regulatora jest to, że jego funkcje sterujące oparte są w całości na algorytmach predykcyjnych, przez co możliwe stało się znaczące zwiększenie efektywności pompy ciepła. Podczas pracy urządzenia zastosowane algorytmy optymalizują w czasie rzeczywistym i w sposób ciągły zapotrzebowanie pompy ciepła na energię, przez co użytkownik oszczędza na kosztach pracy pompy zarówno w czasie sezonu grzewczego, jak też poza nim.

REKLAMA

Jeden regulator – trzy konta

Moduł internetowy ecoNET pozwala na zdalny dostęp nie tylko użytkownikowi, ale także producentowi pomp ciepła oraz instalatorowi poprzez komputer PC, tablet czy też smartfon. Dla urządzeń mobilnych przygotowano specjalną aplikację do obsługi regulatora z modułem internetowym. Za sprawą tego modułu producenci pomp ciepła, jak też instalatorzy mają możliwość korzystania z dedykowanych kont i poziomów dostępu, dzięki którym można w pełni ustawiać i kontrolować każdy parametr i funkcję bez konieczności fizycznego delegowania serwisantów do miejsca, gdzie dane urządzenie jest zainstalowane. Po tym, jak moduł internetowy zostanie podłączony do regulatora, oprogramowanie umożliwi stworzenie różnych kont użytkowników. Konto podstawowe jest przeznaczone dla użytkowników końcowych, przez co taki użytkownik nie ma możliwości dostępu do ustawień serwisowych i producenckich danego regulatora. Drugim typem konta jest konto instalatora, gdzie zapewniono możliwość dostępu do ustawień serwisowych dla instalatorów czy pracowników serwisu. Trzecim i najbardziej rozbudowanym kontem jest konto producenta pomp ciepła, które zapewnia nieograniczony dostęp do regulatora i edycje wszystkich parametrów.

Zdalne sterowanie pompą ciepła

Inteligentne sterowanie powietrznymi pompami ciepła SAS VESTA
Fot. 2. Powietrzna pompa ciepła Vesta pracująca na czynniku R290

Moduł internetowy ecoNET300 umożliwia zdalny dostęp do regulatora za pośrednictwem komputera, tabletu czy telefonu komórkowego. Użytkownik ma możliwość edycji parametrów podstawowych oraz serwisowych regulatora mających wpływ na pracę kotła oraz całej instalacji grzewczej. Z punktu widzenia użytkownika, przejrzysta wizualizacja historii pracy kotła oraz instalacji grzewczej w postaci wykresów jest dodatkowym atutem. Użytkownik ma również do dyspozycji intuicyjną aplikację mobilną, w której może uzyskać dostęp i dostosować podstawowe i najważniejsze parametry. Aplikacja oferuje bezpośredni podgląd historii temperatur otoczenia z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu.

SAS jako polski producent pomp ciepła gwarantuje wsparcie na każdym etapie inwestycji, począwszy od doradztwa, poprzez montaż, codzienną eksploatację oraz serwis urządzeń. Oferowane pompy ciepła będą służyć przez długie lata i spełniają najbardziej restrykcyjne normy i standardy, bez obaw o ich wycofanie – jak to może się stać w przypadku pomp ciepła wykorzystujących gazy fluorowane (np. R410A). VESTA objęta jest 24 – miesięczną gwarancją, która może zostać wydłużona aż do 5 lat, poprzez coroczne przeglądy wykonane przez serwis SAS, a dla instalatorów przewidziano serię szkoleń oraz atrakcyjny Program Partnerski.

Anna Pawłowska
ZMK SAS SP. Z.O.O.
sas.busko.pl

«
»

Dodaj komentarz