Idealny system grzewczy

Na dobry system grzewczy, składa się wiele elementów. Częścią tego systemu są grzejniki oraz ogrzewanie podłogowe. Obecnie konsumenci mogą wybierać z szerokiej gamy produktów w tej kategorii. Zwracają uwagę przede wszystkim na trwałość, wydajność i energooszczędność, ale względy estetyczne i łatwość dopasowywania grzejników do wnętrza, również odgrywają bardzo ważną rolę. Firma Diamond, jako lider z 25 letnim doświadczeniem, oferuje swoim klientom duży wybór bardzo różnych typów grzejników: stalowe, aluminiowe czy łazienkowe. Dodatkowo klient decydując się na zakup, może być pewien, że w jednym miejscu znajdzie też wszystkie akcesoria, takie jak wieszaki, rozdzielacze czy zawory, a w razie pytań, może liczyć na doskonałe wsparcie posprzedażowe.

Idealny system grzewczy

Grzejnik stalowy czy aluminiowy?

Przed tym wyborem staje każdy, kto właśnie się urządza lub przeprowadza remont. Gdy już zdecydujemy się na zakup, pamiętajmy, by zwracać uwagę na funkcjonalność, jakość wykonania, długość gwarancji oraz wydajność cieplną. Od tego zależeć będzie nasz komfort.

Grzejniki stalowe Diamond zaprojektowane są tak, aby idealnie współpracowały z instalacją niskotemperaturową. To redukuje nasz wpływ na środowisko naturalne i pozwala wykorzystywać źródła energii odnawialnej.

Idealny system grzewczy

Grzejniki stalowe zbudowane są z płaskiej płyty czołowej i dwóch płyt profilowanych. Dzięki zastosowaniu wkładki termostatycznej marki Heimeier, znacznie obniżają się koszty eksploatacji. To rozwiązanie pozwala również na ustalenie nastawy wstępnej i odpowiednie wyregulowanie zakresu pracy grzejnika.

Aby nadać grzejnikom elegancki wygląd i wyjątkową trwałość, na ostatnim etapie pokrywane są proszkiem antystatycznym i wypalane w temperaturze 200*C. Co ważne, do montażu grzejników wykorzystywane są doskonałej klasy polskie wieszaki. Decydując się na nie, możemy być pewni, że nasza instalacja będzie trwała i będzie nam służyć długie lata.

Jeśli wybierzemy do naszego mieszkania, czy domu grzejniki aluminiowe, od razu zauważymy, że nagrzewają się one szybciej niż ich stalowe odpowiedniki, są również dużo lżejsze i odporne na korozję. Można je stosować w instalacjach otwartych oraz zamkniętych. To wybór dobry do dużych przestrzeni, ze względu na łatwość nagrzewania się oraz łatwość montażu. Tak jak i pozostałe rodzaje grzejników Diamond, umieszczone są w wygodnych, praktycznych opakowaniach, które skonstruowane są tak, by w razie potrzeby można było pozostawić ich elementy na zamontowanym grzejniku. Dzięki temu, gdy prace remontowe lub wykończeniowe jeszcze trwają, możemy zabezpieczyć grzejniki przed zabrudzeniami czy zadrapaniami.

Odrębną grupą grzejników Diamond, są grzejniki łazienkowe. Taki grzejnik, to ważny element dekoracyjny, ale ma też zastosowanie praktyczne, bo dzięki swojej budowie, pozwala nam na przykład wysuszyć ręczniki. Tu, jak przy innych produktach, warto zainwestować w elementy wysokiej jakości, aby służyły nam przez lata. Musimy też wziąć pod uwagę metraż pomieszczenia czy jego wilgotność, a nawet to, czy posiada okno. Wszystko to, aby odpowiednio dobrać moc grzewczą naszego grzejnika. Grzejniki łazienkowe wykonane są z odpornej na korozję stali, malowane proszkowo i podłączane są do sieci C.O.

Idealny system grzewczy

Cały proces produkcyjny grzejników Diamond przebiega na nowoczesnych liniach produkcyjnych marki LEAS. Regularnie zlecamy również badania mocy cieplnej – przeprowadzane są one w polskich i niemieckich akredytowanych laboratoriach, zgodnie z normą europejską EN 442-1:2014. Dodatkowym dowodem na bezpieczeństwo produktów jest potwierdzona solidność ich mocowania. Tu przeprowadzone zostały badania nośności – ich potwierdzeniem jest Krajowa Ocena Techniczna wydana przez ITB.

A może ogrzewanie podłogowe?

Idealny system grzewczy

Ogrzewanie podłogowe staje się coraz popularniejszym trendem w budownictwie. To nie zaskakuje, biorąc pod uwagę, jakie korzyści ze sobą niesie. Z pewnością jest energooszczędne, i odczujemy to już przy pierwszych rachunkach. W odróżnieniu od grzejników, rury w ogrzewaniu podłogowym, nie muszą nagrzewać się do wysokich temperatur, aby nagrzać pomieszczenie. Dają świetne efekty przy nagrzaniu do około 30 stopni Celsjusza, czyli dwa razy mniej, niż temperatura grzejników. Dodatkowo, temperatura rozkłada się równomiernie, a to daje duży komfort domownikom. Co ważne, najwyższa temperatura jest przy samej podłodze i ochładza się wraz z kolejnymi centymetrami wysokości. To sprawia, że nie oddychamy gorącym, suchym powietrzem, a w powietrzu nie unosi się kurz. Ma to zbawienny wpływ na nasz organizm. Ogrzewanie podłogowe współpracuje z niskotemperaturowymi źródłami ciepła, takimi jak kotły kondensacyjne, pompy ciepła wspomagane fotowoltaiką czy kolektory słoneczne.

Jeśli zainstalujemy takie ogrzewanie z użyciem dobrego systemu rur, jak na przykład System PEX, możemy być pewni, że przez następne wiele lat, nie musimy się o nic martwić. System PEX składa się z dobrej jakości rur wielowarstwowych z polietylenu usieciowanego z warstwą aluminium PE-X/AL./ PE-X, które posiadają bardzo wysoki współczynnik przewodzenia ciepła, wynoszący 0,45 W/(mK). Instalacja wykonana w systemie Diamond PEX, pracuje bardzo cicho. Posiada też certyfikaty instytutów w Polsce, Hiszpanii i Słowacji oraz ISO 9001.

Akcesoria, akcesoria, akcesoria…

Idealny system grzewczy

Bez odpowiednich akcesoriów, nawet najlepszy grzejnik, czy system ogrzewania podłogowego nie będzie spełniał dobrze swojego zadania.

W ofercie Diamond, do każdego produktu i rozwiązania przynależy cała gama akcesoriów, potrzebnych do pełnej instalacji. Są to zawory mieszające, wieszaki, sprzęgła hydrauliczne, złączki i rozdzielacze z mosiądzu i stali nierdzewnej, rury czy nawet energooszczędne pompy cyrkulacyjne, które pozwalają na efektywne zarządzanie ciepłem w domu. Ma to duży wpływ na rachunki i komfort użytkowania. Zastosowanie takiej pompy pozwala na oszczędność nawet do 80% energii elektrycznej, umożliwia automatyczne sterowanie różnicą ciśnienia, poprzez regulację obrotów i dostosowywanie ich do zapotrzebowania.

Taki asortyment rozwiązań sprawia, że możemy w pełni wykorzystać potencjał naszych produktów i systemów.

Warto, podczas zakupu, zwracać uwagę, jakie wsparcie oferuje producent danego urządzenia.

www.diamond.pl

Poprzedni artykułJak zwiększyć wydajność fotowoltaiki?
Następny artykułInteligentne sterowanie powietrznymi pompami ciepła SAS VESTA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here