Klimatyzacja a czyste powietrze w Twoim domu. Jaki klimatyzator do domu wybrać?

Klimatyzacja kojarzona dawniej jedynie z przestrzenią biurową, teraz staje się standardem we wnętrzach mieszkalnych. Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie niesie ze sobą wiele korzyści. Latem, gdy upały zaczynają doskwierać, wystarczy zaledwie chwila, aby cieszyć się przyjemnym chłodem. Współczesny klimatyzator to jednak nie tylko chłodzenie, lecz również skuteczna ochrona przed bakteriami i wirusami, w tym również SARS-CoV-2.

Klimatyzacja a czyste powietrze w Twoim domu. Jaki klimatyzator do domu wybrać?
Fot 1. Klimatyzatory Haier: FLEXIS Plus oraz PEARL Plus z funkcją STERYLIZACJA UV-C hamującą rozwój wirusa SARS-CoV-2 do 99,99%*.

Jaki klimatyzator wybrać, aby dodatkowo ochronił nas przed wirusami?

W domu czujemy się bezpieczni, nie musimy nosić maseczek, obawiać się groźnych wirusów i bakterii. Jednak jak się okazuje powietrze w naszym domu może być jeszcze bardziej zanieczyszczone, niż to na zewnątrz. Dlatego zespół inżynierów i projektantów HAIER stworzył w klimatyzatorach szereg funkcji, zapewniających nie tylko właściwy komfort cieplny, lecz także zdrowe i czyste powietrze.

STERYLIZACJA UV-C – funkcja, która może hamować rozwój wirusa SARS-CoV-2 do 99,99%!

Klimatyzacja a czyste powietrze w Twoim domu. Jaki klimatyzator do domu wybrać?
Fot 2. HAIER – Właściwy wybór klimatyzatora do domu to ważna decyzja. Urządzenie powinno cechować się cichą pracą oraz wysoką energooszczędnością. Jednak klimatyzacja jeszcze nigdy nie była aż tak funkcjonalna – teraz może pomóc w walce z koronawirusem.

Wbudowana w klimatyzator lampa LED UV-C naświetla powietrze promieniami krótkofalowymi przepływające przez klimatyzator powietrze, w którym może znajdować się od 5-34% mikroorganizmów. Zasysane powietrze na pierwszym etapie jest filtrowane przez zestaw standardowych filtrów, a następnie poddane zostaje napromieniowaniu lampą UV-C, która może hamować rozwój wirusów i bakterii do 99,99%. Lampa LED emituje promienie wewnątrz urządzenia, od prawej do lewej strony, tylko wtedy gdy funkcja jest włączona. Jednocześnie zastosowane promieniowanie jest bezpieczne dla zdrowia człowieka, ponieważ promienie nie wydostają się poza urządzenie. Funkcja STERYLIZACJA UV-C może być używana w obecności ludzi i zwierząt w pomieszczeniu.

56°C STERI CLEAN – sterylizacja w wysokiej temperaturze

Klimatyzacja a czyste powietrze w Twoim domu. Jaki klimatyzator do domu wybrać?
Fot 3. Klimatyzacja HAIER – wystarczy 30 minut w temperaturze 56oC by usunąć 99,99% wirusów i bakterii z wymiennika ciepła.

Funkcja 56°C STERI CLEAN w klimatyzatorach HAIER skutecznie zabija 99,9% bakterii i wirusów poprzez podgrzanie wymiennika ciepła do temperatury 56°C przez okres 30 minut. Dlaczego 30 minut? Według najnowszych badań, większość wirusów i bakterii poddane działaniu temperatury 56°C, ginie właśnie w przeciągu 30 minut. Natychmiast po procesie sterylizacji temperatura wymiennika ciepła jest wyrównywana, dzięki czemu klimatyzator uzyskuje wysoką wydajność.

SELF CLEAN – wielokrotnie nagradzana technologia oczyszczania klimatyzatora

Klimatyzacja a czyste powietrze w Twoim domu. Jaki klimatyzator do domu wybrać?
Fot 4. Funkcja Self Clean w klimatyzatorach HAIER to najczęściej nagradzana funkcja na świecie – z udziałem w rynku przekraczającym 46% pod względem wielkości sprzedaży w 2020 roku. HAIER wyznacza trendy w dziedzinie klimatyzacji.

SELF CLEAN to technologia samoczyszcząca, która umożliwia sprawniejsze i wygodniejsze użytkowanie klimatyzatora. Rozwiązanie polega na usuwaniu gromadzących się zanieczyszczeń na parowniku (wymiennik ciepła). Wilgotne powietrze zamrażane na powierzchni wymiennika ciepła usuwa osad w momencie rozmrażania. Zabrudzenia gromadzące się na wymienniku podczas pracy klimatyzatora sprzyjają rozwojowi bakterii, wpływają na jakość powietrza w pomieszczeniu i obniżają zdolność chłodniczą nawet o 15-30%. SELF CLEAN zapewnia wysoką wydajność energetyczną i zachowuje urządzenie w czystości. Innowacyjna technologia utrzymuje klimatyzator w czystości i zabija szkodliwe bakterie na wymienniku.

SELF HYGIENE – urządzenie z antybakteryjną powłoką z nanocząsteczkami srebra

Klimatyzacja a czyste powietrze w Twoim domu. Jaki klimatyzator do domu wybrać?
Fot 5. Jony srebra posiadają właściwości higieniczne i antyseptyczne, dlatego też zaaplikowane na powierzchnię komponentów klimatyzatora stanowią skuteczną powłokę antybakteryjną.

Jest to funkcja odpowiedzialna za oczyszczanie urządzenia. W trakcie pracy klimatyzatora różnego rodzaju zanieczyszczenia osadzają się na jego elementach. Antybakteryjna powłoka z nanocząsteczkami srebra nałożona na komponenty kanału cyrkulacji powietrza w urządzeniu, zapobiega rozwojowi pleśni i bakterii. Powłoka jest niezwykle skuteczna – eliminuje 6 rodzajów pleśni.

Najlepsza klimatyzacja do domu

Klimatyzacja a czyste powietrze w Twoim domu. Jaki klimatyzator do domu wybrać?
Fot 6. FLEXIS Plus Silver Shine – klimatyzator z funkcją STERYLIZACJA UV-C.

Klimatyzacja w domu nie jest luksusem dostępnym dla wybranych. Teraz na taki komfort może pozwolić sobie każdy. Przyjemny chłód latem i możliwość ogrzewania zimą sprawia, że klimatyzator okaże się niezwykle korzystnym wyborem. Jeśli dodać do tego innowacyjne technologie prozdrowotne takie jak funkcja STERYLIZACJA UV-C, śmiało można powiedzieć, że klimatyzacja do domu to najlepszy wybór w czasie, gdy wciąż musimy przestrzegać zaleceń sanitarnych. Klimatyzacja jeszcze nigdy nie była aż tak funkcjonalna. Z klimatyzatorami HAIER ochronisz siebie i swoją rodzinę przed chorobotwórczymi drobnoustrojami!

Klimatyzacja HAIER

  • Technologia STERYLIZACJA UV-C zastosowana w klimatyzatorach Haier pełni funkcję hamowania rozwoju wirusa (SARS-CoV-2) w oparciu o wyniki laboratoryjnego badania wydajności lampy UV-C (badanie: Non-GLP VIRAL CLEARANCE STUDY – FIO). Testy zostały przeprowadzone przez Texcell, globalną organizację zajmująca się przeprowadzaniem badań na zlecenie. Texcell zweryfikował i potwierdził skuteczność tej technologii na poziomie 99.998%, w przestrzeni o kubaturze 45 litrów, w czasie 1 godziny. Wydajność funkcji Sterylizacja UV-C zmienia się w zależności od wielkości pomieszczenia i może potrwać kilka godzin, aby osiągnąć oczekiwany efekt. Klimatyzatory Haier z technologią Sterylizacja UV-C nie są urządzeniami medycznymi. Należy przestrzegać lokalnych zaleceń sanitarnych.
Poprzedni artykułNajdokładniejsze wagi elektroniczne
Następny artykułZłączki Viega Smartpress z obrotową nakrętką

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here