Jak postawić garaż blaszany?

Garaże blaszane cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Wynika ona z jednej strony z atrakcyjnych cen tego typu rozwiązań, a z drugiej łatwości ich montażu oraz uniwersalności zastosowania. Jednak wiąże się z nimi również kilka pytań. Czy wiesz, ile kosztuje garaż metalowy? Jak urządzić garaż blaszany? A może interesują Cię garaże dwustanowiskowe metalowe? W tym artykule dowiesz się z czym wiąże się budowa blaszaka!

jak postawic garaz blaszany1 - Jak postawić garaż blaszany?

Garaże blaszaki mogą służyć nie tylko za miejsce do parkowania samochodu, ale również jako pomieszczenia gospodarcze, przydomowe warsztaty, a nawet magazyny. Sprawdźmy, co należy zrobić, aby taki obiekt szybko pojawił się na posesji i służył Ci na przestrzeni wielu lat. Wbrew pozorom jego postawienie wcale nie jest skomplikowane!

Garaż blaszany na samochód – jakie wymagania powinien spełnić?

Zanim zdecydujesz się na to, by postawić garaż blaszany, powinieneś dowiedzieć się wszystkiego o formalnościach. Wszelkie wytyczne dotyczące budowy tego rodzaju obiektów znajdują się w Artykule 29 Ustawy Prawo Budowlane – zgodnie z jego treścią, do postawienia blaszaka nie jest wymagane specjalne pozwolenie, a jedynie zgłoszenie do starosty lub prezydenta miasta na 30 dni przed rozpoczęciem prac. Należy jednak spełnić dwa wymagania:

  • blaszak garaż musi mieć powierzchnię nie większą niż 35 m2;
  • na powierzchni działki 500 m2 można postawić dwa garaże blaszaki.

W innych przypadkach niezbędne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę, jednak – zwłaszcza w przypadku prywatnych posesji i garaży na samochód – zwykle nie będzie ono wymagane.

Tymczasowe postawienie garażu blaszanego

W sytuacji, gdy nie wiesz, w jakim miejscu postawić garaż blaszany albo chcesz sprawdzić jego przydatność, również nie potrzebujesz specjalnego pozwolenia. Tymczasowe postawienie blaszaka jest możliwe w dowolnym momencie i wymaga jedynie zgłoszenia. Pamiętaj jednak, że po upływie 180 dni należy postarać się o pozwolenie na budowę – oczywiście tylko w sytuacji, gdy obiekt posiada powierzchnię większą niż 35 m2.

Czym ocieplić garaż blaszany od wewnątrz?

Oprócz kwestii formalnych i tych związanych z samym postawieniem garażu blaszanego, warto także zastanowić się nad kwestią jego ocieplenia. Zdecydowanie prostszym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób mniej doświadczonych, będzie wykonanie go od wewnątrz. Najlepiej w tym celu zastosować styropian albo wełnę mineralną – są to materiały stosunkowo niedrogie, które łatwo zamontować i które nie wymagają skomplikowanych prac.

Polecamy materiały o grubości od 3 do 5 cm, które można przymocować za pomocą specjalnego kleju albo pianki montażowej. Aby efekt spełniał Twoje oczekiwania na przestrzeni wielu lat, powinieneś zadbać o to, by arkusze materiału szczelnie do siebie przylegały i by powierzchnia, na którą przyklejany jest styropian lub wełna mineralna, została odpowiednio oczyszczona i wysuszona.

Jak urządzić garaż metalowy tzw. blaszak?

Kolejną istotną kwestią, mającą wpływ na funkcjonalność garażu, jest jego odpowiednie urządzenie. Będzie to niezbędne zwłaszcza w sytuacji, gdy ma on służyć nie tylko jako miejsce dla Twojego samochodu. Nad kwestią zagospodarowania przestrzeni najlepiej zastanowić się jeszcze przed montażem garażu – warto przemyśleć przede wszystkim miejsce na narzędzia, opony, wszelkiego rodzaju środki do mycia czy smary oraz inne pojazdy, takie jak rowery.

Aby garaż blaszany został urządzony w odpowiedni sposób, warto przemyśleć czy zmieści się w nim jeszcze jakiś stolik lub regał, a także wybrać odpowiednią bramę i jej umiejscowienie – najpopularniejsze są te podnoszone, które nie zajmują potrzebnego miejsca i zapewniają komfort otwierania oraz zamykania garażu, oraz najprostsze klasyczne dwuskrzydłowe.

Jak przygotować podłoże pod garaż blaszany?

Czas przejść do najważniejszej kwestii, a więc stawiania garażu blaszanego. Jak się okazuje, o tę kwestię nie musisz się martwić – specjaliści naszej firmy zadbają o montaż obiektu, przeprowadzając wszelkie prace sprawnie i profesjonalnie. Ty jesteś odpowiedzialny jedynie za przygotowanie podłoża pod garaż blaszak, który jeśli nie z betonu to powinien być odpowiednio wyrównany i wypoziomowany – jak zrobić to prawidłowo?

Polecamy szczególnie dwie najprostsze opcje – przygotowanie wylewki betonowej albo fundamentu. W przypadku braku doświadczenia albo niezbędnych narzędzi, wystarczy nawet ułożenie płyt chodnikowych w każdym z czterech rogów – to umożliwia złożenie typowego garażu 3×5. Wykorzystanie kilku bloczków betonowych albo wylanie w kilku punktach betonowych stóp to również czynności nieskomplikowane, a zapewnią stabilne i twarde podłoże dla garażu, dzięki czemu po prawidłowym zakotwieniu będzie on spełniał swoje zadanie na przestrzeni wielu lat.

Pamiętaj! Jeżeli chcesz uniknąć niepotrzebnych problemów, do przygotowania podłoża pod garaże metalowe zatrudnij firmę budowlaną. W ten sposób niewielkim kosztem zapewnisz sobie wysokiej jakości podłoże i zaoszczędzisz sporo czasu.

Jeśli nie wiesz na co się zdecydować skontaktuj się z nami, chętnie doradzimy.

Jak przymocować garaż blaszany do podłoża?

Ostatnia kwestia dotyczy tego, jak mocować blaszane garaże. Najlepiej w tym celu zastosować specjalne kotwy do betonu (trzpieniowe). Wystarczy wywiercić otwory i przymocować kotwy, co zajmuje niewiele czasu. Co więcej, takie rozwiązanie jest o tyle komfortowe, że w przyszłości możliwe będzie np. odkręcenie kotwy i zmienienie położenia .

jak postawic garaz blaszany2 - Jak postawić garaż blaszany?

Jak zamówić garaż?

Jeżeli interesują Cię blaszak, który nie tylko stanie się funkcjonalnym miejscem na samochód albo pomieszczeniem gospodarczym, ale również będzie ozdobą Twojej posesji, warto skorzystać z konfiguratora garaży, który dostępny jest na naszej stronie internetowej.

Dzięki temu w kilku krokach ustalisz interesujące Cię parametry garażu, takie jak:

  • liczba miejsc (polecamy zarówno garaże dwustanowiskowe, jak i pojedyncze);
  • rodzaj blachy – od ocynkowanej ogniowo, przez powlekaną, aż do imitacji drewna;
  • rodzaj dachu (jedno- lub dwuspadowy);
  • rodzaj bramy uchylnej i drzwiczek;
  • otwory okienne;
  • dodatkowa szerokość lub drzwiczki.

Oczywiście w naszej ofercie znajdziesz bardzo dużą różnorodność rozwiązań, dlatego też w przypadku niestandardowych zamówień możesz skontaktować się z naszym specjalistą i przedstawić mu swoje potrzeby. Zapewniamy indywidualne dopasowanie garażu blaszanego do Twoich potrzeb – działamy w kilku województwach, a w zakładce kontakt znajdziesz numery telefonów do każdego z oddziałów. Proces zamawiania garażu jest szybki i bezproblemowy – sprawdź i ciesz się wymarzonym rozwiązaniem na swojej posesji!

Jak kształtuję się ceny na garaże blaszane?

Co sprawia, że warto postawić na garaż blaszany? Cena! Jak się okazuje, jest to rozwiązanie niedrogie, stanowiące znakomitą, tańszą alternatywę dla obiektów murowanych. Już kwota 2-3 tysięcy złotych wystarczy, aby zyskać rozwiązanie funkcjonalne, trwałe i niezwykle eleganckie. Zapraszamy do sprawdzenia wspomnianego konfiguratora albo bezpośredniego kontaktu – specjalista dokona indywidualnej wyceny i zapewni Ci atrakcyjne ceny garaży blaszanych.

Artykuł Partnera

test
Poprzedni artykułGdzie zamontować drzwi szklane?
Następny artykułWykroplenie wody w instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here