Złączki Viega Smartpress z obrotową nakrętką

Nowoczesne rozwiązania instalacyjne powinny maksymalnie ułatwiać i usprawniać prace montażowe. Doskonałym przykładem są specjalne złączki Smartpress firmy Viega z obrotową nakrętką, przeznaczone do podłączenia spłuczki Prevista. Oszczędzają one wykonawcom dużo czasu, gwarantując jednocześnie szczelność i bezpieczeństwo.

Złączki Viega Smartpress z obrotową nakrętką
Nowe złączki Smartpress posiadają obrotową nakrętkę z króćcem Prevista Konus, umożliwiającym wykonanie bezpiecznego połączenia z zaworem odcinającym w spłuczce.

Głównym założeniem przy projektowaniu systemu Viega Prevista, był prostszy i bardziej elastyczny montaż elementów podtynkowych. Zastosowanie koncepcji modułowej pozwoliło zdecydowanie zmniejszyć liczbę komponentów. Oferta obejmuje tylko dwie linie: Prevista Dry (do zabudowy suchej) i Prevista Pure (do zabudowy mokrej). Wszystkie stelaże wyposażone są też w identyczną spłuczkę, którą można łączyć z dowolnym przyciskiem uruchamiającym z szerokiej gamy Visign. Kolejną zaletą systemu podtynkowego firmy Viega jest znaczne ograniczenie ilości potrzebnych narzędzi. Profile poprzeczne stelaży Prevista montuje się przy użyciu zacisków z szybką blokadą.

Bezpieczne połączenie z zaworem odcinającym

Dzięki nowym kształtkom Viega Smartpress montaż spłuczki podtynkowej stał się jeszcze szybszy i łatwiejszy. Oferta obejmuje łuk, złączkę przejściową oraz trójnik, dostępne w średnicach 16 i 20 mm. Posiadają one obrotową nakrętkę z króćcem Prevista Konus, umożliwiającym wykonanie bezpiecznego połączenia z zaworem odcinającym w spłuczce. Dzięki temu, instalator ma absolutną pewność, że połączenie przewodu zasilającego zostało wykonane szczelnie i prawidłowo.

REKLAMA

Z drugiej strony nowe złączki posiadają krócieć zaprasowywany z profilem SC-Contur, analogicznie jak inne elementy systemu Smartpress. Takie rozwiązanie gwarantuje, że każde niezaciśnięte połączenie, zostanie natychmiast zauważone podczas próby szczelności instalacji.

Wygodny montaż kształtek bez o-ringów

Złączki Viega Smartpress z obrotową nakrętką
Oferta złączek Smartpress z obrotową nakrętką obejmuje łuk, złączkę przejściową oraz trójnik, dostępne w średnicach 16 i 20 mm.

System Viega Smartpress umożliwia wyjątkowo szybki i łatwy montaż instalacji z rur wielowarstwowych. Wystarczy jedynie przyciąć rurę na żądaną długość, nałożyć złączkę, a następnie zaprasować przy pomocy jednej z zaciskarek firmy Viega. Innowacyjne metalowe kształtki nie posiadają o-ringów, lecz odporne na duże obciążenia korpusy oporowe z PPSU. Założona na nie rura zapewnia po zaprasowaniu uszczelnienie na całej powierzchni. Najważniejszą zaletą takiego rozwiązania jest brak zmniejszania średnicy przez o-ring oraz korzystna dla przepływu geometria wszystkich punktów zmiany kierunku.

Konstrukcja złączek eliminuje również konieczność usuwania zadziorów, kalibracji, czy rozkalibrowywania rur wielowarstwowych. Przekłada się to na wyraźną oszczędność czasu oraz zapobiega przeciekom, do których mogłoby doprowadzić przesunięcie lub uszkodzenie o-ringu przez zadzior.

Minimalne straty ciśnienia

Złączki Smartpress wyróżniają się zoptymalizowaną geometrią wewnętrzną, czego efektem są wyjątkowo niskie straty ciśnienia. Wartość Zeta wynosi w ich przypadku od 1 do 3, w zależności od rodzaju i średnicy danego elementu. Opór przepływu jest tu zatem porównywalny z metalowymi systemami instalacyjnymi.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *