Jak przymocować listwy przypodłogowe MDF?

  Do zamaskowania szczeliny dylatacyjnej, która powstaje między posadzką a ścianą, wykorzystywane są specjalne listwy przypodłogowe. Szczególną popularnością cieszą się produkty wykonane z płyty MDF. Sprawdź, w jaki sposób je zamontować, by wytrzymały próbę czasu.

  jak przymocowac listwy przypodlogowe mdf - Jak przymocować listwy przypodłogowe MDF?

  Listwy przypodłogowe MDF – czy warto?

  Do największych zalet omawianych produktów należy ich wysoka odporność na wpływ wilgoci. Produkowane są bowiem z laminowanej płyty pilśniowej, która nie wymaga specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Co więcej, jej twarda konstrukcja sprawia, że jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne. Z tego też względu zalecane są niemal do każdego pomieszczenia.

  To jednak nie wszystko. Nie można zapominać również o tym, że listwy przypodłogowe gwarantują niezwykle prosty montaż, z którym poradzą sobie nawet osoby bez specjalnego doświadczenia. Nic więc dziwnego, że są one tak popularne. Jeśli szukasz produktów wysokiej jakości, sprawdź ofertę dostępną pod tym adresem – https://www.golddoor.pl/pl/menu/listwy-przypodlogowe-1360.html. W sklepie proponowane są zarówno niskie, jak i wysokie listwy przypodłogowe. Wiele z nich zawiera specjalne wyżłobienia, w których ukryjesz kable.

  Listwa przypodłogowa klejona

  Najprostszy sposób montażu listew polega na użyciu dedykowanego kleju. Zanim jednak to nastąpi, warto dokładnie przeanalizować wszystkie informacje znajdujące się na opakowaniu. Producenci umieszczają tam nie tylko przydatne wskazówki, ale także sposoby użycia produktu. Na co w szczególności zwrócić uwagę?

  • Czy listwy przypodłogowe MDF powinny być przyklejane na gorąco czy zimno? Pierwsza metoda zalecana jest wówczas, gdy na ścianie znajdują się liczne krzywizny.
  • Kiedy listwę należy przykleić do ściany? W przypadku niektórych klejów trzeba zrobić to od razu po aplikacji. Oferowane są również produkty działające dopiero po pewnym czasie.
  • W jaki sposób wygląda aplikacja kleju? Chodzi o to, czy powinien być nakładany punktowo czy pasmowo.

  Montaż dodatkowo ułatwiają listwy przypodłogowe MDF, które po zewnętrznej stronie zawierają specjalne frezowania pod klej. Zdecydowanie zwiększają one też przyczepność listwy do ściany. Sama powierzchnia, przed przymocowaniem listwy, powinna zostać dokładnie oczyszczona.

  Listwa przypodłogowa na klamerkach

  Odpowiednio dobrany klej gwarantuje dobrą przyczepność i wytrzymałość. Problem pojawi się jednak wówczas, gdy po kilku latach zechcesz listwy ściągnąć. Dojść może bowiem wtedy do uszkodzenia struktury ściany.

  Jeśli chcesz uniknąć takiej sytuacji, postaw na specjalne systemy montażowe. Składają się one przeważnie z klamerek, zwanych również zaczepami, które trzeba przytwierdzić do ściany przy użyciu kołków. Nacięcia na wewnętrznej stronie listwy umożliwiają jej osadzenie na kołkach. W podobny sposób wykorzystywane są także metalowe szyny montażowe.

  Z jednej strony zyskujesz niewidoczne mocowanie, a z drugiej możliwość łatwego zdjęcia listwy, bez obawy o uszkodzenie ściany. Zanim jednak zdecydujesz się na klamerki bądź szyny, sprawdź, czy pasują one do zakupionej przez Ciebie listwy. Producenci proponują bowiem różne rozwiązania.

  Listwy przypodłogowe drewniane to dobry wybór w praktycznie każdym wnętrzu. Doskonale komponują się z różnymi kolorami ścian i rodzajami posadzek. Co ważne, ich montaż jest stosunkowo prosty, dlatego nie powinien zabrać Ci zbyt dużo czasu. Oczywiście pod warunkiem, że skorzystasz z dobrej jakości kleju bądź odpowiednio dobranego systemu montażowego.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here