Markizy balkonowe elektryczne – wygodna osłona przed słońcem i deszczem!

Lubisz przesiadywać na balkonie, ale często przeszkadza Ci w tym palące słońce lub siąpiący deszcz? W takim przypadku pomyśl o zakupieniu i zamontowaniu markizy balkonowej! Zobacz, jakie rodzaje markiz obecnie dostępne są w sprzedaży i jak wybrać tę najlepszą, by korzystać z niej komfortowo!

Markizy balkonowe elektryczne – wygodna osłona przed słońcem i deszczem!

Jak zbudowana jest markiza balkonowa?

Konstrukcje jak markizy balkonowe, które stosowane są obecnie na balkonach i tarasach domów, mieszkań i innych budynków, składają się najczęściej z kasety, jednego albo dwóch ramion oraz z materiału stanowiącego osłonę przed czynnikami pogodowymi.

Dzięki takiej budowie markizy mogą być składane i rozkładane, gdy pojawi się taka potrzeba. Można zatem rozłożyć je wtedy, gdy konieczne będzie uzyskanie ochrony przed słońcem lub opadami, natomiast złożyć je wtedy, gdy nie będą potrzebne, a także na okres burzy, porywistego wiatru oraz zimy, by zredukować ryzyko awarii markizy.

REKLAMA

Materiały używane do wykończenia markizy wyróżniają się wysoką odpornością, między innymi na wilgoć, promieniowanie UV oraz rozdarcia, dlatego skutecznie chronią one użytkowników balkonu czy tarasu.

Różne rodzaje kolorów materiałów powodują, że można dopasować je łatwo do architektury budynku i do jego kolorystyki, aby uzyskać estetyczny efekt.

Markiza balkonowa – obsługiwana ręcznie czy elektrycznie?

Obecnie w użyciu dostępne są dwa główne warianty markiz, a dokładnie są to markiza balkonowa elektryczna oraz markiza sterowana ręcznie. Na jaki rodzaj osłony warto się zdecydować?

Markiza balkonowa elektryczna z pewnością będzie wygodniejsza od tej sterowanej ręcznie. Elektryczny napęd, który może być obsługiwany również za pomocą pilota, powoduje, że otwieranie i zamykanie markizy jest niezwykle proste, szybkie i wygodne. Oczywiście, montaż takiej osłony będzie związany z dodatkowym wydatkiem, ale warto się nad nią zastanowić, ponieważ ręczne sterowanie markizą może być czasochłonne i niekomfortowe.

Gdzie można zamówić markizy balkonowe?

Obecnie osłony jak markiza balkonowa elektryczna i sterowana ręcznie są dostępne bez większych problemów w różnych firmach zajmujących się produkcją osłon. Można znaleźć je w sprzedaży w wielu wariantach – gotowych oraz na wymiar.

Wykonanie markizy na wymiar pozwala na uzyskanie optymalnego dopasowania do konkretnego miejsca montażu. W takim przypadku klient może również wybrać jeden z wariantów materiałów ze wzornika, co pozwala na łatwiejsze dopasowanie osłony do konkretnego budynku.

Zamówienia na markizy balkonowe, tarasowe mogą być składane dzisiaj również w internecie.

Artykuł Partnera

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Najnowsze