Jak wybrać lampę kryształową do salonu?

Salon wśród wielu osób zyskał miano serca domu. Oczywiście, nie bez powodu – to właśnie tutaj z reguły odbywają się wszystkie spotkania z przyjaciółmi i rodziną. Salon to także najchętniej wybierane wśród domowników miejsce do odpoczynku i relaksacji. Ponieważ pełni tak ważną funkcję, konieczny jest wybór odpowiedniego oświetlenia, aby każdy czuł się w nim bezpiecznie i komfortowo. Ostatnimi czasy coraz chętniej stawia się na lampy kryształowe do salonu. Tylko, jak wybrać właściwą?

Jak wybrać lampę kryształową do salonu?

Czym się kierować podczas wyboru lampy kryształowej?

Wybór kryształowej lampy powinien być przede wszystkim podyktowany specyfiką wnętrza. W pierwszej kolejności należy się skupić na metrażu salonu, aby dopasować odpowiedni rozmiar naszego oświetlenia. Zasada jest prosta – im większe pomieszczenie, tym lampa kryształowa również powinna być większa. 

Przestronne, wysokie salony bez problemu mogą sobie pozwolić na model o średnicy 70 cm, a nawet i więcej. Z kolei w mniejszych pomieszczeniach, gdzie meble zajmują znaczną część ich powierzchni, wybór tak dużej lampy może okazać się strzałem w kolano. W takim wypadku lepiej zdecydować się na mniejszy i skromniejszy egzemplarz, który również będzie stanowił świetną ozdobę, ale nie przytłoczy tak bardzo naszego salonu.

REKLAMA

Dobór lampy kryształowej do stylu salonu

Podczas doboru kryształowej lampy do salonu nie można zapominać o stylu, w jakim został on urządzony. Nie każde oświetlenie sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, dlatego warto tej kwestii poświęcić nieco więcej uwagi, by potem móc cieszyć oko gustownym i stylowym wnętrzem.

Bogato zdobione kryształowe lampy sufitowe sprawdzą się w salonach urządzonych zgodnie ze stylem klasycznym. Będą świetnie współgrać z wykwintnymi, drewnianymi meblami, jednocześnie nie tłumiąc ich uroku. Z kolei wnętrza nowoczesnepowinny postawić na bardziej współczesne rozwiązanie – takie jak kwadratowe lampy kryształowe. Są one idealne na standardy naszych czasów i bez problemu dopasują się do salonu urządzonego w tym stylu.Wnętrza glamour to synonim przepychu i blichtru, dlatego wskazane jest tutaj zastosowanie nietuzinkowych, efektownych lamp kryształowych, które nie tylko dodadzą blasku pomieszczeniu, ale będą stanowić także świetny dodatek, niekiedy najważniejszy punkt całej aranżacji.

Czy lampa kryształowa wystarczy do oświetlenia salonu?

Z reguły, wybierając model lampy kryształowej dostosowany rozmiarem do metrażu salonu, nie jest koniecznym uzupełnienie go o dodatkowe punkty świetlne. Nie oznacza to jednak, że jest to zabronione – wręcz przeciwnie, warto pokusić się wzbogacenie aranżacji kinkietami lub lampami ściennymi, by stworzyć bardziej przytulną atmosferę. Obecnie oferty producentów oświetlenia są bardzo mocno rozbudowane, dzięki czemu znalezienie modeli z elementami kryształowymi nie stanowi większego problemu. 

Zakup lampy kryształowej do salonu to decyzja na wiele długich lat. Nie warto więc podejmować jej pochopnie i poświęcić stosowną ilość czasu na wybór właściwego egzemplarza, który sprawdzi się w naszym wnętrzu. Pamiętajmy, by wybierać produkty wyłącznie od sprawdzonych producentów – tylko wtedy zyskamy pewność co do jakości naszej lampy kryształowej.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *