Wynajem powierzchni magazynowej. Jak wybrać odpowiedni magazyn lub halę?

  Dla wielu przedsiębiorców istotną kwestią jest wybór odpowiedniej powierzchni magazynowej, aby prowadzić działalność gospodarczą. Wybór nie należy do najłatwiejszych. Na co należy zwrócić uwagę?

  wynajem powierzchni magazynowej jak wybrac odpowiedni magazyn lub hale 1024x540 - Wynajem powierzchni magazynowej. Jak wybrać odpowiedni magazyn lub halę?

  Magazyn jest miejscem, które służący do przechowywania towarów na wyodrębnionej przestrzeni. Ze względu na rozwiązania budowlane wyróżnić można magazyny otwarte (na przykład place składowe), półotwarte (na przykład szopy, wiaty), zamknięte (na przykład parterowe, wielokondygnacyjne) oraz specjalne (na przykład chłodnie). Podstawowa klasyfikacja obejmuje rozróżnienie powierzchni magazynowych klasy A oraz B. Obiekty klasy A wybudowane zostały po 1995 roku. Znajdują się w pobliżu drogi ekspresowej bądź autostrady, a na ich terenie jest parking i plac manewrowy. Tej klasy budynki charakteryzują się określonymi parametrami związanymi z wysokością składowania, a także całkowitą powierzchnią. Obiekty klasy B są starsze i w większości niedostosowane do potrzeb nowych przedsiębiorstw. Wybór odpowiedniego magazynu lub hali do wynajęcia jest ściśle związany z branżą i preferencjami firmy. Przeglądając magazyny do wynajęcia, warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak: lokalizacja, cena, powierzchnia, warunki przechowywania, wyposażenie i przeznaczenie magazynów.

  Wybór magazynu do wynajęcia a lokalizacja

  Aby uniknąć nadprogramowych kosztów, należy wybrać magazyn znajdujący się możliwie najbliżej siedziby danej firmy. Duże miasta są przepełnione, dlatego też większość magazynów do wynajęcia usytuowanych jest na obrzeżach metropolii. Jedną z niewielu zalet obiektów klasy B jest bliska odległość od centrum. Jednakże dotarcie do takich budynków może być utrudnione przez częste korki. Ważnym aspektem w kwestii lokalizacji jest także infrastruktura drogowa. Bez wątpienia, dogodny dojazd do magazynu zagwarantuje sprawne funkcjonowanie firmy.

  Cena magazynu i hali do wynajęcia

  Cena magazynu do wynajęcia powinna być sprawą drugorzędną. Często lepiej zapłacić więcej i mieć w zamian wyższy standard budynku. Z reguły, koszt wynajmu nowszego obiektu jest wyższy niż w przypadku starszych budynków, ale na cenę wpływa również lokalizacja. Mniejszy czynsz zapłacimy, wybierając magazyn do wynajęcia na obrzeżach miasta. Dużo zależy także od metrażu i wyposażenia hali magazynowej.

  Całkowita powierzchnia magazynu do wynajęcia 

  Powierzchnia hali do wynajęcia powinna być dostosowana do aktualnych oraz przyszłych potrzeb firmy. Należy oszacować ilość miejsca, która będzie konieczna do składowania towarów. Zwłaszcza jeśli będą to produkty wielkogabarytowe. Odpowiednia ilość miejsca zagwarantuje sprawny oraz szybki  załadunek i rozładunek. Wybierając magazyn, trzeba również wziąć pod uwagę plany rozwoju przedsiębiorstwa, ponieważ w innym przypadku będziemy zmuszeni w przyszłości do tego, aby wynająć kolejny obiekt.

  Warunki przechowywania

  Wybór odpowiedniego magazynu do wynajęcia powinien być w dużej mierze uzależniony od towarów, które będą w nim składowane. Odpowiednia temperatura oraz wilgotność może być kluczowa dla niektórych produktów. Dotyczy to przede wszystkim żywności. Przechowywane towary powinny zachowywać wysoką jakość, tak by nie spadła ich wartość rynkowa.  

  Wyposażenie hali do wynajęcia

  Decydujące przy wyborze magazynu do wynajęcia powinno być wyposażenie. Większość nowoczesnych obiektów zaopatrzona jest w odpowiednie maszyny i urządzenia, które zagwarantują efektywne użytkowanie hali. Jeśli jednak zdecydujemy się na wynajem magazynu, który nie jest wyposażony w należyte sprzęty, warto dokupić je we własnym zakresie. Dodatkowe pomieszczenia i doprowadzone media będą niewątpliwym atutem, a w przypadku przechowywania towarów różnego rodzaju, magazyn powinien być podzielony na sektory. Umożliwi to optymalne rozmieszczenie magazynowanych produktów.

  Dostosowanie lokalizacji, powierzchni oraz wyposażenia obiektu do potrzeb i wymagań firmy będzie kluczowe w niezawodnym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Zanim zdecydujemy się na wybór odpowiedniego magazynu, powinniśmy przeanalizować wszystkie wady i zalety budynku. Należy rozważyć oraz porównać dostępne możliwości, a następnie podjąć właściwą decyzję. Po wyborze idealnego magazynu do wynajęcia warto odpowiednio go zabezpieczyć poprzez montaż monitoringu i alarmu.

  UDOSTĘPNIJ
  Poprzedni artykułWszystko w jednym miejscu
  Następny artykułJak przymocować listwy przypodłogowe MDF?

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here