Jaki moduł i falownik wybrać? Przegląd najlepszych technologii w fotowoltaice.

Podejmując decyzję o montażu paneli fotowoltaicznych w domu czy w firmie, warto zastanowić się, jaka technologia dostępna obecnie na rynku najlepiej odpowiada naszym potrzebom. Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów w Europie w branży fotowoltaicznej, dlatego też ciągle pojawiają się na naszym rynku nowości z zakresu modułów fotowoltaicznych czy falowników. Jak wybrać technologię, która odpowiada naszym potrzebom?

Jaki moduł i falownik wybrać? Przegląd najlepszych technologii w fotowoltaice.

Moduły fotowoltaiczne dla domu i firmy

Ciężko zdecydować się na jednego producenta, który szczególnie wyróżnia się na rynku fotowoltaiki. Firmy prześcigają się we wprowadzaniu nowinek technologicznych, dlatego warto zagłębić się w temat przed dokonaniem wyboru i  przystąpieniem do montażu modułów fotowoltaicznych oraz falownika. Wybraliśmy najbardziej interesujące sprzęty na rynku, które wyróżniają się na tle konkurencji wydajnością oraz jakością.

Najbardziej znani producenci paneli fotowoltaicznych

Największymi producentami paneli fotowoltaicznych na świecie jest LG i Sharp. Te dobrze znane wszystkim firmy wyróżniają się wyjątkową kontrolą procesu produkcyjnego oraz gwarancją obejmującą sam produkt oraz jego wydajność. Ci producenci również coraz częściej stawiają na moduły w kolorze czerni, co spotyka się aprobatą klientów. Takie panele prezentują się na dachu elegancko i klasycznie. Firma Sharp kojarzy się przede wszystkim ze sprzętem RTV, lecz lata doświadczenia pozwoliły im stać się jednym z czołowych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie. Co najważniejsze, doświadczenie to idzie w parze z jakością, którą oferują. Sharp znajduje się w czołowej liście renomowanych producentów z branży fotowoltaicznej TIER 1. Oferowane przez nich moduły mają 330 W mocy, posiadają 15-letnią gwarancję produktową i aż 25-letnią gwarancję mocy!

REKLAMA

LG –  producent paneli fotowoltaicznych z 25 letnią gwarancją

LG to koncern znany z produkcji wysokiej jakości sprzętu elektronicznego firma, działa z powodzeniem również w branży fotowoltaicznej. Panele fotowoltaiczne LG nazywane są produktem premium. Charakteryzują się wysoką jakością oraz świetnym, wyróżniającym się designem. Co więcej, ich moduły osiągają moc 340 W! Pewny siebie i swojego produktu LG, daje aż 25-letnią gwarancję zarówno produktową jak i liniowego spadku mocy. Zwiększona wytrzymałość mechaniczna paneli fotowoltaicznych to pewność tego, że produkt posłuży nam przez wiele lat.

Najwięksi producenci modułów fotowoltaicznych

Kolejnymi uznanymi firmami w świecie fotowoltaiki to Jinko Solar, Exe Solar, Boviet, czy Ja Solar. Pracują one na certyfikowanych materiałach i cieszą się dzięki temu dużym uznaniem w branży.  Aby cieszyć się panelami fotowoltaicznymi przez długie lata, należy pamiętać, że przy ich wyborze należy kierować się przede wszystkim jakością, wydajnością oraz sposobem i szybkością montażu. Jinko Solar jest największym producentem modułów na świecie! Ponadto znajduje się na liście renomowanych producentów z branży fotowoltaicznej TIER 1. Ich autorski, specjalny wzór struktury na powierzchni ogniwa to sposób na wysoką sprawność również przy niskim nasłonecznieniu. Bycie największym producentem na świecie to z pewnością zasługa doskonałej relacji ceny do jakości. Boviet to kolejna na liście azjatycka firma zajmująca się produkcją paneli fotowoltaicznych. Wietnamski producent również jest na liście renomowanych producentów TIER 1. Nie oferują oni jednak tak długiej gwarancji produktu, jak konkurencja. Moduły fotowoltaiczne Boviet osiągają 330 W mocy, posiadają 12 lat gwarancji produktowej i ponad dwa razy dłuższą gwarancję i tolerancję mocy – 25 lat. Longi Solar z kolei oferuje sprawność modułów wynoszącą nawet 20,9%! Po 25 latach wciąż zachowują sprawność na poziomie 84,5% początkowej mocy. W porównaniu do deklaracji innych producentów to blisko 4% więcej! 

Na jakich producentów fotowoltaiki warto zwrócić jeszcze uwagę?

Aktualnie firma Longi Solar jest czwartym co do wielkości producentów modułów fotowoltaicznych na świecie. Jakość, którą oferuje pozwoliła mu znaleźć się na renomowanej liście TIER 1. Większość produktów fotowoltaicznych trafia do nas z krajów azjatyckich. Exe Solar jest jednym z wyjątków. Ich produkty dostarczane są na cały świat z północnej części Włoch. Moduły fotowoltaiczne Exe Solar wyróżniają się stabilnością dzięki wzmocnionej, produktowej aluminiowej ramie oraz długą gwarancją. Posiadają 15 lat gwarancji z możliwością jej przedłużenia do 20 lat. Zapewniona jest również aż 30-letnia liniowa gwarancja mocy oraz dodatnia tolerancja mocy dla wszystkich modułów.. Żadna inna firma nie oferuje aż tak długiej gwarancji mocy. Kolejnym producentem paneli fotowoltaicznych zasługującym na nasza uwagę jest firma Ja Solar,  druga co do wielkości firma na świecie produkująca moduły fotowoltaiczne. Również znajdują się na renomowanej liście producentów fotowoltaiki Tier 1. Panele Ja Solar posiadają wysoką sprawność na poziomie 20,2%. Największym sukcesem producenta jest doskonały wynik w testach niezawodności PVEL 2019. Firma zdobyła aż cztery nagrody TOP PERFORMER. Posiadają 12 lat gwarancji produktowej oraz aż 25 lat gwarancji na liniową moc wyjściową.

Warto zasięgnąć profesjonalnej porady przy wyborze modułów fotowoltaicznych. Wszystkie panele fotowoltaiczne od producentów wymienionych powyżej znajdziecie w ofercie firmy Strefa Energii. Dobiorą dla Was indywidualny projekt fotowoltaiki, ofertę oraz zapewnią profesjonalny montaż. Co jeszcze korzystnego znajdziecie w Strefie? Niewątpliwie jest to opieka poinstalacyjna – zaopiekują się Waszą inwestycją również po montażu. O czym jeszcze trzeba pomyśleć przy wyborze fotowoltaiki? Jaki falownik wybrać! Jakie inwertery znajdziecie w ofercie Strefy Energii? 

Jaki moduł i falownik wybrać? Przegląd najlepszych technologii w fotowoltaice.

Inwerter fotowoltaiczny — jaki wybrać?

Inwerter, czyli falownik fotowoltaiczny jest urządzeniem stworzonym do zmiany prądu stałego na prąd przemienny i to nim zasilamy urządzenia w  domu czy firmie. Jeżeli zdecydujemy się na panele fotowoltaiczne od Strefy Energii, jakie falowniki mogą nam zaoferować?

Polecani producenci falowników fotowoltaicznych

Wśród producentów inwerterów w ofercie Strefy Energii jest m.in. firma Fronius. Produkowane przez tę markę falowniki często określa się mianem premium. W falowniku Fronius zastosowano system aktywnego chłodzenia. Sprawdza się on wyjątkowo dobrze w upalne dni – doskonale schładza urządzenie i pozwala na nieprzerwaną pracę. Firma posiada przedstawicielstwo w Gliwicach, co ułatwia proces gwarancyjny.

Kolejnym producentem wartym uwagi jest firma SMA, która stawia na wydajne urządzenia potrzebne do stworzenia instalacji fotowoltaicznej.. Standardowa gwarancja produktu niestety nie należy do najdłuższych i wynosi 5 lat. Istnieje jednak możliwość jest rozszerzenia o dodatkowe 10. Firma ta,  podobnie jak wcześniej wspomniany Fronius posiada swoje przedstawicielstwo w Polsce, a dokładnie w Zabierzowie, co pozytywnie wpływa na proces gwarancyjny. Pomaga to również w otrzymaniu falownika zastępczego. SMA gwarantuje jego otrzymanie w czasie od 1 do 3 dni. Niemiecki producent wyróżnia się przede wszystkim systemem chłodzenia. Falownik SMA posiada system chłodzenia pasywnego, które sprawdza się doskonale w miejscach, gdzie może występować zapylenie. 

Falowniki firmy Huawei to z kolei jakość wykonania połączona z wyjątkowo nowoczesnym designem. Charakterystycznym elementem inwerterów Huawei jest część szklana obudowy. Zaawansowane urządzenie jest jednak bardzo proste w obsłudze. Standardowa gwarancja falownika wynosi 10 lat, jednak za dopłatą można ją rozszerzyć nawet do 20 lat.

Jedyny w zestawieniu izraelski producent, czyli Solar Egde wyróżnia się możliwością podłączenia instalacji fotowoltaicznej rozmieszczonej na kilku połaciach dachowych pod różnymi kątami. Jest to szczególnie przydatne, gdy nasz ma niestandardowy, skomplikowany układ dachu. Ich zastosowany system chłodzenia aktywnego zapewni nieprzerwaną pracę nawet w najbardziej upalne dni. Falownik Solar Edge jest stworzony do pracy w domu – niski poziom hałasu w najmniejszym stopniu nie będzie utrudniał codziennego funkcjonowania. Standardowa gwarancja na produkt wynosi 12 lat, z możliwością rozszerzenia do 25 lat. 

Montaż instalacji fotowoltaicznej – zaufaj specjalistom

Planując budowę systemu fotowoltaicznego w swoim domu lub firmie, przyszli użytkownicy zielonej energii powinni kierować się kilkoma kluczowymi kryteriami. Technologia ta została stworzona, by czerpać energię elektryczną na lata, ale warto pamiętać o właściwym wyborze producenta oraz firmy montującej. Warto zagłębić się w temat, ponieważ jest to inwestycja na całe życie. Warto zaufać specjalistom z wieloletnim doświadczeniem. Doradcy Strefy Energii na pewno dobiorą dla Was sprzęt idealny!

Sprawdź ofertę Strefy Energii.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *