Jakie drzwi zewnętrzne wybrać do domu jednorodzinnego?

Drzwi zewnętrzne to wrota do Twojej bezpiecznej przystani. To dzięki nim możesz poczuć się w domu bezpiecznie. Ty i Twoja rodzina jesteście chronieni nie tylko przed niepożądanymi gośćmi, ale też przed wpadaniem do wnętrza zimnego powietrza. Jak wybierać drzwi zewnętrzne, by cieszyć się ich trwałością?

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać do domu jednorodzinnego?

Drzwi zewnętrzne drewniane      

Na przestrzeni lat pewnym rozwiązaniem były drzwi wykonane z drewna. Ten szlachetny surowiec pięknie wygląda, jest trwały i estetyczny, jednak nie może być jedynym materiałem, z którego wykonuje się drzwi zewnętrzne. Pewne i antywłamaniowe drzwi z drewna muszą być wzmocnione stalowym lub aluminiowym stelażem. Dostępne w CAL drzwi wejściowe drewniane są wytwarzane z wysokiej jakości drewna dębowego i sosnowego. Surowce pozyskiwane są wyłącznie z lasów zarządzanych w racjonalny sposób.

Drzwi zewnętrzne nowoczesne

Drzwi zewnętrzne drewniane to jednak niejedyna możliwość. Dużą popularnością cieszą się także drzwi z PCV, które są dostępne w niższych cenach niż modele z drewna, ale też są skuteczne i trwałe. Nowoczesne drzwi zewnętrzne są też często wykonane z aluminium, które stanowi materiał bardzo trwały, ale też relatywnie drogi w porównaniu z pozostałymi propozycjami. Takie rozwiązanie jest jednak naprawdę niezawodne.

REKLAMA

Jak wybrać drzwi zewnętrzne?

Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić, czy drzwi zewnętrzne są energooszczędne i jaki jest ich współczynnik przenikania ciepła. Im niższy, tym mniej ciepła ucieka na zewnątrz, a rachunki za ogrzewanie są niższe. Drzwi zewnętrzne drewniane charakteryzują się niską przepuszczalnością ciepła, dlatego na pewno będą dobrym krokiem.

Dobrym znakiem, świadczącym o wysokiej jakości drzwi zewnętrznych, są certyfikaty, które posiadają gotowe produkty. Drzwi CAL posiadają Standard CPH Component. Świadczy on o tym, że nasze produkty posiadają wysoką izolacyjność i są wyjątkowo szczelne. Jeśli Twój dom ma być pasywny i energooszczędny, nasze drzwi będą do niego doskonale pasować. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu wysokiej jakości komponentów, ale też systemowi montażu – wykonuje je dla nas Autoryzowana Grupa Montażowa, troszcząca się o prawidłowy przebieg tego procesu. Dzięki temu drzwi zewnętrzne spełniają swoją rolę najlepiej, jak mogą.

Wciąż zastanawiasz się, jakie wybrać drzwi zewnętrzne: nowoczesne, drewniane, a może z PCV? Zapoznaj się z naszym asortymentem, który jest szeroki i różnorodny. Z łatwością dopasujesz do swojego domu model, który spełni wszystkie oczekiwania i będzie do tego dobrze się prezentował. Zapraszamy!

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *